Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
без рибери сме безвезе ако не тепаат реков нека си легнат и некај им ја дадат титулата на ДОрмтунд
 
G

_Ghost_

Гостин
Мора да ротира Јуп, не можеш да му замериш за тоа, кога ќе ни играме во 15 дена Реал-Дортмунд-Реал мора да се сите 100% фит.

Мислам дека 0-1 ја тепаме оваа со некој шугав гол таму во 89’...
Да да, сваќам се тоа, ама не штимаат вака во нападот ич. Или Робен нека живни малку, на ништо не личеше во првово. Кроос многу резервиран, треба тие двајца да покажат повеќе, на нив се чека. Или Швајни нека влези, него му требаат утакмици.
И пак ќе речам, тоа ветриштето дополнително отежнуваше, ај сега во второво поволен ќе биде за нас.:) (ако не смени правец, и пак да дува во спротивна насока :pos:)
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Грешка си пријателе, јас кога не се согласувам со нечие мислење,тоа и го кажувам. И барам објаснување зошто дотичниот така размислува. Боби кога напиша дека треба да се продадат Рибс и Робс заради непродуктивност побарав од него да ми образложи зошто е тоа така. и на крај we agreed to disagree, но не врескавме по форуми како жени во менопауза и не го го теравме клубот и менаџментот каде што не му е место. Или тоа е the veteran's way,не знам просветли ме.

И гледам сеуште се мачиш со употребата на кириличното писмо во онлајн комуницирање,што да те потсетам, е правило на овој форум. Граматичките грешки нема ни да ги спомнуваме.

With that being said, јас сеуште не размислувам за битката со Реал, иако морам да признаам дека ме мачи ситуацијата со картоните. Навистина немаме соодветни замени за стартерите, и не би сакал да ни се повтори двомечот со Барселона и Интер, кога во централна дефанзива беше Брено.

Треба сериозно да се сфати реваншот со Олимпик и да се даде брз гол за да се поништат било каквите надежи кои ги гаи Олимпик. Потоа на полувреме може да се направат замени за одмор на клучните момци, иако не ми е ова остварливо, гледајќи го пристапот кој Јуп го има кон замените.
A znaes deka ova e Makedonski forum neli i sto ti se tie glupi angliski prosti frazi , me potsekas ko da si nekoj hermafrodit iskreno da ti kazam , a mozda i toa si u piscku u mater ( FUUUJ ) !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Никаква течност во игра. За жал ме потсеќа многу на Фрајбург :facepalm:

И добро бе го испотепаа Боатенг, 6 пати мме... со Марсеј нека се одмори најдобро.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.752
Како ги оштетија ... :facepalm:
Па ај да кажеш лош агол имал помошникот, а истиот беше перфектен.
 
G

_Ghost_

Гостин
Ма у ку.....гооооооолллллл
не ме оставија да допишам :)))
 
M

MrzaRules

Гостин
кај виде офсајд ќоравион да му ебам се да му ебам...арно дадовме одма гол..ајде нека ги згазат сеа да им ебам тимот мувла
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
G

_Ghost_

Гостин
Добро, зошто Ноеров не излегува на високи топки? Неколку пати имам заприметено сезонава, се здрвува. Мора таму да ги збира, негов простор е тоа.
--- надополнето: 31 март 2012 во 17:25 ---
Ми требаат двајца да го крениме каменов што ми падна од срце. :)
Кои драми беа на крај, но среќата е кај добрите :))
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ajde Dortmund :D :D sega tie se pod pritisok pa sega imame sansa na gosti da gi zdrvime i da si obezbedime sampionska titula !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Има неколку натпревари уште сезонава во кои ќе ни треба Ноер на ниво на Кан од најдобрите денови ама до сега сезонава ми е ПРЕМНОГУ нестабилен. Се кикса на големо, да влезеше ова шутов од 30 метра ќе му ебев матер! Најдобар голман на светов my ass, додека не ги корегира овие кискови дефинитивно не е. И Кан знаеше да згреши ама кога ќе се избори Ноер за „кредитот“ што Кан си го заслужи нека се јави.

Инаку Кроос супер пас даде за голот, заштите знак му се тие лоб пасови веќе, секоја чест. Милер дефинитивно се враќа, личи на нешто веќе.

Мора да се победуваат и ваквите натпревари, ако јас се прашувам овие победи ми се помили од тие 7-0 зошто на вакви натпревари се добива или губи титула. Како тепаше Дортмунд со Баер и Херта 1-0?

Интермецо со Марсеј и Аугсбург сега па следуваат неделите на вистината...
 
Член од
19 ноември 2011
Мислења
90
Поени од реакции
57
Ноер не ми делува баш за стабилна персона :facepalm:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ноер не ми делува баш за стабилна персона :facepalm:
Mlad e mnogu , go mava vakvoto u glava zatoa se pobrkuva malku ali za arno e ne se sekiram za golman bidejki znam deka toj e najdobriot golman vo svet i mnogupati toa go ima dokazano !
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
добро бе зашо си дозволуваат Нинберг на крај да не напаѓа и да креира шанси за гол требаше да си завршиме работа претходно среќа што не примивме гол иначе цела мотивација на тимот ќе паднеше за следните утакмици. Леверкузен и Вердер си изгубија така да и 100 % ќе го глеаме Гладбах у квалификациите за ЛШ. Волфсбург сеа ако тепа со Херта или бар нерешено ептен ќе се приближи во борбата за место во ЛЕ а следно коло им гостува Дортмунд така да ќе биде интересно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom