Фан Клуб: Босна и Херцеговина

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
^ И јас сум за нив ама шо го мешаш Кики сега не ми е јасно.Кога човекот го критикува т.е да го критикува е добро ама кога вреѓа играчи тоа е најмизерни.И не знам што измеша таму погоре брат ама Шпаниците со циганарија немаат никаква врска.;)Ако мислиш на Барселона тоа е друга приказна.
Шпанците што цела Европа ги мрази од дно на душа ради нивното лигавење во секој можен спорт?
Нивната заштита кај судии,мешање во правила во организации(ракомет и кошарка за да можат да си натурализираат кого и колку саакаат,а што е најтрагично најверојатно нивните иницијативи ќе пројдат),натурализирање играчи што не им требаат, виткања по терени, плачење по судии ( да да и тоа бетер се од балканот............) ако изгубат и ако тепаат, заштитени на секое ниво.Јест да се можеби во секој екипен спорт или најдобри или меѓу најдобрите,но ја претеруваат.Ај и во фудбал и до толку не се,прати кошарка или ракомет.......убедливо најодвратна нација.А кога по нивна глава,бар малце се удри 2 недели не прекунуваат да плачат,а кога безобразно се краде за нив тогаш се е ик и регуларно.
Шпанците се најтешки макијавелисти во спортот заедно со италијаните.Не е битно како и што ќе правиш битно е да се победи,па макар и поимите поштење и фер плеј ти станат непознати.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Нема никаква врска тоа што го збориш,какво помагање не знам јас,пак во кошарка,па они во Европа бе се 3 класи над сите,сите заедно еден тим да направат неможат против нив.Ракомет се меѓу најдобрите,но никакви шанси против Хрватска и Франција последниве 6,7 години немаат.Не знам од кај ваков заклучок,а пак ќе ти кажам ако ги мешаш со Барселона или Реал тоа е друга работа.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Нема никаква врска тоа што го збориш,какво помагање не знам јас,пак во кошарка,па они во Европа бе се 3 класи над сите,сите заедно еден тим да направат неможат против нив.Ракомет се меѓу најдобрите,но никакви шанси против Хрватска и Франција последниве 6,7 години немаат.Не знам од кај ваков заклучок,а пак ќе ти кажам ако ги мешаш со Барселона или Реал тоа е друга работа.
Ова беше можеби првото првенство каде што не се крадело безобразно за Шпанија во баскет.Хрватска и мислам Грција колку што знам се најсрамно покрадени.И тоа не само по 1-2 спорни одлуки туку цел натпревар намерни судења за шпанците.Прво пола екипа им ја избација со измислени фаули,поништени кошеви,чекори и сл.,а во продолжение кога на овие им допизди судење еден куп технички грешки.
Ламоника што мислиш ти како има станато познат ?
Во фудбал најчесто клупски цимолат цело време.На репрезентативно ниво не до толку,али и таму на пример во младите категории знаат да бидат тешки копилиња.
Во ракомет имаа многу често судења во нивна корист.
Во секој спорт ако можат нешто да натурализираат ќе го направат тоа,прават иницијативи за промена на правила да може и повеќе да натурализираат играчи.........
Секоја чест имаат квалитет,не викам не,но колку што се крадело за нив и колку што они цвилеле дали репрезентација или клубови шпански никој не го правел тоа.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Да се пријавам овде и да напрам „мал апдејт“ на темава, за првата победа во првиот квалификационен натпревар за СП во Бресил :D

На гости во грандиозната и колосалната континентална држава Лихтенштајн води Бих. Моментално е 1: 5....:icon_mrgr:

Два Мисимовиќ, два Ибишевиќ, еден „Дијамантот“.

П.С. Сад или никад на Мундијал, таман е групава. :D

едит: 1:6, опет преко Дијаманта!....:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom