Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Што кур беше од ова од Брејтвајт наместо да отвори десно овој во Гризман влезе ... Да ти ебам ретардираниот
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.120
Поени од реакции
941
Која комедија од клуб сме, Суарез го даваш за 0 да игра за еден од главните противници, и го бетонираш Брејтвајт во прва постава и тоа незаменлив. Ова треба да се запише во фудбалските историски учебници. За Куман што да се каже. Толку нелогичности што веќе се мислам кој е поголема фудбалска незналица, тој или овчарот.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.084
Поени од реакции
6.361
Мизерен крај на мизерна година за клубот. И тие ретки играчи што ги фалевме тука, како Араухо, почнаа со будалаштини. Барем имал доблест да даде изјава одма по мечот и да преземе одговорност.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.062
Поени од реакции
19.463
За мене заврши сезоната. Се гледаме август 2021 со некои подобри ликови и подобри времиња. Чао.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Дембеле - Брејтвеј - Меси
Де Јонг - Бускетс - Педри
Алба - Ленгелт - Араухо - Дест
Тер Штеген​
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.646
Поени од реакции
2.210
Катастрофа!
Побргу нека завршува лигата, да влеземе во ЛШ и да не се обрукаме од ПСЖ, на лето со нов претседател се надевам ќе се смени нешто.

Искрено, многу повеќе очекував од Куман, ме разочара.
Добра чистка нека се направи и 3-4 квалитетни засилувања мора!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.084
Поени од реакции
6.361
Хуеска е убедливо најслабата екипа во лигата така да ваква победа со мачење ич не е за славење. Со Билбао во среда можен е нов потоп.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Се да им ебам, 2 гола да не можат дадат на утепана Хуеска.
@Del Boy морам да споделам ова со тебе за да ми олесни, глупостите на Дембеле и Педри 700евра ме коштаа :( (2 & Т2)
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
264
Поени од реакции
103
Моето мислење е дека Куман има крвица ама многу малку според мене еве зошто и како:Куман има кривица дека не го игра Пуџ,има кривица повеќе да го форсира Пјанич,а помалку Бускетс,најголема кривица има за формацијата,па дали треба да се продолжи со оваа 4-2-3-1 или треба промена,Куман е добар менаџер ама многу лош тактичар.Сигурно Куман нема кривица што Ленглет кутриот незнае кај тера,Гризман и Кутињо неможе да се пронајдат,Брајтвајт не го ни коментирам.Гледам многу на форумов се плука многу по Куман,ајде ве молам:Куман на некој начин како народнана што му надробиле тоа срка........Тој е ростерот а и мислам дека ова е максимумот негов,исто и за Меси:Меси бил надвор од форма,не му се играло ваков-таков,па добро каде е Гризман-Засилувањето 120 милиони,Каде е Кутињо-Засилувањето 160-Милиони,Каде е Дембеле (Талентот) Брајтвајт кутриот не го ни коментирам зошто во Хетафе да беше втора постава не ке играше,Ленглет-Кутриот ништо повеќе не е од просечен стопер.Утакмицата со Еибар беше повеќе од доволен доказ кога ке замини Меси,што ке се случува на терен,МАЧЕЊЕ едноставно МАЧЕЊЕ,а тие што чекаат подобри времиња,ќе треба да почекаат едно две три години,новата управа не доаѓа со магично стапче па одма Мбапе Халанд,некој Де лихт па борба на три фронта.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Моето мислење е дека Куман има крвица ама многу малку според мене еве зошто и како:Куман има кривица дека не го игра Пуџ,има кривица повеќе да го форсира Пјанич,а помалку Бускетс,најголема кривица има за формацијата,па дали треба да се продолжи со оваа 4-2-3-1 или треба промена,Куман е добар менаџер ама многу лош тактичар.Сигурно Куман нема кривица што Ленглет кутриот незнае кај тера,Гризман и Кутињо неможе да се пронајдат,Брајтвајт не го ни коментирам.Гледам многу на форумов се плука многу по Куман,ајде ве молам:Куман на некој начин како народнана што му надробиле тоа срка........Тој е ростерот а и мислам дека ова е максимумот негов,исто и за Меси:Меси бил надвор од форма,не му се играло ваков-таков,па добро каде е Гризман-Засилувањето 120 милиони,Каде е Кутињо-Засилувањето 160-Милиони,Каде е Дембеле (Талентот) Брајтвајт кутриот не го ни коментирам зошто во Хетафе да беше втора постава не ке играше,Ленглет-Кутриот ништо повеќе не е од просечен стопер.Утакмицата со Еибар беше повеќе од доволен доказ кога ке замини Меси,што ке се случува на терен,МАЧЕЊЕ едноставно МАЧЕЊЕ,а тие што чекаат подобри времиња,ќе треба да почекаат едно две три години,новата управа не доаѓа со магично стапче па одма Мбапе Халанд,некој Де лихт па борба на три фронта.
Ние мака мачевме последниве сезони од кога си отиде Нејмар бидејќи оттогаш немаме класично лево крило.
Сезонава почнавме со лево крило Фати ама се повреди одма , исто и сезонава пак без лево крило, згора на тоа немаме класична 9ка.
Сезонава дефинитивно имаме најфаличен состав во последни 10 години, бидејќи немаме прв избор за лево крило и 9ка а не па адекватни замени за ротација на истите.
Кутињо Гризман може да се стават на трансфер листа, имаа доволно време да покажат.
Премија ќе биде ако добиеме 100милиони за двајцата заедно.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.084
Поени од реакции
6.361
Најмачно беше да се гледа Дембеле вчера. Никаква идеја за реализација, како загубен во просторот и времето. Ќе добиеше топка, ќе дојдеше до одбраната на Хуеска, ќе направеше потег-два и скроз ќе се изгубеше. Ниту шут, ниту квалитетен пас, ништо.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
264
Поени од реакции
103
Заприметите сите:Значи 80 % од сите голови што Барса ги има примено,Ленглет е секогаш во кадар.Араухо лани едвај 5 стопер беше,дојде време да ја држи цела одбрана,и да ги чисти лајната од Ленглет......Интересно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom