Фан Клуб: Брегалница Штип

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ајдеее, до кај догурал :pos:
Знам дека го читав во составот на Осогово, ама изгледа не било во оваа сезона, или па не бил истиот Кикиритков :)
Солиден играч беше кај нас, али трета лига му е горната граница :)
Чекај ....кај вас.....????....кој вас!

Илија Кикиритков.....тој веке едно 5-6 години се занимава со професионално новинарство, а може и повеке!
Мислам дек никогаш нема играно за Осогово!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Чекај ....кај вас.....????....кој вас!

Илија Кикиритков.....тој веке едно 5-6 години се занимава со професионално новинарство, а може и повеке!
Мислам дек никогаш нема играно за Осогово!
Во мојот маалски тим, Славија од трета лига север :)
Играше кај нас уште пред многу гоидини (сигурно едно 7-8). Е сега знам дека пак се врати во таа околина, ама не сум сигурен каде. Дали беше во Азстибо, пошто игравме често пријателски со нив па го имам гледано, или го имам прочитано во составот на осогово или во Брегалница Делчево можеби, неможам да се сетам :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Во мојот маалски тим, Славија од трета лига север :)
Играше кај нас уште пред многу гоидини (сигурно едно 7-8). Е сега знам дека пак се врати во таа околина, ама не сум сигурен каде. Дали беше во Азстибо, пошто игравме често пријателски со нив па го имам гледано, или го имам прочитано во составот на осогово или во Брегалница Делчево можеби, неможам да се сетам :)

Не сум сигурен, ама мислам дека станува збор за дргу Кикиритков за кој што зборуваме!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Не сум сигурен, ама мислам дека станува збор за дргу Кикиритков за кој што зборуваме!
Хмм, што знам... :)
Јас зборам за тој што учествуваше во Милионер и лапна добра сума пари :)
Мислам дека Илија се викаше...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Хмм, што знам... :)
Јас зборам за тој што учествуваше во Милионер и лапна добра сума пари :)
Мислам дека Илија се викаше...
Па да тој е, но јас стварно не се секавам дека тој играл воопшто за некој од тие клубови кој ги наброја......баш ке го прашам кога ке го видам, можеби играл а јас да не сум знаел!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Цветановски продолжува во Кина!

Брегалница Штип во пролетниот дел од шампионатот најверојатно продолжува без одличниот стопер Ѓоко Цветановски. Фудбалерот кој во текот на есента ги засили "сините" веќе е на далечен пат
Во саботата заминал на тестови и преговори со екипа од Кина со што нна управата а штипјани им најавил дека има реални шанси да најде ангажман во оваа земја.
Цветановски веќе има интернационално искуство затоа што две години играше за екипата на Ветра од Литванија а во Кина заминал прегу Влатко Гошев
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Цветановски продолжува во Кина!

Брегалница Штип во пролетниот дел од шампионатот најверојатно продолжува без одличниот стопер Ѓоко Цветановски. Фудбалерот кој во текот на есента ги засили "сините" веќе е на далечен пат
Во саботата заминал на тестови и преговори со екипа од Кина со што нна управата а штипјани им најавил дека има реални шанси да најде ангажман во оваа земја.
Цветановски веќе има интернационално искуство затоа што две години играше за екипата на Ветра од Литванија а во Кина заминал прегу Влатко Гошев
Уште да беше Штопер и та’мн ке беше.....игра последен играч за врска!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Христовски се врати на клупата на Брегалница

"Пред мене е голем предизвик. Секогаш сум тука за Брегалница. Најважно е напролет да го избегнеме баражот", ни изјави старо-новиот стратег на "сините" Драган Христовски
(Не)очекувана смена на тренерската клупа на Брегалница. По само шест месеци пауза од вчера и официјално на клупата на "сините" е вратен Драган Христовски, искусен стручњак кој го предводеше тимот до јуни минатата година. Тој беше еден од најзаслужните што штипјани по пауза од неколку години се вратија во елитната фудбалска лига на Македонија. Откако раководството реши да се раздели со Никола Кузманов, многу бргу само за неколку часови беше официјално промовиран Драган Христовски на тренерската клупа на Брегалница.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.175
Поени од реакции
15.985
Ееееее, Брегалница бееее. Силе едни, го утепавте Ренова, алал нека ви е!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Бре бре бре, 1-1, 3-1... Митров, Илиев и Мандак стрелци!
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
cestitato pobedata....

znaev deka ke tepate.... mnogu tesko se zema bod vo Shtip

poZ
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Честито....честитооо :)
 
B

BooBojan

Гостин
Шо зборев за Митров!!!!
АААААААА!
Секоја чест за него на дебито во првата лига го постигна најзначајниот погодок за Брегалница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom