Фан Клуб: Брегалница Штип

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Мислам дека одлично се засиливме овој преоден рок, се надевам на подобри резултати во изминатитот дел од првенството! :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Мислам дека одлично се засиливме овој преоден рок, се надевам на подобри резултати во изминатитот дел од првенството! :)
Ја попрво се надевам на еден добар терен....... резултатите се тие!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Преска помина, ко ја виде бавчата за глава се фана.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Никогаш нема да го средат тоа со терено и со самио стадион.Живи бруки сме!!
 
B

BooBojan

Гостин
Во моментот од тоа што немавме напагач сега ги имаме за извоз.

Аксентиев
Лазе Илиев
Акингит ( од сенегал)
Митров
Георгиев

Така да Митров добро треба да се намачи за да го добие местото во првите 11!
Дечкото го имам гледано како игра голем фудбал безброј пати.
Одличен може да игра повеке позиции.Поголем трчач и поспремен физички и кондиционо фудбалер во источна Македонија немам видено.Може слободно да си одигра два натпревара еден по друг.
Кога трча по теренот искри исфрла.
Сите во Брегалница ке го засакаат дечкото.ФАКТ!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
71
Поени од реакции
18
Аксентиев не е класичен напаѓач (не знам шо е ни Митров), ама плус Аксентиев нели потпиша за Тетекс? Ќе игра Здравков и во втората полу-сезона? Овој од Сенегал е нов играч на Брегалница? Дека немав прочитано досега некаде - го има некој гледано дали е добар?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дечкото го имам гледано како игра голем фудбал безброј пати.
Одличен може да игра повеке позиции.Поголем трчач и поспремен физички и кондиционо фудбалер во источна Македонија немам видено.Може слободно да си одигра два натпревара еден по друг.
Кога трча по теренот искри исфрла.
Сите во Брегалница ке го засакаат дечкото.ФАКТ!

Дај боже......искрено не сум го видел како игра, но според твоите зборови ми личи на легендата на Брегалница.....Петлето!
Ако барем 50% е како него, стадионот ке го скандира неговото име!

--- надополнето ---

Преска помина, ко ја виде бавчата за глава се фана.
Никогаш нема да го средат тоа со терено и со самио стадион.Живи бруки сме!!
Кобајаги Фирмата од Ниш (од таму мислам беше) ке почнела да работи оваа недела.
Фирмата била специјализирана за таква работа па така да има големи ветувања дека теренот ке бил еден од најдобрите во земјава!

Ја лично не верувам...

Со најавата за поправање на теренот, најавени се и столчињата од Градски во Скопје да се монтираат кај нас!
 
B

BooBojan

Гостин
Дај боже......искрено не сум го видел како игра, но според твоите зборови ми личи на легендата на Брегалница.....Петлето!
Ако барем 50% е како него, стадионот ке го скандира неговото име!
Шо знам друже.Ги имам гледано и двајцата.
Ке пробам да ти објаснам колку можам повеке.
ФАКТ!Петлето беше ѕверка пред 10на години(веке не е тоа што беше).Го имам гледано пред 10години на Илинденските спортски игри во Чешиново.Тогаш си играше за тимот од неговото село Чифлик.ФАКТ тој тим кој играше на тој турнир во беше посилен отколку некои сегашни прволигаши.Тогаш тој правеше чуда(и сега понекогаш)ама по ретко.
Тој играше како напагач,но знае да се врати назад да си земе топка и да повлече.
Имам играно мал фудбал против него и имам само пофални зборови за него(тогаш јас го чував играв одбрана го сопрев дефенитивно,загубивме 2-1 од неговиот тим со крајно груба игра).
Единствена маана му беше тоа што и ден денес не го користи неговиот мозок доволно и тоа што е премногу груб играч.Мада и за него имаше играчи кои знаеа со крајно неспортски потези(овде мислам на најгрубите ситуации во фудбалот почнувајки од лакт во секоја прилика и тако далје) да го средат.И според мене тој е најдобриот фудбалер кој никогаш не доби ама баш никаква шанса да игра за репрезентацијата.
Митров или како што популарно ние навивачите го нарекуваме Гатузо(мада јас си го викам Руни),е нешто поинаков играч.
Не е класичен шпиц и ретко игра на таа позиција.Повеке сака да игра како крило или како офанзивен играч од средината на теренот.Човек кој буквално не знае да застане.Според мене ке игра сигурно прв состав во Брегалница.Знаејки ги вашите квалитети.ФАКТ ке имате играч со врвни атлетски способности(овде не подразбирам само трчање туку и дриблање и задржување на топката во своите нози)многу е брз,технички е просечен.
Тоа според мене за двајцава.Добивте доста добар играч.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Во моментот од тоа што немавме напагач сега ги имаме за извоз.

Аксентиев
Лазе Илиев
Акингит ( од сенегал)
Митров
Георгиев

Така да Митров добро треба да се намачи за да го добие местото во првите 11![/QUOTEАксентиев не е ни во Брегалница ни во Тетекс,на проба е у грција и ако не успее таму ветил дека ќе потпише со Тетекс..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Во моментот од тоа што немавме напагач сега ги имаме за извоз.

Аксентиев
Лазе Илиев
Акингит ( од сенегал)
Митров
Георгиев

Така да Митров добро треба да се намачи за да го добие местото во првите 11![/QUOTEАксентиев не е ни во Брегалница ни во Тетекс,на проба е у грција и ако не успее таму ветил дека ќе потпише со Тетекс..
Веке потпиша со Брегалница!

--- надополнето ---

Дај боже......искрено не сум го видел како игра, но според твоите зборови ми личи на легендата на Брегалница.....Петлето!
Ако барем 50% е како него, стадионот ке го скандира неговото име!
Шо знам друже.Ги имам гледано и двајцата.
Ке пробам да ти објаснам колку можам повеке.
ФАКТ!Петлето беше ѕверка пред 10на години(веке не е тоа што беше).Го имам гледано пред 10години на Илинденските спортски игри во Чешиново.Тогаш си играше за тимот од неговото село Чифлик.ФАКТ тој тим кој играше на тој турнир во беше посилен отколку некои сегашни прволигаши.Тогаш тој правеше чуда(и сега понекогаш)ама по ретко.
Тој играше како напагач,но знае да се врати назад да си земе топка и да повлече.
Имам играно мал фудбал против него и имам само пофални зборови за него(тогаш јас го чував играв одбрана го сопрев дефенитивно,загубивме 2-1 од неговиот тим со крајно груба игра).
Единствена маана му беше тоа што и ден денес не го користи неговиот мозок доволно и тоа што е премногу груб играч.Мада и за него имаше играчи кои знаеа со крајно неспортски потези(овде мислам на најгрубите ситуации во фудбалот почнувајки од лакт во секоја прилика и тако далје) да го средат.И според мене тој е најдобриот фудбалер кој никогаш не доби ама баш никаква шанса да игра за репрезентацијата.
Митров или како што популарно ние навивачите го нарекуваме Гатузо(мада јас си го викам Руни),е нешто поинаков играч.
Не е класичен шпиц и ретко игра на таа позиција.Повеке сака да игра како крило или како офанзивен играч од средината на теренот.Човек кој буквално не знае да застане.Според мене ке игра сигурно прв состав во Брегалница.Знаејки ги вашите квалитети.ФАКТ ке имате играч со врвни атлетски способности(овде не подразбирам само трчање туку и дриблање и задржување на топката во своите нози)многу е брз,технички е просечен.
Тоа според мене за двајцава.Добивте доста добар играч.


Затоа зборам....за времето од пред 10 па и повеке години!
Сега ја незнам ни дали игра воопшто.

Инаку би можел да се наметне доколку игра и на крилните позиции пошто таму сме мањак на играч и по квалитет и по бројност!
За офанзивен играч за врска не верувам, тука е Мандак кој на прсти може да ги изброиш играчите кој може достојно да го заменат по залагање и техника на терен!

--- надополнето ---

Аксентиев не е класичен напаѓач (не знам шо е ни Митров), ама плус Аксентиев нели потпиша за Тетекс? Ќе игра Здравков и во втората полу-сезона? Овој од Сенегал е нов играч на Брегалница? Дека немав прочитано досега некаде - го има некој гледано дали е добар?
Да да кариерата ја започна како крилен играч!
Нема врска дека подпишал за Тетекс, кај нас тренира веке...........
Здравков правеше операција на препоните, така да во АУТ до крајот на сезоната.
Овој Акингит од Сенегал сеуште не се знае........некој викат дека ке остане, некој викат дека не задоволил така да ке видиме во наредните денови!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Митров или како што популарно ние навивачите го нарекуваме Гатузо(мада јас си го викам Руни),е нешто поинаков играч.
Не е класичен шпиц и ретко игра на таа позиција.Повеке сака да игра како крило или како офанзивен играч од средината на теренот.Човек кој буквално не знае да застане.Според мене ке игра сигурно прв состав во Брегалница.Знаејки ги вашите квалитети.ФАКТ ке имате играч со врвни атлетски способности(овде не подразбирам само трчање туку и дриблање и задржување на топката во своите нози)многу е брз,технички е просечен.
Тоа според мене за двајцава.Добивте доста добар играч.
Да не има играно во Славија пред 7 години? :)
Заедно со Кикиритков кој мислам дека сега игра за Осогово (тој што им лапна бајаги пари на Милионер :)).
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Очекувам на Ренова да и отцепите најмалку бод!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да не има играно во Славија пред 7 години? :)
Заедно со Кикиритков кој мислам дека сега игра за Осогово (тој што им лапна бајаги пари на Милионер :)).
Кикиритков не игра за Осогово, игра повремено за Астибо!
Инаку Кикиритков е водител на спортската програма на радио Канал 77, и е водител на спортските вести на ТВ Стар!

--- надополнето ---

Очекувам на Ренова да и отцепите најмалку бод!
Доколку теренот не биде направен до тогаш....се може да се случи, но доколку го завршат до тогаш, тогаш ја сум сигурен дека ке се оди на цели 3 бода!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Кикиритков не игра за Осогово, игра повремено за Астибо!
Инаку Кикиритков е водител на спортската програма на радио Канал 77, и е водител на спортските вести на ТВ Стар!
Ајдеее, до кај догурал :pos:
Знам дека го читав во составот на Осогово, ама изгледа не било во оваа сезона, или па не бил истиот Кикиритков :)
Солиден играч беше кај нас, али трета лига му е горната граница :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom