Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
bb[noone];3095467 напиша:
Незнам ова колку е точно , на официјалната нема ништо ставено а има слики од тренингот во средаа и четвртокот и го има Ибра незнам од каде испадна воа ? А ти сигурно си нешто роднина на баба ванѓа шом знаеш дека ќе го јадеме оти и лани Задрид викаа на сантијаго ќе го јадеме па испадна Касиљас да ја вади топката 6 пати од голот да не биде и сега така хмммм..

Само што ми се јави Баба Ванѓа и ми рече дека си у право , и молим ти се немој Мадрид да го споредуваш со Интер , исто ко милан и барса да ги споредуваш
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Нема на официјалната страна ништо... ова го пишуваше само на ЕМД. Ако беше вистина за рок од најмногу 2 саати ќе го имаше и на Спорт но како што гледам нема ништо. Не ми се верува ова да е вистина баш поради тоа што акцент се става дека нема да игра на натпреварот со Реал, а оној против Интер на Кампот е далеку поважен од класикото.

Ќе го гледаме и на двата натпревари немајте гајле:smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Не ми се верува дека Ибра це повредил :toe:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Се повредил али по се изгледа станува за обновување на старата повреда на раката, така да нема да игра само со Атлетико. Ќе биде фит за со Интер и со Реал. Уживајте.:)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Се повредил али по се изгледа станува за обновување на старата повреда на раката, така да нема да игра само со Атлетико. Ќе биде фит за со Интер и со Реал. Уживајте.:)

Jas kako so vidov se raboti za povreda na zadnata loza na levata noga :uvo:. A mislam deka i oni ne znaat dali ke igra so Inter, ali da se nadevame deka ke igra. A za so RM moze i BOki da im go pustime ne e strasno.
 
P

pepito*

Гостин
Гледам по спорт.ес и по ЕМД дека ќе сме ја виделе вистинската Барса оваа недела, воопшто не се плашам од противниците, слушнав дека Пеп веќе 2 недели се спремал за Интер

Мислам дека ќе ги одмори повеќето против Атлетик-Пујол,Пике,Чави,Иниеста,Меси,а место нив Чиги,Маркес,Бускетс,Кеита,Педро и со таков состав мислам дека би победиле
 
B

Beck's

Гостин
stvarno zalno bi bilo dokolku ne igra Ibra vo slednite i te kako vazni natprevari.No sepak milsam deka bide podgotven da zaigra
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мислам дека Ибра ке биде ок за ел класико, но побитно е да биде опоравен за со Интер, тоа е најважниот натпревар во оваа полу сезона.

Него викендов играме со Билбао. Во составот нема да ги имаме Ибра, Кеита и Абидал, и во една таква ситуација вака некако би го избрал составот :


--------------------------Викец------------------------
-Алавес-----Пике-----------------Чиги-----Максвел-
---------Чави------------Туре---------Бускетс--------
------------Меси---------Анри--------Иниеста--------

или друга варијанта со Иниеста во средината на место Бускетс, а Анри и Бојан да се менуваат на левата крилна позиција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom