Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Мора да победите, во спротивно ќе банкротирам. :pos2:

Роналдо нема кај да бега покрај Алвес, а Кака' би требало да го сече/чува Туре/Кеита незнам кој ќе игра.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Валдес
Алвес----Пујол----Пике----Абидал
Чави---Туре---Иниеста
Меси-----Ибра-----Анри

Мислам дека е можно да се извади овој тим... или на местото на Туре би играл Кеита...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Има изиграно Максвел натпревар во ЛШ и ако има како изиграл?
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Валдес
Алвес----Пујол----Пике----Абидал
Чави---Туре---Иниеста
Меси-----Ибра-----Анри

Мислам дека е можно да се извади овој тим... или на местото на Туре би играл Кеита...

И јас би сакал тој тим да игра од прва минута, мислам дека е истиот од лани кога тепавме 6-2. Ама мислам дека ќе му даде шанса на Кеита.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Валдес
Алвес----Пујол----Пике----Абидал
Чави---Туре---Иниеста
Меси-----Ибра-----Анри


Чул те господ, мислам дека буквално сите со нетрпение го очекуваме овој состав да излезе конечно на еден натпревар :vozbud::vozbud:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
http://www.totalbarca.com/2009/transfer-rumours/jeffren-will-go-on-loan-during-january/[/quote]
Најдобро е Џефрен да си остане во случај на повреда или суспензија може да ги гази, и што ако го дајме на Арсенал таму никако нема да добие шанса да игра само безвезе да ги фрламе играчите, и да кажам неаме играчи за фрлање само 21 сме во тим а треба 24 .:toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Одлично е тоа што Меси и Ибра тренирале нормално денес, а и Туре е 100% опоравен.

Иначе :tv:

 
P

pepito*

Гостин
Ех одлична вест, значи конечно ќе излеземе со нашиот најдобар состав, ова е веќе друго сега очекувам ПОТОП!

Инаку видеото е за доаѓањето на Пеп покасно на тренинг, ја избричил главата,ама оној Абидал е стварно ненормален

П.С. Атмосферата во тимот се гледа дека е фантастична
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Здраво куртони мои најголеми :vozbud:
Баниран бев една недела... ПОРАДИ пцуење од моја страна на модератор, оти ме дикриминираше за возраста

Интер ги убивме во секоја гледна точка. Бускетс изигра многу добра партија. Покажавме зошто нашиот фудбал е најдобар и зошто ја покоривме цела европа! Инаку јас не знам дали интер играа фудбал или текен тројката, во просек на секоја минута и пол имаа фаул :tapp:

Се надевам дека Меси и Ибра ќе бидат фит за ел класико

можен состав според мене

валдес
алвес пујол пике абидал
чави туре иниеста
педро ибрахимович анри


Второ полувреме: Меси за Педро, 75 мин, Кеита(Бускетс) за Туре и некој од одбраната можно е абидал за максвел 85+ ...

Мислам дека пеп не треба да го замара меси уште од првото полувреме...

Очекувам сигурна победа :smir:

Поздрав и ве сакам, да живее Барса, да живеат сите нејзини фанови


Барса фор лајф :pipi:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Пеп после натпреварот со Интер изјави дека ако резултатот против нероазурите не ни бил во полза, тогаш имало резервен план да се игра со Меси и Ибра во напад. Кога тој бил спремен да ги пушти тогаш, верувам дека ќе играат од прва минута и против Реал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom