Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нормално Армине :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Дечки, Реал ако киксне ....... Барса е шампион! Сеа Барса им понудиле по 50.000 евра на секој играч на Сарагоса доколку ги запрат Реал.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Незнам дали им понудиле, ама знам дека тоа е дозволено. Сигурно знам дека управата на Реал на Хетафе му понуди премија доколку ја тепат Барса.

А можно е и на судијата :pos:

Од другите вести.... Ерик Абидал во интервјуто за некој француски весник изјавил дека наредната година сака да игра за Барса. Од поодамна се знаеше дека Барселона или Милан ќе бидат следна дестинација на талентираниот Абидал, ама се чини дека идната година Абидал ќе го носи овој дрес:


Што ме носи до муабетот дека е презентиран новиот дрес на каталонците, за сезоната 2007-2008.

И за крај, информацијата дека уште една млада ѕвезда и голем потенцијал на светскиот фудбал, шпанецот со балканско потекло Бојан Кркич од идната година ќе игра за првиот тим на Барселона. Кркич е еден од најдобрите млади напаѓачи во светот, а го постигна и победоносниот гол за Шпанија на неодамна завршеното европско првенство за играчи до 17 години.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Незнам дали им понудиле, ама знам дека тоа е дозволено. Сигурно знам дека управата на Реал на Хетафе му понуди премија доколку ја тепат Барса.

А можно е и на судијата :pos:

Од другите вести.... Ерик Абидал во интервјуто за некој француски весник изјавил дека наредната година сака да игра за Барса. Од поодамна се знаеше дека Барселона или Милан ќе бидат следна дестинација на талентираниот Абидал, ама се чини дека идната година Абидал ќе го носи овој дрес:


Што ме носи до муабетот дека е презентиран новиот дрес на каталонците, за сезоната 2007-2008.

И за крај, информацијата дека уште една млада ѕвезда и голем потенцијал на светскиот фудбал, шпанецот со балканско потекло Бојан Кркич од идната година ќе игра за првиот тим на Барселона. Кркич е еден од најдобрите млади напаѓачи во светот, а го постигна и победоносниот гол за Шпанија на неодамна завршеното европско првенство за играчи до 17 години.
знам знам имам слушнато дека е голем талент и даде гол за барселона во првиот тим само незнам против кого играја мислам дека тимот беше од африка ама не сум сигурен ама за голот сум сигурен го има и на јутјуб.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
runBABYrun напиша:
знам знам имам слушнато дека е голем талент и даде гол за барселона во првиот тим само незнам против кого играја мислам дека тимот беше од африка ама не сум сигурен ама за голот сум сигурен го има и на јутјуб.
Moжно е да мислиш на Џовани Дос Сантос, мексиканчето шо им даде гол на (ми се чини) мексичката Америка, и тоа гол од 25-6 метри.

Кркич мислам дека нема играно за првиот тим, дури ни на пријателски натпревари. Ама има 16-тина години...има време :)
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Spanish daily Marca claims Barca are ready to part with the Cameroonian striker plus €25million (Ј17million) in order to bring Henry to Camp Nou.
The report says negotiations between Barca sport director Txiki Beguiristain and his Arsenal counterparts are already well advanced.
It also says the deal has met with approval from Arsene Wenger and the two players.
Eto'o's future has been the subject of speculation for some time and he has expressed a liking for the English game.

Henry has continued to be linked with Barca following Arsenal's disappointing season, even though he signed a long-term deal with The Gunners last summer.
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
Serpico напиша:
Moжно е да мислиш на Џовани Дос Сантос, мексиканчето шо им даде гол на (ми се чини) мексичката Америка, и тоа гол од 25-6 метри.

Кркич мислам дека нема играно за првиот тим, дури ни на пријателски натпревари. Ама има 16-тина години...има време :)
не бе не барселона беше на турнеја во друг контитнент не ми текнува кој и тој даде гол од околу 10 метри сто посто сум сигурен во ова!
еве и другиве членови на темава и навивачи на барса сигорно знаат!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Serpico напиша:
Moжно е да мислиш на Џовани Дос Сантос, мексиканчето шо им даде гол на (ми се чини) мексичката Америка, и тоа гол од 25-6 метри.

Кркич мислам дека нема играно за првиот тим, дури ни на пријателски натпревари. Ама има 16-тина години...има време :)
Serpico...Кркич има играно за првиот тим на барса(на дебито даде гол), и тоа на натпреварот Al-Ahly - Barcelona пред месец дена и таму Бокито даде гол :helou:головите тука
а и на U-17 шампионатот скоро на секој натпревар Бојан даваше голови

А дотолку се земе нов напаѓач тогаш Бојан ке иде некаде на позајмица бидејки Б тимот на Барса(каде што игра он) падна една лига и он несака да игра во пониска лига...слично е и со другите млади звезди во тимот
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Добра вест, изгледа Роналдињо ќе игра против Еспањол. Ако кикснат сега Реал ќе биде јако!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
ех? како може да игра кога доби црвен предходниов меч...
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
na ronaldinjo mu ja namalia kaznata od dva na eden mec
so znaci deka nema da igra protiv espanjol ama ke go igra poslednio natprevar. ne treba da si genie za da svatis
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Serpico напиша:
Незнам дали им понудиле, ама знам дека тоа е дозволено. Сигурно знам дека управата на Реал на Хетафе му понуди премија доколку ја тепат Барса.

А можно е и на судијата :pos:

Од другите вести.... Ерик Абидал во интервјуто за некој француски весник изјавил дека наредната година сака да игра за Барса. Од поодамна се знаеше дека Барселона или Милан ќе бидат следна дестинација на талентираниот Абидал, ама се чини дека идната година Абидал ќе го носи овој дрес:


Што ме носи до муабетот дека е презентиран новиот дрес на каталонците, за сезоната 2007-2008.

И за крај, информацијата дека уште една млада ѕвезда и голем потенцијал на светскиот фудбал, шпанецот со балканско потекло Бојан Кркич од идната година ќе игра за првиот тим на Барселона. Кркич е еден од најдобрите млади напаѓачи во светот, а го постигна и победоносниот гол за Шпанија на неодамна завршеното европско првенство за играчи до 17 години.



Крки нема да го играат оваа сезона прерано било за него за 1тим на Барса, и како шо кажа Диме пошто испадна барса Б имаат клаузула во договорите младите играчи да играат само во таа лига или прва лига но никако 3та. Па имаше шпекулации деновиве дека ќе го испратат на позајмица или во Гимнастик или некаде во Франција Сошо мислам беше...ама сеа демек има друга шпекулација


Krkic will move up to the first team after it was decided that the coaching staff were keen to ensure that he continued to grow while playing with their philosophy.

ама мене не ми се верва мислам дека прво шанса ќе добие Мексиканчето, ако извадат еу пасош...

а еве нешто друго интересто


Frank Lampard doesn't appear in Chelsea's new kit launch - sparking concerns he isn't in next season's plans.

The Sun says Lamps, 28, does not feature in the launch of the club's controversial fluorescent yellow strip.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Еееее, Анри веќе преговара со Барса бе!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom