Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Педро Родригез(грешка Тиери Анри) - Кристијано Роналдо 0:1

Иако „клинецот“ на Барселона е најпријатното изненадување во овој дел од сезоната во таборот на каталонците, прикажувајќи навистина одлични партии и редовно тресејќи мрежите, но сепак од друга страна е големиот Кристијано Роналдо. Што да се каже за генијалниот Португалец чија ароганција, самоувереност и, пред се, неверојатен фудбалски талент ја излудува противничката одбрана? Роналдо е едноставно незапирлив и кога он игра противничката екипа мора да планира најмалку два гола за победа. Уверливо најсилна алка во таборот на „Галактичарите“.

Иначе очекувам Анри да дае гол или 2
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne e bitno koj ke dade gol samo sakam da gi posramotime i da go ponizime uraganot perez,samo da ne bide tolku visoko kako minatata sezona oti zal mi padna koga gi gledav kako placat raul kasiljas i kompanijata:pos2:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ne e bitno koj ke dade gol samo sakam da gi posramotime i da go ponizime uraganot perez,samo da ne bide tolku visoko kako minatata sezona oti zal mi padna koga gi gledav kako placat raul kasiljas i kompanijata:pos2:
Абе важно е само да победиме...знаеме какво чуство носи Ел Класико...а победата е најважна!:barca:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Што наидов на еден коментар од српски форум
Цитирам:Nije u redu što su igrači Intera gledali utakmicu,a nisu platili kartu.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што наидов на еден коментар од српски форум
Цитирам:Nije u redu što su igrači Intera gledali utakmicu,a nisu platili kartu.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
:pos2::pos2: Е стварно 98,000 луѓе платиле карти за да гледаат фудбал...а тие така...НЕ Е ФЕР!

Играјте ја играва...ајде кој ќе даде повеќе голови со раката на Анри!

http://www.totalbarca.com/2009/news/offside-game-of-the-day-the-hand-game/

Џефрен во јануари ќе оди на позајмица! Веројатно во Болтон или Арсенал!

http://www.totalbarca.com/2009/transfer-rumours/jeffren-will-go-on-loan-during-january/
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Јас сум ЗА позајмица на Џефрен од Јануар, сепак во оваа екипа многу повеќе шанса ќе им се дава на Педро и на Бојан одколку на Џефрен. Исто големи шанси има во Јануари да се засилиме со нов напаѓач па оваа прилика би била добра за напредок на Џефрен.

Btw, ја тепав Ирска 59-1 :pos2::pos2:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Јас сум ЗА позајмица на Џефрен од Јануар, сепак во оваа екипа многу повеќе шанса ќе им се дава на Педро и на Бојан одколку на Џефрен. Исто големи шанси има во Јануари да се засилиме со нов напаѓач па оваа прилика би била добра за напредок на Џефрен.

Btw, ја тепав Ирска 59-1 :pos2::pos2:

Од една страна добро е да го дадеме на позајмица од друга не е!! Зашто?? Еве конкретно за Арсенал. Колку би можел да игра во Арсенал?? Венгер би го користел само за куп натпревари, а за куп натпревари може да остане во Барселона. Сигурно и Пеп ќе го игра во купот.

За во Болтон можда и е добро со оглед на тоа дека тимот им е катастрофален па ми можел да одигра и повеќе од солидно.

Но, дали е добро да раздаваме играчи во јануарскиот преоден рок, кога и онака составот ни е помал од тоа што треба да биде. Има многу повеќе натпревари во вториот дел од сезоната и сигурно Пеп ќе смета на неговите услуги. Не дај боже еден да се повреди, друг да не може да игра поради картони, што правиме, кој ќе игра???

Не сакам ама баш никој да го напушти составот, сите ќе имаат шанса да покажат и докажат што знаат, уверен сум во тоа. Едноставно покрај толку натпревари не е нормално сите да ги играме со најсилниот состав.

Што е до мене, нека остане до крај на сезона па потоа да го дадеме на позајмица на година-две зависи од неговиот развој.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Што наидов на еден коментар од српски форум
Цитирам:Nije u redu što su igrači Intera gledali utakmicu,a nisu platili kartu.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Они + најбоље поглед имаа и најблиску до играчите беа!
 
P

pepito*

Гостин
Времето одминува а Меси сеуште нема дозвола за играње, по се изгледа ќе играме без него на Ел Класико а и Ибра не е сигурен, па најверојатно ќе излезиме со истиот состав како со Интер иако Туре се врати, подобро нека игра Бускетс во одлична форма е!
Ама ајде да се надеваме дека ќе излезиме со најдобриот состав против Реал и да видиме реприза од последното Класико
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
меси е незаменлив,со него победата би била 100% сигурна па и нема да биде интересно :smir:
радува одличната форма на останатите првотимци,пред се чави,алвез,пујол,пике,потоа замените на туре и ибра-бискетс и педро се покажаа во одлично светло против интер....реал не е ништо пострашен од ланската сезона,го имаат кака и кристијано се враќа исто така,но овие играчи и немаа некои забележливи партии сезонава........
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Меси и Ибра тренираат од денеска... се очекува да имаат зелено светло утре...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom