Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Дај не ме заебавај...
Прво Санчез у Арсенал не зимаше 500к, бар ја колку што знам.
Санчез, освен ако немало некое инфо што сум го пропуштил, главно си отиде зошто Арсенал немаше изгледи дека ќе освои некоја побитна титула освен ФА куп, што на крај еве и се покажа како точно.

Друго, многу ми е гајле како играл во Јунајтед и во Интер, нит го спомнав тоа нит па тоа ми е мерило за нешто, зошто знам како играше во Арсенал and that's what counts.
Аналогијава ти е исто ко сеа ја да кажам „Роналдо никогаш не бил добар играч зошто во Јуве игра многу полошо од тоа што играше во Реал“...

„Венгер бил главниот кривец што Санчез го достигнал пикот“
Озбилно ќе пробаш да ја негираш статистиката на Санчез во Арсенал и да ми кажеш дека он не си ја оправдувал платата, а пример Кембел, Саного и уште милион како нив ја оправдувале ?
На крај краева и нека е Венгер „главниот кривец“ што Санчез го достигнал пикот во кариерата, тоа беше позитивно за Арсенал, статистиката горе што ја постирав сама си кажува и не знам зошто сеа треба да се праиме на 3 ипол и да збориме „ама Санчез не беше добро што играше за Арсенал“.
Мислиш дека управата не му нудеше нов договор вреден 250-300к (колку што реално заслужуваше)? Ако Озил успеа 350к да договори, сигурен дека и Алексис ќе се исценкаше за толку. Но, се најде многу побогата управа :)

Од сите што нѐ напуштиле поради 'амбиции', единствено Чемберлејн, Анри и Фабрегас ми беа реални и оправдани. Сите останати поради $
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мислиш дека управата не му нудеше нов договор вреден 250-300к (колку што реално заслужуваше)? Ако Озил успеа 350к да договори, сигурен дека и Алексис ќе се исценкаше за толку. Но, се најде многу побогата управа :)

Од сите што нѐ напуштиле поради 'амбиции', единствено Чемберлејн, Анри и Фабрегас ми беа реални. Сите останати поради $
Океј, еве дури и да кажеме дека Санчез си отишол од Арсенал само заради повисока плата, како тоа кажува дека платата што ја зимал дур бил во и играл за Арсенал не ја оправдувал ?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Океј, еве дури и да кажеме дека Санчез си отишол од Арсенал само заради повисока плата, како тоа кажува дека платата што ја зимал дур бил во и играл за Арсенал не ја оправдувал ?
130 000 имаше плата во Арсенал, кажи ми во кој дел реков дека не ја заслужувал? Според муабетот што го форсираш испаѓа дека зимал +250к.
Зборуваме за потенцијалниот нов договор што не се оствари. Управата го процени дека не вреди толку, колку што Јунајтед го вреднуваше, тоа е целиот муабет. Оствари ај заеби, додека да ти ја пишам пораката тој си спечали 100 евра :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Радио програма на Talk sport so Арсен, говорат на повеќе теми :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Свака част на тој што ќе ги изглеа овие 10 минути без да се изнервира :D
Одлични акции, ама и одлични промашувања :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Свака част на тој што ќе ги изглеа овие 10 минути без да се изнервира :D
Одлични акции, ама и одлични промашувања :D
Друго нешто шо ме нервира е споредбата со сегашниов среден ред, на кое дереџе дојдовме, катастрофални играчи имаме...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Колку и да не го сака(в)ме, страшен играч беше Насри. Да останеа со Фабрегас, мислам многу поинаква декада ќе имавме.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Јас го обожавав Насри, за него повеќе бев тажен отколку за Фабрегас и РвП.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Имаме стара школа дете во клубов, ќе блесне
Муабетот со Артета, и особено муабетот со скршената вилица
Автоматски споено мислење:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom