Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
haha pa sto ke pise??? samo ke :drk:
Слушај ме сеа следи еден пост од ДЈ Манга,:pos2: :smir: Ја демнат темава постојано, незнам шо им е интересно да јадат го*на по туѓи фан клубови, не лажеме тука само факти се кажуваат :toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.568
Поени од реакции
14.341
Ќе пишам, зошто да не. Не знам само зошто вас ве интересират тие титули, не се фалиме во ваш фан-клуб за тие титули, туку си се фалиме во нашиот фан-клуб. Не знам јас некој во вашиот фан клуб да се фали со тие титули, во нашиот фан клуб имаме право што сакаме да правиме. И да, не се само тие титули, Реал има освоено титули и од 90та наваму, и тие влегуваат во историјата на тимот. А што мислите јас сакам ли тоа да било така во 60тите години ? Нормално дека не. Што мислете јас ја сакам оваа е*ана политика што ја води тимот, со изоставување на младите надежи ? Нормално дека не. Ама тоа е, кога еден тим ќе ти влези во срце, без разлика каков тим е, тешко дека ќе може да ти излези, и дека ќе можеш да го замениш со некој друг тим. И уште еднаш. Не бидете патетични околу освоените трофеи на Реал. Ги освоиле, ги освоиле, немам сретнато некој фан на Реал да спомни дека се гордее со тоа. Може слободно да се гордееме со трофеите освоени од 90тите наваму, колку се, толку се, важно се освоени.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Слушај ме сеа следи еден пост од ДЈ Манга,:pos2: :smir: Ја демнат темава постојано, незнам шо им е интересно да јадат го*на по туѓи фан клубови, не лажеме тука само факти се кажуваат :toe:

ajde ajde ocekuvame :drk: na tie tituli sto gi osvoile so puski!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.568
Поени од реакции
14.341
Слушај ме сеа следи еден пост од ДЈ Манга,:pos2: :smir: Ја демнат темава постојано, незнам шо им е интересно да јадат го*на по туѓи фан клубови, не лажеме тука само факти се кажуваат :toe:
Не знам само зошто мислиш дека ја демнам темава. Пишав во еднина, затоа што само јас сум фан на Реал кој дискутирал на оваа тема во последниов 1 месец. Што подразбираш ти под демнење на тема ? Тоа што слободно си дискутираме, и ги искажувам своите ставови за двата тима. Под демнење јас подразбирам искажување на секакви провокации, а не вака како што вие го нарекувате тоа.

Класичен пример за демнење на тема. Иако е фан на Реал, морам да го укривам, затоа што е тотално непотребен коментар, и никој не може да предвиде кој ќе го крка.

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2841675&postcount=379

Патем, во новата тема, имате само 10 поста од мадридисти, и тоа за вас значи демнење. Секоја чест.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Сеа ке пише некој од Мадрид 100% :helou:
:back:

Наравно бе момак, глеаш ама си паметен, мислам, не сека ме боли полов орган за тоа како вие го прифаќате вечниот каталонски изговор за постојниот несупех кој го имале во дамнешно време против моќната фудбалска машинерија на Мадрид предводена од Ди стефано, Пушкаш, Амансио... ама не можам да останам имун на такво тешко срање, а пак вашиот фидбек кон истото ми е прајслес.

Ќе ви дадам пар информации, кои рака на срце ги имам кажано, ама глеам не се добро прифатени :)

Драг клуб на Франко во тоа време драги мои каталонски другови бил ни еден ни друг туку Атлетико Мадрид, Реал функционирал како клуб за граѓаните на Мадрид, и како таков, неколку пати бил напаѓан од страна на франкови сили, дури просториите на Реал и биле бомбардирани за време на граѓанската војна. Не знам дали знаете, ама глобалниот успех Реал го доживува токму со доаѓањето на неколку од тогаш најдобрите светски фудбалери, Ди стефано, Пушкаш... Франко таков никаков како шо го дал Господ, немал друго решение освен да гледа од страна како Реал Мадрид настанува тоа што е до ден денес, најдобриот клуб на ХХ век :smir:

Па така вашите патетични прикаски у стилу -Франко ни ги зема сите титули- , мој совет е да ги зачувате за себе.

немам сретнато некој фан на Реал да спомни дека се гордее со тоа.
Proud of it :wink:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Не знам само зошто мислиш дека ја демнам темава. Пишав во еднина, затоа што само јас сум фан на Реал кој дискутирал на оваа тема во последниов 1 месец. Што подразбираш ти под демнење на тема ? Тоа што слободно си дискутираме, и ги искажувам своите ставови за двата тима. Под демнење јас подразбирам искажување на секакви провокации, а не вака како што вие го нарекувате тоа.

Класичен пример за демнење на тема. Иако е фан на Реал, морам да го укривам, затоа што е тотално непотребен коментар, и никој не може да предвиде кој ќе го крка.

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2841675&postcount=379

Патем, во новата тема, имате само 10 поста од мадридисти, и тоа за вас значи демнење. Секоја чест.
Не зборам само за оваа тема, туку воопшто за фан клубот Барса, одличен пример си издвоил,:smir: под демнење мислам на надгледување на темата и реплицирање на секој пост во кој се содржи именката Мадрид (или Задрид некогаш) :toe: Јас лично не сум влегол во Фан клубот на Реал а и не планирам, али тоа е мојот стил, не ме интересираат противниците што зборат за Барса ме интересира мислењето на навивачите :smir:

Едит: Уште еден пример горе:toe: Да франко бил немоќен и неможел ништо да напраи против Реал, греота бил Франко :nesum: овие од Реал без осет бе, не дозволиле на Атлетико да земе некоја титула:tapp:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.568
Поени од реакции
14.341
Според нивните теории, како што кажаа овие од Барселона, нормално дека нема да се гордеам. Али по ова што ти го кажа, можам само едно да кажам : PROUD TO BE A MADRIDISTA ! И после постов од Madrid, вие фановите на Barcelona може само да :pusk:, и да сонувате за постигнатото на Реал Мадрид.

Не зборам само за оваа тема, туку воопшто за фан клубот Барса, одличен пример си издвоил,:smir: под демнење мислам на надгледување на темата и реплицирање на секој пост во кој се содржи именката Мадрид (или Задрид некогаш) :toe: Јас лично не сум влегол во Фан клубот на Реал а и не планирам, али тоа е мојот стил, не ме интересираат противниците што зборат за Барса ме интересира мислењето на навивачите :smir:
Никој не ти забранил. Секој што е способен да води било каква дискусија е добредојден. Тоа што реплицирам на секој пост каде е вклучена именката Мадрид е нормална појава, мора некако да се докажува спротивноста на вашите мислења.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Едит: Уште еден пример горе:toe: Да франко бил немоќен и неможел ништо да напраи против Реал, греота бил Франко :nesum: овие од Реал без осет бе, не дозволиле на Атлетико да земе некоја титула:tapp:
Јачи смо од судбине :cool:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
:back:

Наравно бе момак, глеаш ама си паметен, мислам, не сека ме боли полов орган за тоа како вие го прифаќате вечниот каталонски изговор за постојниот несупех кој го имале во дамнешно време против моќната фудбалска машинерија на Мадрид предводена од Ди стефано, Пушкаш, Амансио... ама не можам да останам имун на такво тешко срање, а пак вашиот фидбек кон истото ми е прајслес.

Ќе ви дадам пар информации, кои рака на срце ги имам кажано, ама глеам не се добро прифатени :)

Драг клуб на Франко во тоа време драги мои каталонски другови бил ни еден ни друг туку Атлетико Мадрид, Реал функционирал како клуб за граѓаните на Мадрид, и како таков, неколку пати бил напаѓан од страна на франкови сили, дури просториите на Реал и биле бомбардирани за време на граѓанската војна. Не знам дали знаете, ама глобалниот успех Реал го доживува токму со доаѓањето на неколку од тогаш најдобрите светски фудбалери, Ди стефано, Пушкаш... Франко таков никаков како шо го дал Господ, немал друго решение освен да гледа од страна како Реал Мадрид настанува тоа што е до ден денес, најдобриот клуб на ХХ век :smir:

Па така вашите патетични прикаски у стилу -Франко ни ги зема сите титули- , мој совет е да ги зачувате за себе.



Proud of it :wink:
Сам го измисли сеа ова....или тe излажал некој постар мадридиста???
 
V

Viktoranius

Гостин
Добра дискусија паднало овде.:)

Иначе ве повикувам денес во 22:00 часот сите да го проследиме мечот со Атлетик Билбао, и воедно да ја прославиме првата титула во новата сезона. Добредојдени се сите фанови на убавата фудбалска игра, па дури и тие на реал.

Ајмо сви да свршавамо вечерва, и да почнеме да одбројуваме. 1/6.:vozbud::vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
вие фановите на Barcelona може само да :pusk:.



Н

Ова може да го пише кај вас во ваш фан клуб или кај мајкати во тефтер...а тука НЕ.
Ако ти се води дискусија ондак води како што треба.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe decki vie da ne recam vojna ste vodele VO 5 sabjale so najdosadniot fan na real MANGA

sepak da ne zaboravime deka madrid e glaven grad i normalno deka moraat da mu popustaat so osvojuvanjeto na titulite
zosto LS se igraa ovaa godina na bernabe?
pa kako inaku real ke moze da pomine 1\8 finale i kako inaku ke moze da ja osvoe LS
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.568
Поени од реакции
14.341
abe decki vie da ne recam vojna ste vodele VO 5 sabjale so najdosadniot fan na real MANGA

sepak da ne zaboravime deka madrid e glaven grad i normalno deka moraat da mu popustaat so osvojuvanjeto na titulite
zosto LS se igraa ovaa godina na bernabe?
pa kako inaku real ke moze da pomine 1\8 finale i kako inaku ke moze da ja osvoe LS
Да да, 1998, 2000 и 2002 фоналињата колку што памтам сите се играа во Мадрид, и сите тимови така му пуштаа на Реал да си победува. :tapp:

bb[noone];2848090 напиша:
да да појаки сте,сигурно е тешко до 1/8 финале во лига шампиони да се стаса,само каков успех е тоа...:vozbud:
Сигурно е тешко да се освојат 9 титули во ЛШ, и 31 во Примера. Каков успех е само тоа. :nesum:

Ова може да го пише кај вас во ваш фан клуб или кај мајкати во тефтер...а тука НЕ.
Ако ти се води дискусија ондак води како што треба.
Тука може да пишувам што јас сакам, а знаеш, постојат и соодветни казни, кој со душа ги чекам за да ги добијам, зошто вака кога ми е дозволен пристапот да фан клубов, нон-стоп ме тера да ви реплицирам, ама џабе е, вие си имате свој став, јас свој став, и до утре да дискутираме нема да пронајдеме заедничко решение. Тоа за мајка ти стварно не ти вредеше, стварно се спушти на најниско ниво. Не мешај во вакви случаеви мајки и шајки, не придонесуваат они ништо за ова. Тука сум јас, и можеше слободно мене тоа да ми го кажеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom