Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
pa bidi pojasen ondak malce, pogore vikas "ako dojde". :) Obicno ako dojde se vika za nekoj od drug tim, PEH samo treba da go unapredat ali cim ste go registrirale vise so brojka isto kako da e prv tim.


Не само што е регистриран,него има на клупа многу пати седено,и има ИГРАНО за првиот тим против Нинберг...

Тоа што игра и во Б тимот е што нема сврха да седи само на клупа,али секогаш кога има прилика го повикуваат.

Најголем дански талент е,дојде во Баерн лани од Брондби.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
B

Borg_Drone

Гостин
Досега не ти реплицирав Borg_Drone ама стварно ти најверојатно повеќе пратиш статистика отколку Баерн. Па коа пиша дека Манџукич е кускуле во фан клуб Челзи, тоа беше врв. Колку само е борбен и колку лактови издржа против Јуве, колку воздушни дуели добива, тоа го прави кускуле ? Гомез е голгетер , 100+ гола за Баерн во 4 сезони од кој 2 ги помина како резерва :cuc:
Незнам дали примети дека кога Гомез игра го лимитира Милер и не се искористуваат неговите втрчувања во простор и колку само знае да ја прочита играта и да одигра брзи додавања. Оваа година и Крос е поопасен во комбинација со Манџо. Ама тој дел го нема во статистиката , всушност донекаде за Милер и има, прв стрелец ни е сезонава. Ама Милер и Манџо ги боли кур дали ќе дадат 40 гола во сезона, битно им е тимот да победи. Дури и Робен го сфати тоа.
За давање голови е ѕвер Гомез и знае да се најде на правото место во правиот момент, ама не одговара неговиот стил на игра со на Баерн, оваа сезона да играше еве за Ливерпул кој промашуваат по минимум 10 шанси на натпревар имаше растур да направи .Истото и во Јуве.
Никој не вели дека Гомез е слаб напаѓач, криво ми е и мене шо даде доста за клубот сега мора да го напушти, исто и за Манџо што ако дојде Лева ќе го седнат на клупа. Ама неверувам дека така лесно ќе го предаде Манџо местото во првиот тим, ако Лева си го лади по терен можат одма да му покажат дека се може и без него.
Еј друже дај, гледам дека ептен си наострен и се обидуваш индиректно со мене да започнеш некаква расправија.Дали сум гледал статистики или не сум гледал тоа е моја работа.А на крај крајава попрво ќе гледам статистики отколку експертиза на Кајгана, ако веќе толку си се запнал за тоа дека сум гледал статистики.
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:00 ---
Епик фејл си, извини вака
Не те прашав за мислење каков сум јас, а и не е темата ова, така да во овој случај поголем фејл од тебе нема и со коментаров а и со капацитетот за разбирање.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Глупости, тоа го напишав „ако дојде“ зошто мислам на тоа дека имаме премногу играчи за средина и плус е премногу млад, има седумнаесет години не е сигурно, иако се тврди дека 95 % од идната сезона ќе премине кај професионалците.Затоа и ја дадов листата од професионалците за да покажам дека мислев дека го нема сеуште кај професионалците, во моментов само Чан е таму.
Сега ако не ме разбрале најдобро што друго да им кажам освен дека се грешка.
Појак си од Geezer со објаснувањава откако веќе се избрука...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Појак си од Geezer со објаснувањава откако веќе се избрука...
Јас гледам дека ти не разбираш ништо.Пак уште еден „фејл“ од твоја страна.
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:07 ---
Не само што е регистриран....
Кај професионалците не е регистриран.Провери си подобро, да не испадне после јас лупетарам.А ако е регистриран на таа листа, тогаш ќе ти се извинам на темава.
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:15 ---
ЧЕНТО
Чекам одговор:
http://www.fcbayern.telekom.de/de/mannschaften/profis/index.php?fcb_sid=11d49efce3d2c7ca8b9f21f448c43166
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:19 ---
Tor
Abwehr
Mittelfeld
Angriff
















http://www.fcbayern.telekom.de/de/mannschaften/profis/index.php?fcb_sid=11d49efce3d2c7ca8b9f21f448c43166

Тука е регистриран Хојбјерг?
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:24 ---
@MiaSanMia
Дај објасни му на Ченто во врска со Хојбјерг, кај нема врска за Реал Мадрид па сега уште и тврди дека Хојбјерг е регистриран кај професионалците.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Јас си напишав најискрено, мене не ми прави мерак, едноставно за мене напаѓач не е напаѓач ако не дава голови, како што даваше Гомез.Да играше средина и напад, можеби и ќе беше прифатливо за мене што дава само по еден гол на натпревар (ретко кога имал два гола), ќе си речев растргнат е на две позиции и тоа е нормално нели, ама вака не е тоа тоа.Чекам да биде заменет од Левандовски и да не го видам веќе.Робен читав дека и он најверојатно ќе напуштел, во случај ако напушти му благодарам за голот при крајот на натпреварот и за титулата, ама не се покажа и он најдобро во Баерн, во сите финалиња имаше он многу повеќе промашувања од сите во екипата, па позаслужно е за мене да си оди он отколку Гомез.Ако дојде малиов Хојбјерг, му посакувам добредојде и се надевам дека за наредната сезона ќе биде машина, оваа сезона што претстои од август не очекувам нешто посебно колку и да е талент, но не би било лошо ако изненади.
Инаку знам дека сега Манџукиќ ќе заврши на клупа, дечкото вложуваше оваа сезона само за да остане во прв состав, сега ќе го видиме вистинскиот Манџукиќ кога ќе дојде Лева, Гомез вака така, ќе влезеше и во првите четири минути игра брцаше голови, овој ќе видиме допрва како ќе се покаже.Ама сега ако им споменеш дека Манџукиќ дека треба да игра во прва постава ќе ти речат Лева е подобар, или пак дека ќе бил ротиран и слично, и да биде ротиран нема да биде тоа тоа, Гвардиола ќе му дава повеќе предност на Лева отколку на Манџукиќ, и со целосно право.Ќе го ротира да игра само петнаесет минути и ништо повеќе, и он ќе дреме сега како што дреме Шаќири на пример и компанија.



А он више да ти играл.....
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ах џабе е.
Еве ти каде е регистриран:
http://www.fcbayern.telekom.de/de/mannschaften/junior/u19/00200.php
Тоа е јуниори, има разлика од јуниори и професионалци.Читај малку.Јас убаво напишав, кај професионалците, ама ти ништо.
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:29 ---

А он више да ти играл.....
Не ми одговори на прашањето. Добредојде се мисли на играњето во прва постава, кај професионалците.Ти не разбираш.
Него кажи ми ти дали Хојбјерг е регистриран кај професионалците.....
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Тоа е јуниори, има разлика од јуниори и професионалци.Читај малку.Јас убаво напишав, кај професионалците, ама ти ништо.
--- надополнето: 7 јуни 2013 во 00:29 ---


Не ми одговори на прашањето. Добредојде се мисли на играњето во прва постава, кај професионалците.Ти не разбираш.


Па 17 години има како да е кај професионилаци....Не е законски тоа....
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Заеби.Џабе е.


Да да дефинитивно...Тераме даље...

Има на Билд сеа главниот спортски уредник колумни стално што објавува.

Вика дека може да се очекува за брзо разврска за Левандовски.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Да да дефинитивно...Тераме даље...

Има на Билд сеа главниот спортски уредник колумни стално што објавува.

Вика дека може да се очекува за брзо разврска за Левандовски.

Не читај само ти, да не разбереш погрешно па да помислиш Хојбјерг, па да се избрукаш пак како за Реал што се избрука.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Дај бе не замарај, ја усра работата и сеа сакаш да се чистеш... не бива така.
Хојбјерг беше на зимски камп и има настап во Бундес!

Тоа твоето АКО ДОЈДЕ беше епик фејл и тоа е тоа, соочи се дека згреши и продолжи

Eдуцирај се малце, не ни контрај на нас тука од инат

http://www.bundesliga.com/en/liga/news/2012/0000249053.php

When Pierre Hojbjerg came on in the 71st minute of FC Bayern Munich's 4-0 win at home to 1. FC Nuremberg on Saturday, the Dane became the youngest player in the club's history to appear in the Bundesliga.
Ова ли е недоаѓање???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom