Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3724032 напиша:
Види, играч како Крос недостасуваше лани цела сезона, лани игравме една глупа формација без 10-ка, немаше CAM во тимот кој изгледаше вака.


-Швајни-Бомел-
-Робен---(голема дупка)---Рибери-
-Милер-Олиќ-

Сега ќе добиеме 10-ка во тимот и цела игра нема да ја организираат Лам, Робен и Рибери.

Ќе се подобрат две нешта, Напаѓачот ќе добива топки колку сака, бидејќи за разлика од Роб/Риб, Крос прво гледа да асистира. Да не збориме оти е одличен изведувач на слободни удари и има прецизен центаршут. Едноставно тој е клуч дали овој напад на Баерн ќе стане светска класа, а ќе има мноогу простор низ средина бидејќи знаеш самиот колку играчи навлекуваат на себе Робен и Рибери кога ја имаат топката.​
Само едно ме плаши, да не случајно вГаал се поремети и не го игра прва постава.
 
P

PoisonLady

Гостин
Абе народе,сеа малце оф топик ама тоа е :)
Има ли некој од вас кој познава некој фан на Вердер,Шалке,Дортмунд или Левекрузен? Ако познавате некој таков,пишете ми пошто ми треба!Сепак,имајте го ова на ум: фанот да биде постар од 18 години и навистина да си го познава омилениот тим.
Фала многу!
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Боби[Мкд];3724032 напиша:
Види, играч како Крос недостасуваше лани цела сезона, лани игравме една глупа формација без 10-ка, немаше CAM во тимот кој изгледаше вака.


-Швајни-Бомел-
-Робен---(голема дупка)---Рибери-
-Милер-Олиќ-

Абе ајде, кога играл баерн минатата сезона со 3ца во одбрана?
Таа "голема дупка" не постоеше, Милер ја имаше пополнето во целост. И плус неможе да знаеш како Крос ке се прилагоди на играта во баерн, јас се надевам дека ќе ќе се адаптира и ќе игра многу подобро одколку во леверкузен, и дека ќе биде важна алка во тимот за во иднина, ама постои можност да не се вклопи.

Ако лани формацијата шо ја играше баерн беше глупа, значи дека ако ван гал се поставеше со некоја паметна формација ќе бевме шампиони и во ЛШ. :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
PICTURE: Kroos and Breno came back, was waived on transfers?

Hoeness: "But we still have time. The transfer list is still open for a while. While there are no new stand, but maybe we do something else.

IMAGE: Where exactly?


Hoeness: "If, then back left.
.​
However, we will not pay crazy amounts of money.
.“​
If necessary, we respond in the winter. "




Е на ова дефинитивно верувам 100%.
Стварно незнам зошто Нерлингер го тераат да лаже.Он вика нема нови трансфери,а Хенес вика можно е да купиме нешто!

Па сеа вие видете........


http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bundesliga/vereine/bayern/2010/08/16/hoeness-interview/das-attacke-interview.html
 
M

Mario Gómez

Гостин
Надежта умира последна, иако знам дека Ван Гал е задоволен од тимот и освен ако тој не побара нов лев бек нема да се купи. Хенес нема онака ради реда да го донесе Контрао освен ако Ван Гал не изрази желба. :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Брадхајф мора да си оди, незнам зошто го држат уште. Мислам дури и Ван Гаал сфати дека не го бива, ако може да се продаде додека не му е истечен договорот барем да се заработи нешто на него, и да се доведе квалитетен играч на негово место. Така заедно со Контенто ке има конкуренција за бековската позиција која би придонела за поквалитетна одбрана.
 
Н

'Никола'

Гостин
Тепаме денес во купот? :)
Си викам ќе има едно 7-8 гола разлика.:)
 
P

PoisonLady

Гостин
Офффф,уште 25 мин до стартот на куп-мечот.Осеќам дека играчки со овие ќе си играме и дека Мартин ќе дае гол.Фала многу.Пријатно.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Леле Клосе даде гол со акробатско движење. :pos:

иако сум разочаран што дадоа само еден гол во полувремето со петтолигаш, сепак тие се бранат само а ние имаме 100% посед на топка.

И изгледа Робен фали, лани со него имавме просек од околу 3 гола на натпревар, а без него 1.3.
 
P

PoisonLady

Гостин
http://veetle.com/index.php/channel/view#4c5a8ee2f0f74Еве линкче ако сака некој.;)

--- надополнето ---

И после Контенто не чинел. Ѕвер е.
ц ц ц ова се однесува на мене (дека јас некни го критикував)
еднаш нешто добро направил и...
како и да е,еве и на овој меч Баерн нема ефикасна завршница без разлика што веќе води со 2-0( сепак овие Виндек се аматери)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Клосе гол и асистенција, инаку да овие се аматери, иако може да има и професионалец.

Во Германија до трета лига е задолжително проф, овие се водоинсталатори, војници и вц чистачи.
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3725417 напиша:
Леле Клосе даде гол со акробатско движење. :pos:

иако сум разочаран што дадоа само еден гол во полувремето со петтолигаш, сепак тие се бранат само а ние имаме 100% посед на топка.

И изгледа Робен фали, лани со него имавме просек од околу 3 гола на натпревар, а без него 1.3.
Абе кој 1, 2 гола дадовме.:)

ц ц ц ова се однесува на мене (дека јас некни го критикував)
еднаш нешто добро направил и...
како и да е,еве и на овој меч Баерн нема ефикасна завршница без разлика што веќе води со 2-0( сепак овие Виндек се аматери)
Не дека сега направи добар потег, одсекогаш игра стабилно, цврсто. Уште прв пат кога го видов знаев дека ќе биде нешто како Лам. Истото чувство го имам како за Милер што го имав кога го видов прв пат. Кога сите ми се смееја и ми противречеја за него.
А за натпреваров ко што вика Боби, 100% посед, завршница јок. Мора да се поработи на тоа, на овие ако не можеме да им шибнеме петарда (минимум), што правиме петок со Волфзбург.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom