Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Разочарувачки.
Сепак, со оглед на тоа што голем број играчи играат за своите репрезентации, значи играат и премногу натпревари...заморот и повредите го прават своето, плус тоа лоша среќа, а и скоро секогаш ова време од годината Барса е во некоја криза. Сепак ова би требало да биде знак дека треба да се одморат малку некои од играчите, како и да се сфати посериозно работата, зошто не се живее само на стара слава.
Се надеваме на подобро.
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
ејјј шо стана работаава бе :nesvest:.
дома не можевте да ги победите рубин а во гости ке ви биде уште потешко поради климата :helou::smir:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Ako ne beshe utakmicava namestena,jas glava ja secam,2vo2 40 koeficient....nekoj si zel jaka para...:vozbud::vozbud::vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
namestena ili ne nemastena barsa izgubi i igrata i bese mnogu losa,sega ostanuva samo da se nadevame deka vakva igra vike nema da se povtori
alves ke go nema 3 nedeli,kako mozese da se povredi vo poslednata minuta
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Абе тоа е тоа, тркалото се врти. Прашање на време беше кога ќе се случи криза, мислам дека сега е една од тие кризи што се очекуваа.
Само се надевам дека нема да има големи последици.
Ќе мора да се одморат некои од клучните играчи и максимално да се санираат повредите. Сепак сеуште е почеток, и ако мора да има криза нека биде сега и што пообрзо да помине, отколку во клучните моменти кога ќе се решаваат многу работи, иако и сега лошо изгледа работата.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
maler ovaa godina ne prati i so povredite i toa uste na pocetokot se povredija mnogu igraci,da se nadevame deka za ostanatiot del od sezonata ke nemame nikakov problem so povredeni igraci
i neizbezno e uste eden napagjac,se gleda deka so bojan i so pedro ne ode dobro vo napadot,a i anri koga ke se vrate ne veruvam deka ke bide lanskiot anri
 
B

Beck's

Гостин
mene me cudi zasto UEFA ne pocnat istrazuvanja za namesteni natprevari koga se raboti za golemi ekipi,a tolku gi boli sto se desava ovde u mkd:toe: Sinoka duri 3 gola padna vo 2 min.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
maler ovaa godina ne prati i so povredite i toa uste na pocetokot se povredija mnogu igraci,da se nadevame deka za ostanatiot del od sezonata ke nemame nikakov problem so povredeni igraci
i neizbezno e uste eden napagjac,se gleda deka so bojan i so pedro ne ode dobro vo napadot,a i anri koga ke se vrate ne veruvam deka ke bide lanskiot anri
Да ќе треба напаѓач, ама очигледно мора да се обрне внимание и на одбраната, затоа што колку и да имаме напад, не смее да се дозволи да се примаат 2 гола од два напади на противниците, и да се примаат ефтини голови кои можат скапо да чинат.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
За Барса мислам дека ова беше само еден лош ден, и нишо друго!

Мислам дека нема потреба да се спомнуваат глупости како демек наместена била!:toe:

Како шо добро видов во неколку напади (не ја гледав целата туку само повремено), Меси и дефинитивно му треба одмор, а и како станува се позаморен така и се повеке ми се чини дека ја губи стандардната форма во која шо секогаш се наогаше!
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Да ќе треба напаѓач, ама очигледно мора да се обрне внимание и на одбраната, затоа што колку и да имаме напад, не смее да се дозволи да се примаат 2 гола од два напади на противниците, и да се примаат ефтини голови кои можат скапо да чинат.
Одвбраната е добра имаме доста играчи, кривицата за вториот гол ја ставам на Маркез, можеше и мораше подобро да реагира го претрчаа како мало дете, дефинитифно не е веќе стариот Маркез кој што добро го знаеме, очигледно годините си го прават своето.....:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom