Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
God please kill me:tapp:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Utre ocekuvam slavje i shampionska titula :toe:

Se nadevam ke bide podgotven Iniesta :vozbud:

Naredna sezona da bide zdrav i vo forma , sigurno ke blesne na svetskoto vo Juzna Afrika :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ова со наводниот преддоговор е старо, јас мислев официјален договор со јенките да не потпишал. Се надевам ке се официјализира деновиве.

П.С. Дресовите за наредната созона:


Разликата се црвените шорцеви и чорапи и краѓната во ретро стил од 80-тите.
 
B

boki10messi

Гостин
^
badboy, prestani da si razgovaras sam so sebe. napravi uste 2-3 profila da ti bide pointeresno. :tapp:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ова со наводниот преддоговор е старо, јас мислев официјален договор со јенките да не потпишал. Се надевам ке се официјализира деновиве.

П.С. Дресовите за наредната созона:


Разликата се црвените шорцеви и чорапи и краѓната во ретро стил од 80-тите.
Домашните дресови наликуваат на тие во 2006.
:vozbud:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.179
Поени од реакции
1.053
нема потреба да остани пошто не игра.ваму барем че игра и пари големи че си зема :)

--- надополнето ---


Оти замена за Дани?! или дека неможи никој со меси и чави да ги замени во светот и дека најјака десна страна во светот се ;)
Дани моментално е најдобриот десен бек во светот, тоа е факт. Зборот ми беше ЗАМЕНА за резерва да биде, во случај на повреда на Дани немаме соодветна замена за него, како што е Максвел за Абидал.... Годинава Пујол го заменуваше, меѓутоа мислам дека Пујол е во години и не смееме наредната година да се надеваме на него како замена на Дани...
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ајде бе... како така проценивте од една сезона дека Ибра слабо игра? Не треба да се адаптира? Анри кога дојде во првата сезона подобар да не беше? Па видовме лани... Факт е дека ако не беше Ибра немаше бидеме овде каде што сме. Сетете се само во колку натпревари неговите голови беа клучни... кога го реши класикото беше најдобар, сега е само еден слаб играч?:tapp:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Стварно претерувате околу Ибра!

Кога Пеп не вели дека не чини тогаш кој сме ние да му кажеме нему дека Ибра е слаб.

Сигурно Ибра ќе игра кај нас наредната сезона,а јас очекувам да даде многу голови.

Кога оваа сезона кога не беше во форма успеа да даде 20 гола....тогаш што да очекуваме за наредната :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom