Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
За натпреварот со Фрајбург, играме без Швајни кој добри петти жолти картон минатиот натпревар не Контенто се врати. Исто се очекува Робен и Лам да одмараат. Отприлика вака би изгледал составот.

-------------------Бут----------------------
Лел:ija:-----Бујтен--------Бади-----Контенто
Милер------Алаба------ВанБомел---Рибери-
----------Олиќ---------Клосе--------------

И Никола, постирај слика од дресот.:pipi:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Mesto Lel neka igra Gorlits mosilen e i poiskusen :toe:
vBomel treba da odmori Roben nema potreba da se cuva mlad e (1 natprevar igra 1 ne)
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3389263 напиша:
-------------------Бут----------------------
Лел:ija:-----Бујтен--------Бади-----Контенто
Милер------Алаба------ВанБомел---Рибери-
----------Олиќ---------Клосе--------------

И Никола, постирај слика од дресот.:pipi:
Леле страв ме фаќа кога ќе го видам овој во составот (искрено и во резерви исто), ама кога се нема, се нема, мора и тој да игра тоа е. Навистина Лам заслужи одмор барем еден натпревар, тој и Милер се најконстантни и мислам дека сите натпревари ги имаат играно. А за дресот ќе постирам ама понатаму, нека ми го донесат, утре или другиден.(башка и појма неам како се ставаат слики:))
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Абе шо сте толку наивни бре! Кажете ми од Септември па навака кој тим тепал или извадил ремиа кај филе да има фан клуб од тој тим !!!!? А ? Има една и единствена варијанта или одиме заедносо тој фан клуб шо ќе играме против нив или нема одење ! Ако има некој подобра идеја нека каже одма !:nerv::nerv::nerv:
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе шо сте толку наивни бре! Кажете ми од Септември па навака кој тим тепал или извадил ремиа кај филе да има фан клуб од тој тим !!!!? А ? Има една и единствена варијанта или одиме заедносо тој фан клуб шо ќе играме против нив или нема одење ! Ако има некој подобра идеја нека каже одма !:nerv::nerv::nerv:
Добро ти стварно мислиш дека од тоа зависи играта и пласманот понатаму? Ако појдиме кај Филе секако испаѓаме или обратно. Дај биди реален ти се молам, живи глупости се тоа. Се знае што треба за пласман понатаму, добра игра, дисциплина, и неиграње на Лел.:)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Добро ти стварно мислиш дека од тоа зависи играта и пласманот понатаму? Ако појдиме кај Филе секако испаѓаме или обратно. Дај биди реален ти се молам, живи глупости се тоа. Се знае што треба за пласман понатаму, добра игра, дисциплина, и неиграње на Лел.:)
Ете го клучот на успехот :pos2:

Инаку утре во 18:30 се игра и типувам на тоа дека Лам нема да добие одмор :smir:

------------Бут
Лам--вБајтен--Бади--Контенто
------вБомел--Алаба
Робен---------------Прањич
--------Олиќ
--------------Клосе

Рибери играше повреден и во Фиренца па нема потреба да се замара. Само по исклучок би можел да влезе. Некаде во второ Милер место Робен (да го видам и тоа чудо замена на сред натпревар).

Лично јас и Тимо би го имал предвид ама мислам дека јасно ни е до сега дека в Гаал не смета на него. Слично и за Алтинтоп.

Грди се овие натпревари за враќање во нормала после ЛШ... со 2:0 би бил супер задоволен. Ако не е добра нашава одбрана и и од Фрајбург примиме гол нека оди се у курац...
 
Н

'Никола'

Гостин
А оти Швајни никаде не го ставате во составот? Мислам дека не е повреден.:toe:
 
Н

'Никола'

Гостин
Швајни е казнет 1 натпревар поради 5 жолти картони:smir:
Ок, јбг и тој нека одмори малку, се изнаигра. Туку криво ми е оти нема да го игра првиот натпревар од 1/4 финалето, исто поради жолти. Лани Лам не го играше, па видовме што се случи. Ама од лани до годинава се е сменето за 365,8 степени така да, би требало да не се почувствува многу неговото отсуство.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
365,8 не е многу :smir:

Има која да го замени Швајни. Ако првиот е на гости тогаш може подефанзивна варијанта со вБомел, Тимо и Прањич на средина. Ако дома тогаш Алаба веројатно. Секако е загуба на квалитет посебно сега кога се воигравме ама не е страшно.

ЕДИТ

Опа... сега читам - Рибери не е ни во кадар. Исто и Хамит. За Гомез и Демикелис веќе знаевме. И згора на се и вБомел неизвесен.

И по се ова еве и една среќна вест: и Лел е малку повреден па не е во кадар за утре! :vozbud:

Шанса за Тимо?

----Тимо--Алаба
Робен--------Прањич

Хахах ама весела средина... За Фрајбург би требало да е доста... :toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Епа реков еднаш,една утакмица во ЛШ е како две во бундеслига,ако не и повеќе.И нормално е да има последици.Затоа е важно да се има добра клуба,која реално ние и ја немаме баш,но ќе смислиме нешто.Ван Бомел имал настинка,Рибери има мала повреда,Швајни е суспендиран,Гомез повреден.

Ќе биде тешко да се скрои составот,но веројатно ќе мора да се игра со Робен,иако не би го рескирал за ваква утакмица,сооглед на тоа дека и он е доста изморен.

............................Бут....................................
Герлитц.........Ван Бајтен.....Бадштубер...Контенто
............Тимошчук..................Прањиќ...............
Робен(Алтинтоп)......................................Милер
........................Олиќ......Клосе........................


Одбрана е луна парк,али тоа е тоа!Мислам дека домашниот стадион ќе си го направи своето.Ќе бидат доста уморни,но ако брзо ги реализираме своите шанси,полесно ќе може потоа да ја контролираме играта како ни одговара.Фактот дека се пласиравме понатаму по еден тежок дво-меч,ќе им даде дополнителен стимул.Се на се,можеме рутински да ја одработиме утакмицата,и да ги собереме 3те бода!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
-------------------Rensing-----------
Gorlitz------vBuyten----Badstuber---Lell
Altintop----vBommel----Ekici---Pranjic
--------Tymoshchuk----Olic----
:vozbud::vozbud::music3:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Рибери, Ван Бомел, Алтинтоп, Гомеж, Швајни и Лел не се во тимот.

Danijel Pranjic, Anatoliy Tymoshchuk, Ivica Olic and Miroslav Klose, with rookie pro Mehmet Ekici set to be named among the subs.
Баш ме интересира како ќе играат утре.:toe:
И Лел како се повреди незнам.:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom