Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.592
Поени од реакции
9.876
Френки има напаѓачки инстинкт, а и реализација подобра од нашиве напаѓачи. Супер му лежи улогава да се уфрла.

Дест мора да влезе место Мингеза, пребавен и тром е дури и за стопер, камо ли за бек.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.569
Поени од реакции
10.046
Френки има напаѓачки инстинкт, а и реализација подобра од нашиве напаѓачи. Супер му лежи улогава да се уфрла.

Дест мора да влезе место Мингеза, пребавен и тром е дури и за стопер, камо ли за бек.
Како бе Мингеза бавен и тром дури и за штопер?
Низок е и тоа е проблем, ама солидна брзина и техника има за да биде резервна опција.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
541
Поени од реакции
862
Овој Тринкао која лопата е, ниту изгледа заинтересиран, ниту прикажува нешто, чисто да попуни место.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.625
Поени од реакции
2.780
Не можат нашите примадони да утнат толку, колку што Тер Штеген може да фати.
Гризман ја изнесе топката преку стадион.
Пуиг заслужува поголема минутажа.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.537
Поени од реакции
2.089
Тринкао мора да се продава на лето. Конрад треба да е замена за Дембеле.
Рики поише минути да добива.
Пенали да вежбаат. И ДА ШУТИРАААТ!

Тер мен оф д меч.

Улогата на Гризман и Де Јонг многу ми се свиѓа последниве утакмици.
Педри ѕвер. Какво движење има.

Штета што иаме толку повредени, добро ЕлКласико ќе беше.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.592
Поени од реакции
9.876
Нека го закрпат Меси за финалево како знаат и умеат.

Преуморни се играчиве, пофалба и за Куман, максимумот го вади од краткиов состав. Играта не била подобра од времето на Енрике, а тогашниот состав не се споредува со сегашниов. Веројатно голема улога има и асистентот од Ајакс, нема тактичка дупка, речиси сите голови што ги примаме се од индивидуални грешки.
 
На врв Bottom