Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Неможам да замислам, ама заебана работа е да изгубиш 8:2.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Којзнае колку време ќе ми треба за да се опоравам и да функционирам ко што треба.Цел живот ќе ме боли ко ќе се потсетам на таа осмица,и најверојатно бројот 8 ќе ми биде прогласен за несреќен,и секој ден ко ќе дојде 8 саат ќе ме стега срце,ко ќе видиш 8 комада стварно болат...засекогаш,поготово од Манчестер.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Којзнае колку време ќе ми треба за да се опоравам и да функционирам ко што треба.Цел живот ќе ме боли ко ќе се потсетам на таа осмица,и најверојатно бројот 8 ќе ми биде прогласен за несреќен,и секој ден ко ќе дојде 8 саат ќе ме стега срце,ко ќе видиш 8 комада стварно болат...засекогаш,поготово од Манчестер.
Хахаха...Немојте така!

Сеа пауза нареден викенд,па после Фрајбург дома треба да ги здрвиме,па доаѓа јак период.Прво со Виљареал у гости,па против Шалке у гости,па против Сити дома и после против Леверкузен дома....

Ќе биде јако!!!!
 
M

MrzaRules

Гостин
у тој период ако немаме повредени ќе биде одлично...во спротивно :tapp:
 
R

Roten 96

Гостин
На арсенал им дадоа ладен туш...
инаку овие Манлестер ШИТИ како играат..море море..овој Џеко полудел..
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Па сега се Шити новите Челзи :P

Просто не ми е јасно како не собраа повеќе навивачи... Изглеа генерација шо сеа се четврто слабо пратат фудбал :pos:
__________________________________________________________________________________________________________________

И добро, зошто пак, ко по обичај, сами си го бараме. Олиќ повреден долгорочно, Гомез повреден, Робен повреден. Кога ќе се вратат овие двајцава целосно отворено и неизвесно. Па добро бе што чекате да интервенирате на пазар? Сосема солиден кадар имаме, ама може да е феноменален. Дајте уште еден факинг офанзивец и на раат ќе спиеме сите.

Со оглед на принципите на Хејнкес, бројот на натпревари сезонава и редовните повреди во тимот не е проблем сите ќе си добијат минути. Искрено кој очекува дека повеќе од 15% од сезонава ќе ги имаме на располагање сите 15-6 кои реално конкурираат за првотимци целосно здрави, тој треба да оди да се испита...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па сега се Шити новите Челзи :P

Просто не ми е јасно како не собраа повеќе навивачи... Изглеа генерација шо сеа се четврто слабо пратат фудбал :pos:
__________________________________________________________________________________________________________________

И добро, зошто пак, ко по обичај, сами си го бараме. Олиќ повреден долгорочно, Гомез повреден, Робен повреден. Кога ќе се вратат овие двајцава целосно отворено и неизвесно. Па добро бе што чекате да интервенирате на пазар? Сосема солиден кадар имаме, ама може да е феноменален. Дајте уште еден факинг офанзивец и на раат ќе спиеме сите.

Со оглед на принципите на Хејнкес, бројот на натпревари сезонава и редовните повреди во тимот не е проблем сите ќе си добијат минути. Искрено кој очекува дека повеќе од 15% од сезонава ќе ги имаме на располагање сите 15-6 кои реално конкурираат за првотимци целосно здрави, тој треба да оди да се испита...
Стварно се надевам дека разумот ќе надвладее и ќе купат нешто,ама изглеа тешко....
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ќе се вратат Гомез и Робен за Фрајбург, Гомез сигурно а Робен барем за Виљареал тука ќе биде.

Него супер Хомез шо се повреди малце колку да не го викнат за репрезентација ќе требаше да го пцујам more than usual. Ќе ограат Озил, Гетце, Милер, Крос, Швајни и Лам superfast one touch football а тој све ќе кочеше..
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ќе се вратат Гомез и Робен за Фрајбург, Гомез сигурно а Робен барем за Виљареал тука ќе биде.
Aха. А да игравме утре осминафинале со Милан? Петерсен и Алаба а?

А само со еден Ројс на пример (чисто зошто го отековме последниве ден-два баш него) го имаш Ројс место Робен и Милер напред поштено...

Ама џабе си праиме муабет тука ние, ништо не бидува последниве два дена... :(
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Aха. А да игравме утре осминафинале со Милан? Петерсен и Алаба а?

А само со еден Ројс на пример (чисто зошто го отековме последниве ден-два баш него) го имаш Ројс место Робен и Милер напред поштено...

Ама џабе си праиме муабет тука ние, ништо не бидува последниве два дена... :(
Или кога веќе играме по цврсто во дефанзивата,да се донесе уште еден дефанзивец или уште еден деструктивец од средината на теренот.

Сооглед дека имаме голема корист од тие играчи оваа сезона,таков ни е стилот,а тој стил на игра бара многу енергија физичка подготвеност,и можни се чести повреди.

Но добро,Хејнкес си знае....
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
6
Голем фан сум на Баерн и едини фан на Баерн во моето друштво, клас.. :D Во групите мислам дека едино ке ни праваат проблем Манчестер Сити.. а Наполи и Виљареал ке ги намачкаме по 2-3 : 0 . Само некој ако знае кога започнуваат Баерн со првиот натпревар во лига на шампиони , поздрав :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Голем фан сум на Баерн и едини фан на Баерн во моето друштво, клас.. :D Во групите мислам дека едино ке ни праваат проблем Манчестер Сити.. а Наполи и Виљареал ке ги намачкаме по 2-3 : 0 . Само некој ако знае кога започнуваат Баерн со првиот натпревар во лига на шампиони , поздрав :)
Willkommen (y)

Инаку како што сигурно и другите ќе те информираат добредојден си на фан-собри, обично ги правиме за ЛШ и интересни натпревари од БуЛи.

Или кога веќе играме по цврсто во дефанзивата,да се донесе уште еден дефанзивец или уште еден деструктивец од средината на теренот.

Сооглед дека имаме голема корист од тие играчи оваа сезона,таков ни е стилот,а тој стил на игра бара многу енергија физичка подготвеност,и можни се чести повреди.

Но добро,Хејнкес си знае....
Исто така опција за која треба да се размисли. Само касно е сега за сондажа на пазар, сега е „џа или бу“ работава.

И на крај сите остануваме со тоа „упрвата и тренерот си знаат“...
 
M

MrzaRules

Гостин
чекајте да не не изненадат како со Робен...во 5 до 12 да спука некој трансфер од никаде..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom