Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Море стварно на темава на последнава страна пола постови се од мене.

Фала за советот Боби од сега нема да пишувам тука. :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Среќно, се најбоље нека му е... Да беше на местото на Јанкер во таа екипа тогаш ќе земеа 3 ЛШ, не една...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе шо пишите на теми на нискоразредни малски клубови?

Лапнале некоја паричка оние двајцана од Гомез да му праат маркетинг по клубовиве

Ц ц ц не ми се верува,уште убедуваат дека Гомез ако не играше он пак е најбољи,демек и он лани исто ко Манџиќич пресинг играк....:pos::pos::pos:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Му посакувам добредојде на Левандовски и среќна игра во прва постава, барем нема да гледаме средњаци во нападот кои се нарекуваат себеси „напаѓачи“.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Лапнале некоја паричка оние двајцана од Гомез да му праат маркетинг по клубовиве

Ц ц ц не ми се верува,уште убедуваат дека Гомез ако не играше он пак е најбољи,демек и он лани исто ко Манџиќич пресинг играк....:pos::pos::pos:
Posledno vreme mnogu si smesen. :vozbud:
:icon_lol:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Posledno vreme mnogu si smesen. :vozbud:
:icon_lol:
Батали ги, се пуваат кога ќе даде гол за Баерн Минхен, и кога им ја донесе третата круна, а кога ќе му споменеш тоа, тогаш „го донел купот“( и ќе видиш вакво детско смајли во продолжение ":pos:") , како да не е вреден купот.Па ќе чуеш секакви тврдења од типот дека само против Штутгарт давал голови кој изигра три пати подобро од Барселона и другите екипи, и дека не давал Гомез голови против Реал (кој ни донесе победа во последна минута, да не беше таа победа немаше ни да се пласираме во финале Лигата на шампионите 2012), Барселона и други екипи од ваков калибар.
Ако не, да им го препишеме купот на Штутгарт ако не е важна титула, ама тогаш нема да бидеме Миа сан Трипле и нема да рипаме наоколу со тоа дека имаме три круни......Нека му е со среќа на Гомез, а сега иде идната сезона, ќе видиме дали ќе освоиме повторно тројна круна со засилувања, рачунај Гетце, Лева, и тренер ни доаѓа кој има освоено две титули во Лигата на шампионите за период од пет години и плус има и он освоено тројна круна, ама интересното е тоа што на него не му се повтори овој успех, ќе видиме дали ова ќе се повтори тука и со засилувањата, ама ако не се повтори тогаш Баерн ќе им биде виновен.Треба и да си оди, не го заслужуваме, само мислам дека за светско ќе ги изгасат телевизорите.....
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Официјално Рибери продолжи до 2017 а Бујтен уште една година. (y)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://www.fcbayern.telekom.de/de/aktuell/news/2013/43017.php

http://www.sport1.de/de/fussball/fussball_bundesliga/newspage_730336.html

Ribery freute sich über den neuen Kontrakt und sagte kurz und knapp: "Isch bin glücklisch!"
:pos:

Und auch Daniel van Buyten wird den Münchenern ein weiteres Jahr erhalten bleiben. Der Innenverteidiger verlängerte seinen im Sommer auslaufenden Vertrag bis 2014.
Ете сега и официјално и Даниела продолжила (y)
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Левандовски официјално ли е?
Него добив поклонче од фан шопот ми го донесоа пепељара и како да тресам сеа у неа. Шубаа е. Ќе си ја остаам. Пукнав од среќа!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Borg_Drone
Abe ostaj tropa gluposti ponekogas.Evergreen mu e koga pisa vo fan klubot na Real Madrid deka Ramos bil dete na Real,ili pak Mourinho go donesol Pepe.

Slozuvalkata narecena triple ja spoi Muller so pomos na Gomez;Mandzukic mozebi ja ima najgolemata zasluga za LS koga ke gi poglednes natprevarite od nokaut fazata a bundes komplet cela ekipa..Jas ne mozam da se pozalam od poztrvuvanosta negova i golemiot doprinos sto go imase vo LS.Mene mi e krivo sto sega go velicat a posakuvaat i nov napagac.Toa ke rezultira so benciranje.Tie sto go velicat nema da im bide krivo sto ke bide pocesto na klupa,mene ke mi e iskreno.Sigurno mislat ke ima rotacija,da, kolku sto godinava Jupp gi rotirase na vaznite natprevari ..

Bravo za Ribery i Buyten. :vozbud:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Borg_Drone
Abe ostaj tropa gluposti ponekogas.Evergreen mu e koga pisa vo fan klubot na Real Madrid deka Ramos bil dete na Real,ili pak Mourinho go donesol Pepe.

Slozuvalkata narecena triple ja spoi Muller so pomos na Gomez;Mandzukic mozebi ja ima najgolemata zasluga za LS koga ke gi poglednes natprevarite od nokaut fazata a bundes komplet cela ekipa..Jas ne mozam da se pozalam od poztrvuvanosta negova i golemiot doprinos sto go imase vo LS.Mene mi e krivo sto sega go velicat a posakuvaat i nov napagac.Toa ke rezultira so benciranje.Tie sto go velicat nema da im bide krivo sto ke bide pocesto na klupa,mene ke mi e iskreno.Sigurno mislat ke ima rotacija,da, kolku sto godinava Jupp gi rotirase na vaznite natprevari ..

Bravo za Ribery i Buyten. :vozbud:
Јас си напишав најискрено, мене не ми прави мерак, едноставно за мене напаѓач не е напаѓач ако не дава голови, како што даваше Гомез.Да играше средина и напад, можеби и ќе беше прифатливо за мене што дава само по еден гол на натпревар (ретко кога имал два гола), ќе си речев растргнат е на две позиции и тоа е нормално нели, ама вака не е тоа тоа.Чекам да биде заменет од Левандовски и да не го видам веќе.Робен читав дека и он најверојатно ќе напуштел, во случај ако напушти му благодарам за голот при крајот на натпреварот и за титулата, ама не се покажа и он најдобро во Баерн, во сите финалиња имаше он многу повеќе промашувања од сите во екипата, па позаслужно е за мене да си оди он отколку Гомез.Ако дојде малиов Хојбјерг, му посакувам добредојде и се надевам дека за наредната сезона ќе биде машина, оваа сезона што претстои од август не очекувам нешто посебно колку и да е талент, но не би било лошо ако изненади.
Инаку знам дека сега Манџукиќ ќе заврши на клупа, дечкото вложуваше оваа сезона само за да остане во прв состав, сега ќе го видиме вистинскиот Манџукиќ кога ќе дојде Лева, Гомез вака така, ќе влезеше и во првите четири минути игра брцаше голови, овој ќе видиме допрва како ќе се покаже.Ама сега ако им споменеш дека Манџукиќ дека треба да игра во прва постава ќе ти речат Лева е подобар, или пак дека ќе бил ротиран и слично, и да биде ротиран нема да биде тоа тоа, Гвардиола ќе му дава повеќе предност на Лева отколку на Манџукиќ, и со целосно право.Ќе го ротира да игра само петнаесет минути и ништо повеќе, и он ќе дреме сега како што дреме Шаќири на пример и компанија.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
^

се гледа колку знаеш за Баерн, Хојбјерг е веќе наш одамна!
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
16/17 natprevari rasprodadeni za novata sezona.Samo na mecot so Hoffenheim ostanale uste 3,000 slobodni mesta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom