Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Грешка си, тој е по пари, ко брат му, семката им ебам.
Добро, демек во Барселона малку му беа. Мислам дека тоа си се само муабети.
Ова гарант беше потег на Росељ. Сити се заинтересирани за играч на Барса, а знаеш и самиот што значи тоа за Росељ. Сети се само дека летово, секој ден на насловна во Каталонските медиуми(пред се Спорт, кој како шо се збори, е весник на Росељ) се пишуваше за Туре, дека не придонесува многу за клубот, постојано се правеа состави за новата сезона, и секаде беа изоставувани двајца - Ибрахимович и Јаја. На крајот и двајцата си заминаа.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
У фан клуб Јуве се убедени дека Барса го продава Иниеста ај некој од вашите нека тркне да им објасни,пошто ја росоњер,ке викаат љубомориш :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
У фан клуб Јуве се убедени дека Барса го продава Иниеста ај некој од вашите нека тркне да им објасни,пошто ја росоњер,ке викаат љубомориш :)
Не бе озбилно е. Росел реши да го продаде Ињеста, а како божиќен попуст во пакетот ќе го вклучи и Меси. Цената на пакетот е 5 милион евра. 5% попуст за плаќање во кеш.

Денот кога Росел ќе донесе одлука да продаде некој од Чави, Ињеста или Меси ќе му биде последната одлука што ја донел во животот. Ќе се случи шпанска инквизицаја во каталонско издание. Ќе гори на плоштад. Барса нема потреба од пари сето тоа беше исценирано од Росел да се оцрни Лапорта и да се убеди членството дека мора да се потпише со спонзор за дресот.

Росел летото беше и повеќе од среќен да понуди 50 милиони за Фабрегас, а есента му текна дека треба да штеди и дека нема за плати.

П.С.

Зошто би ти кажале дека љубомориш? Ињеста може да го одбере било кој клуб и да биде стартер во тој клуб. Ако се реши да си оди од Барса сигурно нема да оди во Јувентус.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Не бе озбилно е. Росел реши да го продаде Ињеста, а како божиќен попуст во пакетот ќе го вклучи и Меси. Цената на пакетот е 5 милион евра. 5% попуст за плаќање во кеш.

Денот кога Росел ќе донесе одлука да продаде некој од Чави, Ињеста или Меси ќе му биде последната одлука што ја донел во животот. Ќе се случи шпанска инквизицаја во каталонско издание. Ќе гори на плоштад. Барса нема потреба од пари сето тоа беше исценирано од Росел да се оцрни Лапорта и да се убеди членството дека мора да се потпише со спонзор за дресот.

Росел летото беше и повеќе од среќен да понуди 50 милиони за Фабрегас, а есента му текна дека треба да штеди и дека нема за плати.

П.С.

Зошто би ти кажале дека љубомориш? Ињеста може да го одбере било кој клуб и да биде стартер во тој клуб. Ако се реши да си оди од Барса сигурно нема да оди во Јувентус.
Шо знам,нејќам да им ги рушам соништата,а би ми кажеле ваљда пошто он би го одбрал Јуве пред Милан според нивните теории,а се знае дека Чави,Иниеста и уште некои др. играчи не мрдаат од Барса..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Шо знам,нејќам да им ги рушам соништата,а би ми кажеле ваљда пошто он би го одбрал Јуве пред Милан според нивните теории,а се знае дека Чави,Иниеста и уште некои др. играчи не мрдаат од Барса..
никој не го спомна дека ке оди во јуве уште помалце дека ке го продавет муабетот беше
поголем будџет од јувентус ? де бе ај не ме зезај може има поголем будџет ама не инвестира пари ФАКТ .Барселона може има поголем буџет ама е во големи долгови и ке го продаваат иниеста .
дури и јас не го свајкам братов шо сака да кажи нема шанса да си замини Иниеста од барса
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
поголем будџет од јувентус ? де бе ај не ме зезај може има поголем будџет ама не инвестира пари ФАКТ .Барселона може има поголем буџет ама е во големи долгови и ке го продаваат иниеста .
Ти сигурен си во ова ???
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
imase na nekoi strani deka barsa go prodava iniesta za 100 mil poradi toa sho e zaglavena i deka samo city moze da gi ponude tija pari
no jas ne veruvam deka barsa nekogas ke gi stave na pazar messi xavi i iniesta
a imase i od iniesta izjava deka ne mrda od barsa osven ako klubot ne rese da go prdade
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
imase na nekoi strani deka barsa go prodava iniesta za 100 mil poradi toa sho e zaglavena i deka samo city moze da gi ponude tija pari
no jas ne veruvam deka barsa nekogas ke gi stave na pazar messi xavi i iniesta
a imase i od iniesta izjava deka ne mrda od barsa osven ako klubot ne rese da go prdade
Иниеста нема шанса да ја напушти барса и како што кажа освен клубот што 1000% нема шанса тој е иднината на барса
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Добро бе мајкуму, како можеме да им веруваме на медиумите???

Пише дека Барса мора да го продаде Иниеста за 100 Миљони за да се врати од кризата.
А од друга страна пише Барса има 100 Миљони за да ги купи Фабрегас и Торес.

Новинарска работа, поголеми срања немам чуено.

Иниеста никогаш нема да биде на листата за продажба.

Долговите за кој се зборуваше дека биле 500 миљони и сеуште се зборува за нив, тие се вратени некаде во почетокот на сезоната
Сега се работи на стекнување на голем плус во клубот, заради тоа Росел прифати да соработува со Катар за нивниот спонзор.
Јас лично го подржавам како председател, Работи онака како што ке му каже Пеп.
Ако Пеп каже ми треба ова, тој ке го направи тоа, ако Пеп рече ова не ми е потребно, тој тоа ке го отргне.
Целта на Росел е да го направи клубот како едно од најголеми Кралства, од секаде да течат добрите нешта.

За тоа дека Барса нема пари и дека сеуште неможат да го вратат долгот кој е вратен во самиот почеток на сезоната, можат само да јадат говна новинарите колку што сакаат.

Не ми се интересни таквите нешта кој ги зборувате едноставно се нервирам!
Може ли некој да ми даде извор од каде ги прочитал тија СТРАЊА ???
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
никој не го спомна дека ке оди во јуве уште помалце дека ке го продавет муабетот беше дури и јас не го свајкам братов шо сака да кажи нема шанса да си замини Иниеста од барса
Ни јас не сфаќам што сака да каже. Тоа дека има поголем буџет, а не инвестира на Барса се однесува? Чуден заклучок со оглед на тоа дека Барса само последново лето ги купи Виља, Маскерано и Адриано. А, во последниве години за Барса играле и ѕвезди како Анри и Ибрахимович.

Од друга страна Јуве купува многу играчи секое лето, ама нив им е потребно тоа затоа што откако се вратија од Серија Б треба да изградат тим скоро од нула. Сепак изгледа како да ја изгубија моќта да привлекуваат врвни ѕвезди во тимот и ќе им треба долго време да можат да се натпреваруваат со Милан и Интер за скудетото, а за ЛШ на праиме муабет. А, сега со одлуката на ФИФА да им се одземе на Италија четвртото место за ЛШ и да и се даде на Германија Јуве ќе има уште повеќе проблеми да игра во ЛШ, а со тоа и да постигне некој успех за да привлече играчи од светски калибар.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Абе Иниеста и Алвес ќе ги продаваме,Виља,Чави и Пујол се веќе во години,Меси уште оваа сезона и ќе му паѓа формата,Валдес и Педро немаат квалитет за Барса,Тиаго нема потенијал,Гвардиола е никаков тренер...уште Пике ќе ни остане.
Наебавме!
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Осеќате дека еден од Валдано/Мурињо ќе го напушти Реал. Не дека ние имаме некаква полза од тоа, само излегува на виделина фактот дека вештачки создадена екипа тешко функционира.:)

За вечерва очекувам стартна постава со играчи што помалку добиваа шанса, а на клупата да седат и 2-3 ѕверови.:)

Пинто

Адриано - Фонтас - Милито - Максвел

Џонатан
Тиаго - Кеита

Џефрен - Бојан - Нолито

Мислам дека најверојатно ова ќе биде составот, ама со оглед на тоа колку им значи купот на Баскијците(ваљда ќе излезат со солиден состав, иако без Љоренте), нема да ме изненади Пеп да пушти некој од стандардните уште од првата минута.
Типувам: 2-0 на полувреме, 5-0 за крај!:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom