Фан Клуб: Барселона

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
нема да ви е малце само еден стопер? Мора некој и на Пике да му прави притисок.
 
B

Beck's

Гостин
нема да ви е малце само еден стопер? Мора некој и на Пике да му прави притисок.


Маскерано го продолжи договорот, Пике, Бартра е тука, ова значи само 1 стопер ќе се донесе. А кога сме веќе кај Бартра, овој ќе прерасне у играчиште сезонава, марк мај вордс.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495


Маскерано го продолжи договорот, Пике, Бартра е тука, ова значи само 1 стопер ќе се донесе. А кога сме веќе кај Бартра, овој ќе прерасне у играчиште сезонава, марк мај вордс.
да, и мене ми се свиѓа како игра Бартра. Исто така и на Менаџер редовно си го земам на позајмица откај вас заедно со Alex Grimaldo и потоа ги откупувам за ситни пари. Дури и на игриве ви е малце блесава управата
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
нема да ви е малце само еден стопер? Мора некој и на Пике да му прави притисок.
Ни тој нема да го донесат...со Суарез ќе крпат позади.
 
B

Beck's

Гостин
Ни тој нема да го донесат...со Суарез ќе крпат позади.
1 ќе донесат па шо сака нека е. Знаат и они дека со трансфериве од ова лето ќе треба да играме 2 сезони па мора да појачат сите позиции. Ќе се потрошат колку и за наредно лето и то.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
2 ќе бидат, еден млад преспективен скап (Маркињос) и еден искусен поевтин (Матје).
Маскерано ќе оди ДМФ, а Сонг најверојатно ќе се продаде. Квардадо не ни треба у никој случај, не е бек он, крило е. Ако си оди Педро, а Санчез биде вклучен у трансферот на Суарез може да дојде, а овака у никој случај.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Man United, Arsenal, Liverpool, PSG and Bayern are interested in winger Pedro (26). Player to meet with club, transfer not ruled out .

Не можам да разберам зошто некој би бил заинтересиран за Педро...единствено логично решение ми е дека не сакаат гол да дадат.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Man United, Arsenal, Liverpool, PSG and Bayern are interested in winger Pedro (26). Player to meet with club, transfer not ruled out .

Не можам да разберам зошто некој би бил заинтересиран за Педро...единствено логично решение ми е дека не сакаат гол да дадат.
Немора да значи, Педро е добар играч, се труди, трча, добар е и со лева и со десна, брз... за крилен напаѓач е добар, баш таков им треба на Манчестер и на Ливерпул.
У барса го покажа он најдоброто што може, повеќе едноставно неможе, а уште е млад.. мислам дека е редно време да замине. Ќе му зееме 17-18 милки мислам.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Man United, Arsenal, Liverpool, PSG and Bayern are interested in winger Pedro (26). Player to meet with club, transfer not ruled out .

Не можам да разберам зошто некој би бил заинтересиран за Педро...единствено логично решение ми е дека не сакаат гол да дадат.
Како што слушнав Педро е најдобриот голгетер на Шпанија во последните 2 или 3 години
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Ако е ова точно

Atletico player Koke (22) is no longer an option for Barcelona after his renewal. Barcelona won't look for another midfielder either [sport]

Тогаш веројатно Меси ќе игра средина или нешто слично на тоа што го игра во Аргентина па ќе се отвори место за еден напагач
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
^^^
Да се жртвува Меси за екипата т.е. да игра стандардно во средината со Нејмар и Суарез во нападот,нема да постои екипа што ќе може да не победи.Чим толку запнале по песот да се донесе нема да биде ништо чудно Енрике да му ја смени улогата на Меси.И да игра во средината секако ќе дава голови,можда не по 50-60 гола во сезона ама 20-30 сигурно ќе дава,за асистенции не сакам да правам муабет:icon_mrgr:.
Трансферов со Суарез(ако се оствари) има многу голема тежина,мора Енрике да има некоја визија како ќе го вклопи во тимот,или ќе ги разигра сите тројца Нејмар,Меси,Суарез или еден од нив може и брзо да го напушти тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom