Фан Клуб: Босна и Херцеговина

M

Mario Gómez

Гостин
Навивачки фан - клуб за сите навивачи на Босна и Херцеговина во фудбал.
Најдобри играчи:


Един Џеко- Волфзбург



Ведат Ибишевич - Хофенхајм




Сејат Салиховиќ - Хофенхајм



Ѕвјездан Мисимовиќ - Волгзбург.


Моментално со головите на Џеко и Ибишевич, БиХ обезбеди пласман во баражот, и после Германија се мој најголеми фаворити.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ауу браво Џеко пак ја затресе мрежата....:baeh:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.524
Поени од реакции
42.964
Добри се Босанциве и се надевам дека ќе го минат баражот и ќе се пласираат на СП..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Добри се Босанциве и се надевам дека ќе го минат баражот и ќе се пласираат на СП..
Моментално најсилна од бивша Југославија, и ние и Словенија и Хрватска сме послаби од нив. Со Србите се тука некаде, да не речам појаки се ќе се накотват србоманишта.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.173
Ја сум изглеа единствен Босанец на форумов, но не ми текнало да отворим тема. Босна обезбеди бараж но најверојатно ќе остане без пласман на светското поради новото педерско правило на Уефа на кое се жалеа и Ирска и уште неколку репрезентации.

Финтата е у баражот екипите што ќе играат меѓу себе нема да бидат избирани со влечење туку според рејтингот. Најдобрата со најслабата, втората најдобра со предпоследната итн.

Што значи дека Босна најверојатно ќе игра со Франција, Русија и тн. :tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Босна ќе се пласира, ќе бидат јаки баражите. Франција е и тоа како победлива, Русија малку потешко. Ама јаки се босанциве играат со срце, а и коментаторот им е ѕвер, јас ја гледам на кабелска сега.

Јас и тоа како им стегам палци, со игрите ги освоија моите симпатии. Па така и ја и Марли за ист тим навиваме:pos:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Коа ќе го видам нападов морници ме лазат.Него требаше да го спомнеш и Миралем Пјанич од Лион, огромен талент.



Него, да прашам шо се деси со Салихамиџич?Го неам видено како игра за репрезентација ниеднаш.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Салихамиџич се откажа пред долго време од репрезентација, исто така добар беше и Сергеј Барбарез, ако го памтите.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Страшни се Босанците мои фаворити од поранешна Југославија кои ќе се пласираат во СП.
Имаат одлични напаѓачи пред се Џеко и Ибишевич кои што ги бараат сите клубови од цела Европа..
Нека им е честито победата денес над Естонија и само така нека продолжат.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.217
Поени од реакции
8.051
Моментално најсилна од бивша Југославија, и ние и Словенија и Хрватска сме послаби од нив. Со Србите се тука некаде, да не речам појаки се ќе се накотват србоманишта.
Дајте бе научете ја разликата помеѓу навивач на Србија и србоман. Не зборете вакви глупости. Ако ти навиваш за Босна што си? Босноман? или Боснофил? Ај деца сте има време, ќе ја научите разликата помеѓу едното и другото кои немаат допирни точки.

Инаку честитки за Босна, одлично ги одигра квалификациите и заслужено се најде во баражот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.443
Поени од реакции
42.649
Дајте бе научете ја разликата помеѓу навивач на Србија и србоман. Не зборете вакви глупости. Ако ти навиваш за Босна што си? Босноман? или Боснофил? Ај деца сте има време, ќе ја научите разликата помеѓу едното и другото кои немаат допирни точки.

Инаку честитки за Босна, одлично ги одигра квалификациите и заслужено се најде во баражот.
Oстај остај, а кога ке видиш колку навиваат за Италија, Бразил, Аргентина, Шпанија, Англија, Германија и остали, тогаш ок, али кога си за некого од балканот, е тогаш си или србоман или усташ и слично . . . тоа навистина неможам да го разберам .
А кога ке ја видат големата слика, добро е за нашата земја сите овие земји од балканов односно од екс ју просторите да имаат успех на интернационална сцена и истото да го искористат како отскочна даска за нивните домашни првенства каде се извезуваат доста наши фудбалери, башка нека биде и еден домино ефект, да е издигнат и нас малце за да станеме од дното наречено мак.фудбал и да не мотивираат да вложуваме што е можно повеќе во истиот за да немаме дефицит од квалитет во домашното првенство . :smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Syn јас мислев СФРЈ носталгичари, знам мои роднини кои ја гледаат Македонија за ќеф онака, а кога игра Србија чаши се кршат. Често се имам карано и со роднини кога игра Србија и кога сакам да изгуби. Не напаѓам симпатизери на Србија, како што јас ја симпатизирам Босна и Германија, но луѓе кои кинат вени за Србија, е такви не поднесувам. За жал има и еден модератор на форумов кој спаѓа во оваа група.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.173
Aјде дечки чил доста со политика. Него може да ми каже некој кај моем да видим кое место е моментално Босна на фифа ранг листата. Да му ебем да ги избегнемо Франција и Русија другото све се тепа. Русија е јака, со најакиот тренер у свет. Франција да не иде на светско нема да дозволи Платини, е другово све може. Мада ја би ја сакал највише Ирска или пак Грчка за двојно задоволство :vozbud:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Босна е на 46 место т.е по нови правила иде на Русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom