Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
hahahaha....како и да е...секогаш сте позади реал..и во трансфери и во титули...никаде не се спомнува трансфер на суарез во барса...така да не се чалми много.....и никој не кажа дека ја мразам барса...прво види за кого навивам па потоа зборувај кого мразам и бла бла...

Eve use eden patetik koj zivee vo minatoto. Barca bila pozadi real vo 50-tite mozebi, tie tituli dzabe im se na REal samo toa im ostana. A da ti kazam deka transferite ne se smetaat kako uspeh taka da daj boze da sme pozadi real vo transferi, ebate smeskoto odi nauci so znaci uspeh za eden tim posle dojdi tuka. Inace za transferot na Suarez vo Barca se zbori veke 2 meseci sea ti ako ne si dovolno informiran toa si e tvoj problem ali ne se sekiraj doagaj tuka pocesto siguren sum deka ke naucis mnogu raboti.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Може да ми кажете со кој состав од прилика ке игра вечер Барса,и дали противникот има некој повредени и сл.?=))
Благодарам.:smir:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Ех колку сакам да ја видам барса во најјакиот состав :toe:

За вечер вака отприлика

----------Валдес----------
Пујол--Пике--Чиг---Абидал
Чави----Туре------Иниеста
Меси-----Ибра----Анри

Инаку сакам да напоменам дека МАКСВЕЛ = УСАИН БОЛТ... брзина у пм !!!


така јас мислам :) или пак анри да влезе во второ полувреме :) ај ќе видиме

Колку го сакам оној состав

---------Викац------------
Алвес--Пике-Пујол--Абидал
Чави----Туре-----Иниеста
Меси----Ибра(ЕТО :()--Анри

Составот со кој ја покоривме европа!!!



Барселона засекогаш!!!!!!!!!
ВЕ САКАМ КАТАЛОНЦИ :pipi:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Противникот нема проблеми со повредени играчи, а составот со кој ќе игра Барса вечер се уште не е објавен, а мислам дека ќе излеземе со тој:

Валдес
Маркез
Пиќе
Пујол
Абидал
Јаја Туре/Бускетс
Иниеста
Чави
Меси
Анри/Педро
Ибрахимович
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Анри нема шанси да стартува вечер, Иниеста ке биде на неговата позиција а Кеита до Чави, Анри можно е да влезе во второ :wink:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ајде момци, вечерва одиме на нова победа, одморени и свежи со нови сили кон нови походи. Очекувам да ја повториме играта како против Сарагоса и зашто да не го повториме истиот резултат, само обратно сега (1-6).:)
Почетниот состав мислам дека ке биде истиот како против Сарагоса а во 2 полувреме да влезе Анри и да покаже дека не заборавил да игра фудбал :):).
:smir::smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
За вечерва очекувам победа пред се не е битно со колкава разлика ќе биде битно е да ги освоиме 3те бода :smir:
 
P

pepito*

Гостин
Валдес, Пујол,Чиги,Пике,Абидал, Туре,Чави,Кеита, Иниеста,Ибра,Меси

Тип
0-4
Официјалниот состав

Владес,Пујол,Пике,Чиги,Абидал,Бускетс,Кеита,Чави, Иниеста,Ибра,Меси

П.С.Бускетс пред Туре
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Dobro be se zaebava Pep, da ne saka da go izbrka YAYA? Toj ni e najdobriot DMC i eden od najdobrite vo svetot i sea ke mi go igra Busquets. Nemam nisto protiv Busquets ama ako prodolzi taka Yaya ke stane nezadovolen i posle ke si ja cukame glavata vo zidot. Da ne ja napravime i nie greskata na RM koga go pustija Makelele
 
B

Beck's

Гостин
stvarno godinava mnogu retko igra Toure,sto mu e fintata na Pep.Ne daj boze da misli da go prodava,omilen mi e Toure.A vecerva ocekuvam hettrick na Ibra
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Eve use eden patetik koj zivee vo minatoto. Barca bila pozadi real vo 50-tite mozebi, tie tituli dzabe im se na REal samo toa im ostana. A da ti kazam deka transferite ne se smetaat kako uspeh taka da daj boze da sme pozadi real vo transferi, ebate smeskoto odi nauci so znaci uspeh za eden tim posle dojdi tuka. Inace za transferot na Suarez vo Barca se zbori veke 2 meseci sea ti ako ne si dovolno informiran toa si e tvoj problem ali ne se sekiraj doagaj tuka pocesto siguren sum deka ke naucis mnogu raboti.
:)))))))))))))))))))))))))))))))))) ич кур да не те боли...у право си .. трансферите не се сметаат како успех..титулите се сметаат како успех...И ИМА ЛИ БАРЕМ ЕДЕН ОД ОВИЕ ФЕНОВИ ДА ПРИЗНАЕ НЕКОГАШ ДЕКА РЕАЛ Е ПРЕД БАРСЕЛОНА ??? ИМА ЛИ ?? :)))))))))
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
:)))))))))))))))))))))))))))))))))) ич кур да не те боли...у право си .. трансферите не се сметаат како успех..титулите се сметаат како успех...И ИМА ЛИ БАРЕМ ЕДЕН ОД ОВИЕ ФЕНОВИ ДА ПРИЗНАЕ НЕКОГАШ ДЕКА РЕАЛ Е ПРЕД БАРСЕЛОНА ??? ИМА ЛИ ?? :)))))))))
Јао, ево еден џезер :))) Ќе се читаме сезонава често друже, сакам да ви пеам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom