Фан Клуб: Барселона

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Фантастично бе класико, добро второ полувреме од ваша страна... то е то, колку да изразам фер навивање и јас :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
(Не)реализацијата на овој тим е проблем за кој 10 пати пишував уште од пред 2-3 недели.
Реал во 210 минути ни даде еден гол од игра, и тоа Роналдо со глава сам против вториот голман(огромен респект за Пинто:cuc:)
Педро и Виља воопшто не играат, се водат само на хартија. Педро колку-толку трча, се залага. Виља го глуми Пипо Инзаги. Морам да признаам, повеќе од одлично. Ама, само во офсајдите. Иначе Пипо е и врвен голгетер.
Пасовите на Чави не се ништо страшно, ги има, не во толкав број, ама се ќе биде на свое место. Шутевите на Иниеста тешко ќе ги има против вакви екипи. Ни еднаш во 90 минути нема простор за шут. Алвес беше еден од најдобрите на овој натпревар, ако не и најдобар.

Шансите за ЛШ ни се 50-50.
Во вториот дел кога ја имавме офанзивата Педро на моменти наликуваше на тој Педро кој сме научени да го видиме,ама пак се изгуби.
А Виља повеќе време помина зборувајќи со одбраната на Реал отколку да се обиде да направи нешто.
Чави вечерва имаше многу непрецизни додавања....ама ќе ги среди ПЕП!
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Играта во првотот полувреме беше никаква , во второто игравме онака како што знаеме(имаа среќа Реал што не прима гол или подобро да речам што го имаат Касиљас).Продолженијата чуствував дека ќе падне некаков глуп гол од било која страна(на наша несреќа тоа беше за реал).Како и да е ,мене една работа не ми е сватлива.Зошто Пеп игра нонстоп нападачки?Против вакви пацерски тимови,нека си го ладат одбрамбените со топката и нека чекаат да излезат другиве од центарот.Така барем малку простор ќе се има,инаку нема простор мува да се протне низ таа одбрана а не играч со топка.ЛШ ако играме вака ќе биде многу тешко.Ако нив им одговара нерешено на нивни стадион,нас уште повеќе.
Ајт поз
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Еве да честитам и јас....за добро одиграната партија, но реков нијанси ке одлучат... главен фактор среќата. :) То е то видимо се ускоро:)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Рамноправен дуел, но играчите на Реал како повеќе да ја посакуваа титулата. Изиграа многу помитивирано и на крајот можеби и заслужено победија.

Факт е дека и во ЛШ ќе гледаме дефанзивен Реал, ориентиран на контри и со што повеќе деструктивци и Пеп мора да смисли нешто за тоа. Играта во првото полувреме не смее да се повтори, освен во 1 полувреме колку што може да направат пресинг Реал.

Ова ќе им даде психолошка предност на Реал, но сепак верувам дека на Кампот ќе биде поинаку.

Сепак, факт е дека со ова се подигнуваат стандардите за успешна сезона. Ако со двојна титула можеше да се каже дека е одлично, евентуална не дај Боже елиминација од ЛШ за мене ќе значи лоша сезона, и во вода ќе паднат сите рекорди постигнати.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Еве што вели Пике: It's always hard to lose ... But I am convinced that we lift .. Congratulate Madrid .. A very worthy opponent ..
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
za kupot i ne mi e bas krivo
no najkrivo ke mi bide ako padnime i vo LS,mora da se smene nesto vo igrata na barsa nemoze vaka
gjabe go pobedivme zadrid so 5 0 ako ne gi pomineme vo LS
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Маскерано беше најдобар кај нас вечерва...но кога Роналдо го даде голот каде беше Пике бе?
Сигурно се бунел за нешто... :P

добра партија, не претеравте со подавањата ко у сабота... нека тепа подобриот во ЛШ!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Како може да биде промашена сезона со освоена лигашка титула??? Ај нека ме просветли некој ако сака.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сигурно се бунел за нешто... :P

добра партија, не претеравте со подавањата ко у сабота... нека тепа подобриот во ЛШ!
Па не претеравме бидејќи одигравте похрабро отколку во саботата.Затоа и гледавме супер фудбал.
 

SenoraRamos

Tu voz - nuestro sentimiento!
Член од
20 март 2011
Мислења
191
Поени од реакции
108
Патем, браво за Пинто, ме изненади. Одигравте добро второ полувреме. Фала за убавиот фудбал. Се гледаме во ЛШ. :helou:
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Вие фановите на Барселона треба да бидете доста загрижени поради исходот од овие 2 Ел Класика.
Во 210 минути не им дадовте ниеден гол на Реал од игра. Педро и Виља се во катастрофална форма, многу малку допринесуваат, ги нема препознатливите пасови на Чави, прекрасните шутеви на Иниеста, а Алвес е влезен во филм, сака да се дрибла нон-стоп и не се враќа позади на време.

Треба да се консолидирате пред ЛШ инаку црно ви се пишува.
Kako prvo so onakof Defanziven fudbal ne moze crno da ni se pisuva! Moze da izgubime so 1 gol razlika i nisto povekje! Osvoena titula vo La Liga e odlicna rabota, samo sto malce e nezgodno koga kje se ispusti sansata za tri tituli! I btw ne mi e jasno kako moze no.1 golman vo Svetot Iker Kasiljas da saka cela kariera da ja pomine vo eden klub?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Ти не си нормален, жити се. :nesum:

Патем, браво за Пинто, ме изненади. Одигравте добро второ полувреме. Фала за добриот фудбал. Се гледаме во ЛШ. :helou:
Пинто си е таков. Ако тргне со бранање една утакмица тешко гол да прими, ама еден кикс ако направи после можат и од гол на гол да му пуцаат обавезно ќе влезе една.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Солидна партија покажавте второ полувреме но среќата ги прати храбрите. Нашите дечки повеќе ја посакуваа победата. Се гледаме во ЛШ. Спортски поздрав
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Kako prvo so onakof Defanziven fudbal ne moze crno da ni se pisuva! Moze da izgubime so 1 gol razlika i nisto povekje! Osvoena titula vo La Liga e odlicna rabota, samo sto malce e nezgodno koga kje se ispusti sansata za tri tituli! I btw ne mi e jasno kako moze no.1 golman vo Svetot Iker Kasiljas da saka cela kariera da ja pomine vo eden klub?
Ова е исто како да кажеш како може Пујол/Чави/Иниеста цела кариера да ја поминат во Барса!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom