Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Шалке сакаат 25 милиони а Баерн понудил 19, би требало да се договорат за некаде околу 22-23 мил.
Јас мислам дека преговорите траат повеќе заради тоа што сакаат и Ховедес да го земаат, сигурен сум.

Инаку уште сме за Боатенг заинтересирани.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Боби[Мкд];4244262 напиша:
Јас мислам дека преговорите траат повеќе заради тоа што сакаат и Ховедес да го земаат, сигурен сум.

Инаку уште сме за Боатенг заинтересирани.
тоа сигурно дека ке траат уште многу, а за Хеведес немој да бидеш сигурен, ниту Румениге и Нерлингер не се сигурни, а за Боатенг шпекулации како и за многу други, да не ги набројувам, сега само филмови можеме да си правиме, ке видиме каде конкретно ке се занимаваат нашиве, да заврши сезоната, значи кон крајот на мај мислам дека веќе едно засилување ке биде ангажиран официјално па во јуни ке следуваат другите и во јули ке почнаат со подготовките за новата сезона
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе нека не кенкаат за Ноер тоа е завршена работа,прашање е само на пари,ништо поише,ама ќе го средат и тоа.

Наредно очекувам за Коентрао сериозно више да го комплетираат тоа.Очекувам после Ст Паули каде веќе ќе го загарантираме местото во ЛШ да почнат посериозни информации околу трансфериве!!!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Еве дека и многу фанови се за Ноер







 
M

Mario Gómez

Гостин
Инаку Нојер на ФБ се жали, и вика разочаран е од настапите на неговиот тим против Манчестер и Баерн.

Па и треба да му е, денеска упативме 23 удари кон голот, да не збориме Манчестер колку упатија, Мануел рацете од мраз неможе да ги извади неделава. :pos::pos:
 
P

PoisonLady

Гостин
Еј не туку се палете одма за ЛШ...има уште 2 кола до крајот а Баерн ИЧ ама ИЧ не се сигурни. Почекајте за прославата малку!
Иначе , јас веќе почнав некако да се обидувам да се навикнам на Ноер...тешко ќе биде ама немам некој избор изгледа.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
И мене ме страв фаќа како Појзон, едноставно кога ќе видам на крај дека сме трети на табела тогаш ќе бидем задоволен.
Иначе Бадштубер ftw :pos:
Ван Бајтен изненадува на последните средби.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Треба да го казнат Пападопулос го провоцираше Бадштубер. Ако наседнеше Бадштубер и да добиеше црвен картон, што ке правевме без него на наредните две утакмици:)

А има некакви информации за што беше напнатиот разговор помеѓу Швајнштајгер и Робен на крајот?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Треба да го казнат Пападопулос го провоцираше Бадштубер. Ако наседнеше Бадштубер и да добиеше црвен картон, што ке правевме без него на наредните две утакмици:)

А има некакви информации за што беше напнатиот разговор помеѓу Швајнштајгер и Робен на крајот?
Да, изгледа за последната шанса еден на еден што не подаде Робен, Рибери беше сам. Изгледа затоа дискутирале.
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Vcerasnata igra so Salke bese epten jaka, dobar futball, kako sto treba da si lici na futball.

Da se nadevame deka ova godina ke zavrsime 3ti vo tabelata za da bideme vo Shampion liga inace tesko ni se pisuva a i odbranata treba da ja zasilime epten jako.

Dali znae nekoj sto stana so Robben??? ke odi vo Milan ili kako/??? zagubata na Robben ke bide goelam Zaguba za Bayern Munchen
 
M

Mario Gómez

Гостин
Vcerasnata igra so Salke bese epten jaka, dobar futball, kako sto treba da si lici na futball.

Da se nadevame deka ova godina ke zavrsime 3ti vo tabelata za da bideme vo Shampion liga inace tesko ni se pisuva a i odbranata treba da ja zasilime epten jako.

Dali znae nekoj sto stana so Robben??? ke odi vo Milan ili kako/??? zagubata na Robben ke bide goelam Zaguba za Bayern Munchen
Робен има уште две години од договорот, и се кладам дека вгодина ќе го продолжи. Он само бара да се зајакни одбраната, не му се игра со аматери.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Што е до мене и 30 мил. ќе им дадам на Шалке(ако бараат 25,нека се частат,ВРЕДИ)
Мануел те чекаме!!!
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Едно прашање , кај е Bavarec ? ? ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom