Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Jас сум за, би земал уште двајца навивачи на Барселона. :)

AJDE :)

ПОСЛЕДЕН ПОВИК, пред да кренам раце од вас :)))

АКо имат барселониста со желба заедно во Канал 5 да го проследиме последниот дуел од полусезоната во ЛШ, нека пишит ОДМА!
 
P

pepito*

Гостин
Да прашам нешто околу вечерашните натпревари од оваа група... ако Барселона загуби од Динамо Киев 2:0, а при тоа има победник во Милано... Барселона нема да се пласира во 1/8 финалето и ќе продолжи во Лига Европа, така?

Ја гледав табелата и Барса има 8 бода, а Динамо Киев 5... Барса има гол разлика 5:2, а Динамо 6:7... во случај на победа на Динамо од 2:0, и двете екипи би имале по 8 бодови, Барса би имала гол-разлика 5:4, а Динамо 8:7 и бидејќи и двете екипи во меѓусебните дуели се победија со по 2:0, тогаш натаму продолжува Динамо Киев поради повеќе постигнати голови, а? :smir:
Разликата е иста по оваа логика 5-4 и 8-7 ама Барса оди заради ПОМАЛКУ ПРИМЕНИ, предност имаат екипите со помалку примени, значи Динамо ќе мора да победи со најмалку 3-0, ама ако Барса излезе со најдобар состав, тешко ќе им биде да го зачуваат својот гол па не да атакуваат на овој другиот
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ajde se nadevam na pobeda vecerva i so toa da ja zaverima liderskata pozicija vo nasata grupa!

Ps: Tie sto ke bidat vecerva vo Kanal 5 ocekuvam deka ke ne pretstavite vo dobro svetlo...osobeno mnogu ocekuvame od tebe Serpico :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не успеа да се снајдиш со превоз Тони? Баш ми е жал, се надевав ќе се запознаеме.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Не успеа да се снајдиш со превоз Тони? Баш ми е жал, се надевав ќе се запознаеме.
Ништо денеска , за осмина финале ако сакате можеме да се собереме :) Па да се видиме кој сме шо сме :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не успеа да се снајдиш со превоз Тони? Баш ми е жал, се надевав ќе се запознаеме.

Ne deka prevozot mi e problem i taka imam rodnini vo Skopje no vecerva imam trening od 7 do 9 sum tamu pa ne sum vo moznost da dojdam.... :) se nadevam deka vo nekoja druga prilika ke se zapoznaeme Serpico...

Se nadevam deka ke se organizirame nekoj mec da gledame zaedno nie od forumov....

Ti posakuvam super da si pomines Serpico...

VISCA EL BARCA! :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ne deka prevozot mi e problem i taka imam rodnini vo Skopje no vecerva imam trening od 7 do 9 sum tamu pa ne sum vo moznost da dojdam.... :) se nadevam deka vo nekoja druga prilika ke se zapoznaeme Serpico...

Se nadevam deka ke se organizirame nekoj mec da gledame zaedno nie od forumov....

Ti posakuvam super da si pomines Serpico...

VISCA EL BARCA! :)
Fala, zdravje boze ke bidit i to.

Тетова вчера ми пријави интерес, ама го немат денес. Да не знајш случајно дали планират да дојт?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Серпико ја неможам зш ми е именден(Ѓорги се викам)и знаеш гости идат ова-она
бтњ
ја едвај Барса ќе ги глеам а не па у студио да идам
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Серпико ја неможам зш ми е именден(Ѓорги се викам)и знаеш гости идат ова-она
бтњ
ја едвај Барса ќе ги глеам а не па у студио да идам
Честито име! На помош да е! :smir:

Ете, оправдано ти е и тебе, не кревам раце и од тебе :)))
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Јас касно видов,а плус тоа и сум болен така да ете ти и од мене оправдање. Ако треба ќе и речам и на мама на класен да дојде ако не ми веруваш мене ќе ме оправда она:):):vozbud:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
more :D
pismena pravam makedonski utre, inaku ne mi e problem skopje, 2 stana imam mozev uste 20 dusi so mene da zemam :D ama obvrski, nekoj drug pat zdravje.. pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom