Фан Клуб: Брегалница Штип

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Мене ми се свиѓаше вашата игра вчера. Иако изгубивте, одигравте машки.
Има неколку интересни играчи кај вас, Мандак, Здравков, Гатузо и посебно Шишков.
Она што го видов вчера од левиот бек беше одлично. Полн со самодоверба, брз, физички одлично подготвен, скоро и да не загуби топка. Често игра вака или?
Знае често да одигра така, но знае и да направи аматерски грешки.
Инаку одличен бек за негови години посебно кога му се остави простор да игра офанзивно, впрочем кај нас едно време играше Крило!

Мандак играчот кој можеше да стане Меси :)
Да беше посериозен на тренинзите во своите почетоци ( а и сега ) ја сум сигурен дека ке беше еден од најдобрите играчи во Мак Лигата!
Инаку ова му беше една од послабите партии!

Здравков е стандардно добар.....но само едно нешто ке ти кажам, неговиот Надимак му е Ча’лм со тоа се ке ти стане јасно!

Гатузо одличен, од почетокот на оваа полусезона е кај нас.
Сепак неговата конституција (нискиот раст) му дозволува толку колку што одигра!


_____________

Што се однесува до утакмицата.......................... Христовски и се е можно.

Првата измена ја направи во 80 минута при резултат 2-0 кога се веке беше решено.
Требаше да освежи во одбраната и средниот ред, посебно во задните редови каде се виде дека фура, и тоа и те како фураше!

Следни на ред Шкендија......

Трите бода остануваат дома!!!
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Uff!!!

Tesko gostuvanje imame kaj stipjani , jas zadovolen sum i so X !!!

Da se nadevame Silkes da go sopre Metalurg !
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Заслужен пораз денес на Брегалница....
Продолжуваме понатаму!!!
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Ajdeee vi gi zedovme 3 boda :D sred Stip !!!!

OVA E SHKENDIA <3

SAMPIOOOOOONI

da samo zatoa sto go znaet znacenjeto na fudbalot!
da gostuvavmo protiv druga ekipa, ke si videvmo dali vakva pobeda i priem bi ni dale drugite, kako stipjani koisto znaet da dadat ocenka na fudbalot nema mislim u nikoj drug:helou:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
7-0 со Работнички :) , ама битно остануваме во лигата и Напредок изгуби !
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363


Инаку да дополнам....

Се прави и комплетна трансформација на клубот. Во скоро време ке премине во Акционерско друшто и таа е причината поради која замина Ване Костадинов (председател на клубот) затоа што тој веке врши државна функција.

Се надевам дека со овој тренер ке дојде и посакуваниот Спонзор и каде ке му се расчисти теренот за човекот конечно да работи на раат.
Знаете сите за кого станува збор, за оние кои незнаат тоа е Јордан Андреев од Бугарија и еве еден поопширен текст за него и за тоа што се случуваше!
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=6F55F3F7492F7344AFE0659B7CC6B453

Се надеваме на подобри времиња!
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Prashanje do nekoj od ng Falanga, dali bevte prisutni na nekoj natprevar ovaa sezona ?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Prashanje do nekoj od ng Falanga, dali bevte prisutni na nekoj natprevar ovaa sezona ?
Од Бивши член!

На секоја домашна и на неколку гостувања!

Прашање:
Зашо, да не водиш евиденција?:cautious:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.133
Сте земале некој Бугарски тренер а? Екс тренер на Черно море?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Сте земале некој Бугарски тренер а? Екс тренер на Черно море?
Екс наш тренер Никола Спасов!
Не знам колку се секаваш коа ја имавме додавката Краун пред едно 5 години додека го имавме бугаринот Јордан Андреев како газда!

Никола Спасов со екипата на Локомотив од Софија го има освоено бугарскиот шампионат (1978) и фудбалскиот куп на Бугарија (1982).Играл за повеќе европски екипи особено во Португалија за екипата Беира Мар.Тренер беше покрај на Локомотив од Софија и на Черно Море, на Дупница екипи од првата лига на Бугарија.Ова нема да му биде прво водење на Брегалница бидејќи во 2004/05 ја водеше Брегалница.Изненадување е тоа што Брегалница го криеше неговото назначување , иако на бугарските интернет портали тој повеќе од десет дена се води како тренер на Брегалница.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.133
Екс наш тренер Никола Спасов!
Не знам колку се секаваш коа ја имавме додавката Краун пред едно 5 години додека го имавме бугаринот Јордан Андреев како газда!
Мхм, ми текнува нешто дека и тогаш имавте некој тренер од Бугарија ама незнаев дека е истиот :)
И како амбицииве за следнава сезона?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.493
Поени од реакции
29.923
Ќе газеме наредната сезона (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom