Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Ај чекам резултат!
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
4 : 1 беше до 60 минута. Јас си дојдов, досадно ми стана.
Головите беа на Мајкл 2, Шишков 1 и Георгиев 1. Поз
 
V

Viktoranius

Гостин
Беласица победи 4-3:vozbud:

Многу добра возбудлива утакмица полна со голови. Е сега сме на 4 место и сме на добар пат кон 1 лига.

НАПРЕД ПЛАВИ !!!!!
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
И как шо ми стооше утакмицата беше наместана. Првото полувреме 4-0 а после за срамо да не е толку голем 4-3. Ама как и да е одаме у прва лига.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Беласица победи 4-3:vozbud:

Многу добра возбудлива утакмица полна со голови. Е сега сме на 4 место и сме на добар пат кон 1 лига.

НАПРЕД ПЛАВИ !!!!!
Ебати возбудливата утакмица.Драма...тешка драма беше утакмицата чиста намештаљка
 
V

Viktoranius

Гостин
Ебати возбудливата утакмица.Драма...тешка драма беше утакмицата чиста намештаљка

Утакмицата беше наместена ама на полувреме. Пред тоа сите 4 гола на Беласица се дадени со чиста игра без валкани работи. Е потоа на полувреме изгледа Беласица ја намести да заврши 4-3 за да не бидат посрамотени многу скопјаните.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Утакмицата беше наместена ама на полувреме. Пред тоа сите 4 гола на Беласица се дадени со чиста игра без валкани работи. Е потоа на полувреме изгледа Беласица ја намести да заврши 4-3 за да не бидат посрамотени многу скопјаните.
се виде кој е кој во 1 полувреме.4 гола во мрежата на јашар и после лижат газ сакаат да не губат многу.. тоа е тоа важно победивме и сега сме 4. позз
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Браво Беласица!!!Сигурен сум дека догодина ќе гледаме прволигашки фудбал!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
се виде кој е кој во 1 полувреме.4 гола во мрежата на јашар и после лижат газ сакаат да не губат многу.. тоа е тоа важно победивме и сега сме 4. позз

Јбг, они се понижуват не ние. Иначе да не заборавам да кажам ама во второто полувреме Лиманов имаше уште 2 сто процентни шанси, ама ги промаши намерно и ние реагиравме на тоа, но само се заврте и се насмевна. :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Бараж не чека, луѓе!
Ај да видиме кој има најголеми шанси да ни биде противник...
Лично, сакам со Шкендија, натпревар кој најверојатно би го играле во Прилеп.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
па шо кажах СКОПЈАНЕ лижат газо..иначе нема шо да реагирате лиманов е еден од најзаслужните шо останааме лани у 2 лига оти ного пати не спасува... важно тепааме ама изгледа скопје се откажува од борбата за баражот!
 
V

Viktoranius

Гостин
Бараж не чека, луѓе!
Ај да видиме кој има најголеми шанси да ни биде противник...
Лично, сакам со Шкендија, натпревар кој најверојатно би го играле во Прилеп.
Јас па се молам со било кој да сме само со Шкендија не. Подобро би било да се паднеме со Силекс.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Бараж не чека, луѓе!
Ај да видиме кој има најголеми шанси да ни биде противник...
Лично, сакам со Шкендија, натпревар кој најверојатно би го играле во Прилеп.
и јас би сакал со шкендија но ке видиме шо како е силекс паѓа нешто не можат гол да дадат 5 утамици веке... ке видиме! струмикс шо мислаш викаш се откажа скопје од борбата за 4 место (ако ја гледа утакмицата)
 
V

Viktoranius

Гостин
и јас би сакал со шкендија но ке видиме шо како е силекс паѓа нешто не можат гол да дадат 5 утамици веке... ке видиме! струмикс шо мислаш викаш се откажа скопје од борбата за 4 место (ако ја гледа утакмицата)
Откажаа се сто посто, немат доволно пари за 1 лига како што ми стое зошто не играа баш со волја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom