Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Досега не ти реплицирав Borg_Drone ама стварно ти најверојатно повеќе пратиш статистика отколку Баерн. Па коа пиша дека Манџукич е кускуле во фан клуб Челзи, тоа беше врв. Колку само е борбен и колку лактови издржа против Јуве, колку воздушни дуели добива, тоа го прави кускуле ? Гомез е голгетер , 100+ гола за Баерн во 4 сезони од кој 2 ги помина како резерва :cuc:
Незнам дали примети дека кога Гомез игра го лимитира Милер и не се искористуваат неговите втрчувања во простор и колку само знае да ја прочита играта и да одигра брзи додавања. Оваа година и Крос е поопасен во комбинација со Манџо. Ама тој дел го нема во статистиката , всушност донекаде за Милер и има, прв стрелец ни е сезонава. Ама Милер и Манџо ги боли кур дали ќе дадат 40 гола во сезона, битно им е тимот да победи. Дури и Робен го сфати тоа.
За давање голови е ѕвер Гомез и знае да се најде на правото место во правиот момент, ама не одговара неговиот стил на игра со на Баерн, оваа сезона да играше еве за Ливерпул кој промашуваат по минимум 10 шанси на натпревар имаше растур да направи .Истото и во Јуве.
Никој не вели дека Гомез е слаб напаѓач, криво ми е и мене шо даде доста за клубот сега мора да го напушти, исто и за Манџо што ако дојде Лева ќе го седнат на клупа. Ама неверувам дека така лесно ќе го предаде Манџо местото во првиот тим, ако Лева си го лади по терен можат одма да му покажат дека се може и без него.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Досега не ти реплицирав Borg_Drone ама стварно ти најверојатно повеќе пратиш статистика отколку Баерн. Па коа пиша дека Манџукич е кускуле во фан клуб Челзи, тоа беше врв. Колку само е борбен и колку лактови издржа против Јуве, колку воздушни дуели добива, тоа го прави кускуле ? Гомез е голгетер , 100+ гола за Баерн во 4 сезони од кој 2 ги помина како резерва :cuc:
Незнам дали примети дека кога Гомез игра го лимитира Милер и не се искористуваат неговите втрчувања во простор и колку само знае да ја прочита играта и да одигра брзи додавања. Оваа година и Крос е поопасен во комбинација со Манџо. Ама тој дел го нема во статистиката , всушност донекаде за Милер и има, прв стрелец ни е сезонава. Ама Милер и Манџо ги боли кур дали ќе дадат 40 гола во сезона, битно им е тимот да победи. Дури и Робен го сфати тоа.
За давање голови е ѕвер Гомез и знае да се најде на правото место во правиот момент, ама не одговара неговиот стил на игра со на Баерн, оваа сезона да играше еве за Ливерпул кој промашуваат по минимум 10 шанси на натпревар имаше растур да направи .Истото и во Јуве.
Никој не вели дека Гомез е слаб напаѓач, криво ми е и мене шо даде доста за клубот сега мора да го напушти, исто и за Манџо што ако дојде Лева ќе го седнат на клупа. Ама неверувам дека така лесно ќе го предаде Манџо местото во првиот тим, ако Лева си го лади по терен можат одма да му покажат дека се може и без него.


Џабе се објаснуваш,не разбира македонски....Вероватно не ни ги чита постовите...

Сеа ќе ти реплицира дека купот со Штутгарт ни го донел,и дека уствари затоа имаме трипл освоено оваа година.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.338
Поени од реакции
21.821
B

Borg_Drone

Гостин
^

се гледа колку знаеш за Баерн, Хојбјерг е веќе наш одамна!
Јас не го гледам на официјалната страна во првиот тим. ;-)
http://www.fcbayern.telekom.de/de/mannschaften/profis/index.php?fcb_sid=11d49efce3d2c7ca8b9f21f448c43166
Така да не се јавувај без врска.А знам дека е одамна наш, само што не е во прв тим, ако на тоа мислеше.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Сеа ќе ти реплицира дека купот со Штутгарт ни го донел,и дека уствари затоа имаме трипл освоено оваа година.
Добро е што го разбра ова.Мислев да ти цртам, ама немало потреба, сепак си разбирал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
drone, Hoybjerg (ne znam kako e tocno) E vas igrac, samo sigurno vi e registriran vo B timot ili kako i da se vika vo Germanija.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Јас не го гледам на официјалната страна во првиот тим. ;-)
http://www.fcbayern.telekom.de/de/mannschaften/profis/index.php?fcb_sid=11d49efce3d2c7ca8b9f21f448c43166
Така да не се јавувај без врска.


Убаво ти рече само статистика пошто пратиш е тоа....

Хојбјерг против Нинберг дебитираше,и стана најмладиот играч кој дебитирал во Бундеслигата....

Да си гледал ќе знаеше.

На кого и ја објаснувам.......
--- надополнето: 6 јуни 2013 во 23:45 ---
 
B

Borg_Drone

Гостин
Убаво ти рече само статистика пошто пратиш е тоа....

Хојбјерг против Нинберг дебитираше,и стана најмладиот играч кој дебитирал во Бундеслигата....

Да си гледал ќе знаеше.

На кого и ја објаснувам.......
Па тоа го знам, и што има врска тоа кога не е уфрлен сеуште во прв тим како што е Чан на пример?
Не треба да објаснуваш, Пепе го донесе Мурињо во Реал. :icon_lol:Еве и јас како тебе детско смајли да ставам.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па тоа го знам, и што има врска тоа кога не е уфрлен сеуште во прв тим како што е Чан на пример?
Не треба да објаснуваш, Пепе го донесе Мурињо во Реал. :icon_lol:


Не ти реплицирам више,не ги знаеш сите играчи на Баерн....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Па го знам ова, што е проблемот?Јас тоа го тврдам, тоа што тупиве не разбираат е друга работа.
pa bidi pojasen ondak malce, pogore vikas "ako dojde". :) Obicno ako dojde se vika za nekoj od drug tim, PEH samo treba da go unapredat ali cim ste go registrirale vise so brojka isto kako da e prv tim.
 
B

Borg_Drone

Гостин
pa bidi pojasen ondak malce, pogore vikas "ako dojde". :) Obicno ako dojde se vika za nekoj od drug tim, PEH samo treba da go unapredat ali cim ste go registrirale vise so brojka isto kako da e prv tim.
Глупости, тоа го напишав „ако дојде“ зошто мислам на тоа дека имаме премногу играчи за средина и плус е премногу млад, има седумнаесет години не е сигурно, иако се тврди дека 95 % од идната сезона ќе премине кај професионалците.Затоа и ја дадов листата од професионалците за да покажам дека мислев дека го нема сеуште кај професионалците, во моментов само Чан е таму.
Сега ако не ме разбрале најдобро што друго да им кажам освен дека се грешка.
Него ајде, толку разбираат, да не испадне после плачат по модератори за тоа како јас сум навредувал, сум одел офф-топик, па после да ме закачаат со секакви коментари или смајлиња....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom