Фан Клуб: Бамбер Бриџ

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Па пиши на Македонски. Логото на Бамбер, Дедо Мраз со Бамбер капче, една елка во позадина и од страна пишува "Бензема Најјачи" и ќе им кажеме дека тоа значи Merry Christmas на Македонски.
Дај не заебавај... вицеви ли ќе пишувам сега на честитка (макар и на заебанција)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ne se zasrknuvaj, tuku daj ideja kako da im do honors na tipcite

Tuku, ajde stvarno da napravi nekoj nekoja interesna finta da im se ucini cest.
A i moze da im se prati po posta nekoj baksis.Kako od onie famozni maici sto se govorkaat, ama so MK logo na niv. Na primer. Ili zname od Kutlesh, pa toa da go besat na balkon pred utakmica.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дај не заебавај... вицеви ли ќе пишувам сега на честитка (макар и на заебанција)

Абе наједноставно нешто. We wish you a Merry Christmas, со модифицираното лого со знамето и толку. Колку да им укажеме почит. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ajde, moes ti i bolje.
Точно дека може подобро, но утре полагам па не би губел многу време сега со фотошопот (сликава е за секој случај... колку да не сме без ништо)
Сепак тие имаат огромна почит кон нас, па ред е и ние кон нив... (и сликава нека се постира од Bamber Bridge Macedonia, или пак Рики нека контактира со нивниот администратор)

Да видиме и од другите некој дизајн. :)

Малку потсреден балансот меѓу боите и додаден е текст.

3.jpg

Можеби утре ќе направам уште некои дизајни, доколку имам подобри идеи :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Супер е бе шо ти е, нека прати Рики таму кај главните, ќе постираат после не сумњам у тоа. :D
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Позадината е готова слика, ќе се сплеска, а не сакам да додавам уште бела позадина надолу.
Не знам што ви менува portrait, landscape или во случајов square :D
Честиткиве се во portrait, правило е то.
За ова ме научи мојот брлив професор по VisualArts :гик:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom