Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

boki10messi

Гостин
Ibrahimovic od Septemvri ke ima prosek od 1.17 golovi po natprevar. Slusajte me sto vi velam.

--- надополнето ---




P.S.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.184
Поени од реакции
1.059
Го критикувам и јас Ибра, многу ја успорува играта, особено после повредата беше многу слаб. Но, вие стварно ПРЕТЕРУВАТЕ!!!
Оваа сезона Ибра постигна 20 погодоци, го реши првото Ел Класико имаше над 8 асистенции. Не знам што очекувате од него во првата сезона. Колку и да ме нервораше во повеќето утакмици верувам дека наредната сезона ќе го даде својот максимум. Верувајте во ПЕП, тој е многу задоволен од Ибра во првата сезона и не знам зошто толку му се нафрливте на него. VISCA EL BARCA, VISCA EL CATALUNYA
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
Очекувајте го утре Иниеста во стартните 11.




:tv:

Каква фацка е !:poss:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
43
Поени од реакции
0
ne go obvinuvajte ibra on e naviknat na sloboda ko u inter so tapa sreden red tuka nema sloboda treba samo da ceka topki od sreden red taka da sredna godina so nadez podobar
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Гвардиола: Имаме среќа што зависиме само од себе http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6750:2010-05-15-21-10-42&catid=3:2009-12-26-20-23-56&Itemid=5

--- надополнето ---

Меси: Никогаш не сум се чуствувал како голгетер http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6756:2010-05-15-21-40-14&catid=3:2009-12-26-20-23-56&Itemid=5
Никогаш не би играл за Реал Мадрид.
:vozbud: иначе очекувам да излеземе со овој состав: Валдес,Алвес,Пике,Пујол,Абидал/Максвел,Трајче/Туре,Иниеста,Кеита(ако биде спремен),Педро/Анри(може да му се даде шанса,дека му е последен меч во дресот на Барса),Бојан/Ибра,МЕСИ
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
Незнам што се оптеретувате со релацијата Реал Мадрид - Меси кога тоа е = на научна фантастика.

Него, Ибра утре стартува 99%. :( Сакав да го видам истиод напад како против Севиља но очигледно Пеп мисли поинаку.:)

Вака некако ќе биде:

------------------Валдес---------------------
-Дани-----Пујол---------Пиќе------Абидал-
----Туре----------Трајче---------Иниеста---
--Меси-------------Ибра-------------Педро--

 
B

boki10messi

Гостин
------------Valdes-----------

-Dani--Puyol-Pique--Abidal-

-----------Busquets----------
-----Toure-------Iniesta-----

-Messi----------------Henry-
-----------Ibrahim-----------​

Ah, kolku sakam Thierry da postigne gol, ne e bitno dali od sloboden ili od igra ili...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
^ Да, убаво би било Анри да се прости од навивачите со гол на Камп Ноу.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Добро луѓе стварно Ибра ја претеруваше на неколку утакмииц, поради него малку фалеше да го искршам даљинското од телевизорот, ама првиот дел од сезоната го изигра повеќе од солидно. А за Торес не сонувајте нема шанси да се донесе, за џабе само на некого ќе му ја упропастиме кариерата поради тоа што седи на клупа.
Инаку утре само со Господ напред:):):) И кај 21:00 ќе падне славје:)
 
B

boki10messi

Гостин
Добро луѓе стварно Ибра ја претеруваше на неколку утакмииц, поради него малку фалеше да го искршам даљинското од телевизорот, ама првиот дел од сезоната го изигра повеќе од солидно. А за Торес не сонувајте нема шанси да се донесе, за џабе само на некого ќе му ја упропастиме кариерата поради тоа што седи на клупа.
Инаку утре само со Господ напред:):):) И кај 21:00 ќе падне славје:)

:tv:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Утре дечки кренети ги рацете и навивајте навивајте... :) Креваме пехар и славиме титула....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom