Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
И ја мислам дека Меси ќе одмара... мора малку да одмори за да го поврати физичкото ниво од порано. Тогаш е незаприлив. Сега за сега ми се допаѓа што изгубивме рано и можеме да направиме многу корекции до натпреварите со Интер и Реал. Секако Пеп е правиот човек за таа работа.:smir:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Samo da pomine se vo najdobar red so ovie povredi, i da ne se odrazi toa mnogu na rezultatski plan.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Дефинитивно потребен му е одмор на Меси, едноставно никој не може да го издржи тоа темпо.Мислам дека Бојан подобро ќе се снајде на десната позиција од Педро
 
P

pepito*

Гостин
Дефинитивно потребен му е одмор на Меси, едноставно никој не може да го издржи тоа темпо.Мислам дека Бојан подобро ќе се снајде на десната позиција од Педро
Изгледа се убедивте сите за (не)квалитетите на Педро, еден Хефрен по мое мислење е многу подобар од него и мислам дека него требаше да му се даде шанса годинава наместо Педро
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
А знаете дека може и Максвел да игра место Дани,пошо ако игра пујол не ни се пишува добро зошо стар е и ја нема веке потребната брзина за десен бек,а за централен:cuc::cuc::cuc:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
А знаете дека може и Максвел да игра место Дани,пошо ако игра пујол не ни се пишува добро зошо стар е и ја нема веке потребната брзина за десен бек,а за централен:cuc::cuc::cuc:
И јас мислам дека Максвел е подобро решение од Пујол на десната бековска позивија.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Со Сарагоса играме во недела во 21ч ако не се лажам, очекувам Меси да одмори малце и баш ме интересира каков натпревар ќе изиграме после неочекуваниот пораз од Рубин.

Составот вака некако би го составил:

---------------------------Валдес-------------------------
-Пујол------Маркез-----------------Пике----Максвел-
-------Чави---------------Туре-------------Кеита-------
---------Бојан------------Ибра------------Иниеста------

Иначе постои можност Дани да го имаме порано од очекуваното, таман за реваншот со Рубин за 2 недели.
Medical: Alves may recover sooner than expected
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ја би пробал со лев бек - Абидал, лево крило Максвел( да го пробаме дечкото) а Иниеста во средина до Кеита, Чави на клупа(Има одиграно повеќе натпревари од Меси), и Меси на десно крило, да пробаме да им шмукнеме 2 голчиња во прво полувреме и после вади го Меси - ставај го Бојан или Педро и терај до крај со бескрајни подавања.:kez::toe:
ја вака би играл да сум во оваа ситуациja (на FM 2010) :pos:
Сепак Пеп знае најдобро :helou:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Puyol renovará hasta 2013

Ќе го продолжи договорот до 2013 година... Капитенот останува на Камп Ноу:smir:

Cesc: "Mi jugador favorito era Guardiola"

И по којзнае кој пат го повторува ова дечкото... незнам дали гледа али станува досаден помалце :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не верувам дека ќе се ризикува со Анри, освен ако нема голема потреба. После натпреварот со Сарагоса се игра натпревар во Копа дел Реј против Cultural Leonesa (како и да се чита ова на шпански :pos2:). Тоа е голема шанса да се одморат првотимците, зошто лани знам кога го игравме првиот натпревар во Копа, се играше со вториот состав а на клупата како помошник беше повикан Луис Енрике.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Да, дечкиве се стварно смешки !!!

Иначе Пеп сигурно ќе му даде уште неколку дена на Анри а натпреварот од купот доага во право време, таман ќе можат сите првотимци или барем поголемиот дел од нив да одморат и после долго време да им се фати една недела без одигран натпревар.:smir:
 
B

Beck's

Гостин
vaka sea neznam sto mi tekna da barem videa od debutantskite momenti na Puyol,Xavi i drugi sto dolgo vreme go nosat dresot na Barca,pa ne mozev da najdam niedno takvo video,a bas bi sakal da go vidam Puyol na pr kako debitira(mislam deka bilo 1995).Znaci bi sakal nekoj da mi pomogne vo ova pobaruvanje:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom