Фан Клуб: Барселона

Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
САМО 1-0 а уште 20тина минути до крајот......не знам шо се случува со момците годинава во Ла Лига......дали презаситеноста си го прави своето
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Се еба и Бускетс. Мислам дека комотно цела 11ка можеме да извадиме од повредени играчи во моментов:facepalm:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Немаме доволно повредени, па мораше и Бускетс.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Повредата на Бускетс изгледа многу лоша :eek:

 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Само да не е ништо страшно, ама утре че видиме. Тељо беше одличен, ете опција за левата крилна позиција, продорен е, добри топки упати, беше често и удвојуван. Ништо Куенка, слабо некако, ЏДС напрај неколку фаули на средина, троа и низок е, ама сега изгледа во него че треба да се крстиме дури да се врати Кеита:)eek:). Меси конечно да погоди, ајде сеа и него нека му тргни па да бидиме малце од малце поспокојни.
Следни се Валенсија, нив мора да ги добиеме!
--- надополнето: 5 февруари 2012 во 00:06 ---
Повредата на Бускетс изгледа многу лоша :eek:

We are doomed!:mad:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
У прв момент мислев дека се преправа Бускетс да ќари на време, ама кога ја видов на Фабре фацава сфатив дека годинава не оди и не оди со повредиве.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Излезе една добра вест...викаат дека Бускетс нема сериозна повреда само ќе му требаат неколку конци.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Guardiola: "Tello is a bullet, he's very fast. He's a pure winger, those are rare. He still can improve a lot but he played a good game."

Мое мислење е дека Тељо е подобар од Куенка. Не знам што му е на Куенка ама не е истиот каков што беше на почеток на сезоната, некако многу греши.
Дос Сантос не ми се допаѓа, се труди дечкото ама премногу трема изгледа има.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не знам за вас, мене Тељо ми е многу боље од Куенка. Малиот буквално лета по терен.

Не заебавајте за Џонатан. Денес беше еден од подобрите, еден куп пресечени топки. Има време за него, битно е што сме полни со таленти.
Фабрегас е лош во последно време, исто и Тиаго не е на ниво. Изгледа сите ги фати слаба форма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom