Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
There will be no choreography tomorrow because the planned choreography was against fire safety regulations

Изгледа била против правилата кореографијата што ја спремале за утре, изгледа нема да има ... :( :(
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Настрана тоа што Ули е егоистичен дечко и сака да подбуцнува нонстоп, еден факт мора да се знае во оваа дискусија...

Имено сите тука бараме од Баерн да донесе засилувања кои би ги ротирале за да имаме поголема свежина и поголем ростер со кој би биле далеку пофлексибилни. Сите тие мислења се ок, и мислењата дека ни фалат 3-4 засилувања за да бидеме на тотално друго ниво,и тие држат вода.

Но лично мислам дека таква ситуација во која ние би носеле докажани имиња за да бидат дел од ротација, не е возможна. Баерн иако е моментално број 3 клуб во светот, го нема тој призвук,тој статус,тоа ниво,тој appeal коj е потребен за да речеме Озил се согласи да ротира во нашиот напад. Единствени такви клубови се секако шпанскиот двоец. Да не се залажуваме дека Маскерано,Кака,Бензема би дошле во Баерн ако не им се гарантира стартерско место.

Затоа јас лично сум задоволен со трансфери како Шакири, на кого не би му сметало да биде поголемиот дел на клупа чекајќи шанса да ги одмори Рибс/Робс.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Дечки, пошто вечер најверојатно нема да бидам у можност да пишам, да ве поздравам и да посакам да гледаме добар фудбал (што не се ни сомневам дека ќе има).

Па нека победи вечер подобриот, а на реваншот нека победи Реал. :ROFLMAO:

Поздрав!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хмммм... неам некоја трема. Веројатно зошто немам големи очекувања. Се сеќавам каков бев пред натпреварите со МанЈу преклани е тоа беше трема :icon_lol: Ама осеќав дека ќе биде голема работава.

Што биде нек биде вечер, само нека дадат се од себе тоа ми е важно да видам на терен... Јас мојот придонес ќе го дадам во Ајриш со пиво пред ТВ :pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Да бе, тапа... Fire safety regulations.. :S Шо планирале, да го запалат стадионот?? Сигурно нешо јако е било. :)
Производителот не можел да набави сертификат за фолијата навремено. Траела постапката 2 недели... Германци... се сеќавам дека еднаш за скара во двор да правиме моравме посебна дозвола од општина да побараме... имаше точно време кога смеевме оган да запалиме и колку смееме да го држиме распален :facepalm:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
па паметни се германциве ... сеа јбг криво ни е , ама тоа е ... коа ќе ти текне само на италијанциве со наа нивнана пиротехника, или коа ќе им тртнат некој гол па коа ќе почнат позади гол да горат, демек ајварот почиња да се спрема :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ја синојќа сонував за прв пат... ама по безвеза сон немам гледано, знам дека водевме 1-0 на полувреме, Клосе даде гол за нас... реал имаа шанси а за нас играше Мертесакер, напрај кикс и тогаш се разбудив... :eek:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
Ја синојќа сонував за прв пат... ама по безвеза сон немам гледано, знам дека водевме 1-0 на полувреме, Клосе даде гол за нас... реал имаа шанси а за нас играше Мертесакер, напрај кикс и тогаш се разбудив... :eek:
тежок трилер ти си сонувал :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.430
Поени од реакции
11.017
Каде е бе Николчо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom