Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
РВП во Сити за 210к неделно? Нека иде у курац и Венгер и Арсенал и РВП (ако е ова точно)!

http://uk.eurosport.yahoo.com/11032012/58/premier-league-paper-round-rvp-agrees-210k-city-deal.html
Луѓе дај бе малце олабавете со вакви постови, РвП НЕ СИ ОДИ......Не е буљаш он ко Насри да се шитне, аман те веќе.....Ова веќе е навреда за нашиот капитен ако мислите дека за пари ќе си оди од клубот што го сака со срце.....
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Луѓе дај бе малце олабавете со вакви постови, РвП НЕ СИ ОДИ......Не е буљаш он ко Насри да се шитне, аман те веќе.....Ова веќе е навреда за нашиот капитен ако мислите дека за пари ќе си оди од клубот што го сака со срце.....
Во овие времиња кога Сити има неограничен фонд ништо веќе не се знае. На крај краева не е тоа некоја екипа од втора лига па само пари да можат да му понудат. Сепак е екипа која може да му обезбеди некој медал на РВП. И оинака се многу богати фудбалериве, не е само до парите.
Јас искрено мислам дека е шпејулација, ама веста ја пренесе TheTimes што сепак е респектабилен весник.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Lukas Podolski coy on Arsenal in Sportschau interview. Asked when he'll move to #AFC, he replies: 'when everything is finalised'.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Во овие времиња кога Сити има неограничен фонд ништо веќе не се знае. На крај краева не е тоа некоја екипа од втора лига па само пари да можат да му понудат. Сепак е екипа која може да му обезбеди некој медал на РВП. И оинака се многу богати фудбалериве, не е само до парите.
Јас искрено мислам дека е шпејулација, ама веста ја пренесе TheTimes што сепак е респектабилен весник.
Хахахаха абе глеам се растурија од титули, еве го Насри со таквото у раце ќе си остане.....Свонси -Сити 1 :0 :pos:
Не се секирај РвП е наш форевер ;)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Абе прво, да разјасниме некоја работа. АКО ЕДЕН ИГРАЧ САКА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД КЛУБОТ, ВЕНГЕР НЕМА СРЕДСТВА, НИКАКВИ СРЕДСТВА ЗА ДА ГО ЗАДРЖИ ! То мислам дека е јасно, до сега. Така, да, ако Ван Перси си оди, Арсенал продолжува понатаму. Затоа (после Пирес) не се приврзувам многу за играчите, сите ми се еднакви.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Абе прво, да разјасниме некоја работа. АКО ЕДЕН ИГРАЧ САКА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД КЛУБОТ, ВЕНГЕР НЕМА СРЕДСТВА, НИКАКВИ СРЕДСТВА ЗА ДА ГО ЗАДРЖИ ! То мислам дека е јасно, до сега. Така, да, ако Ван Перси си оди, Арсенал продолжува понатаму. Затоа (после Пирес) не се приврзувам многу за играчите, сите ми се еднакви.
Доколку не би се приврзувал со играчите, би се осеќал како да го гледам Јувентус.
Сакам да победат, но и по пораз мене ништо не ми значи...
Мечеви не гледам.
Ништо посебно. Само симпатии..
Но кај клубот што го сакаш... мора да се приврзеш барем за 1 играч највеќе.. а другите при заслуга..

ОНТОПИК :
Игра по лева!
Игра по десна!
Се шмугнува во средина!
Паѓа па одма станува!
Повторно спремен за дуели!
Ах е ова ќе биде уште еден играч за кој како горенаведов.. ќе се приврзам многу доколку ја добие шансата која ја заслужува кај нас.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Доколку не би се приврзувал со играчите, би се осеќал како да го гледам Јувентус.
Сакам да победат, но и по пораз мене ништо не ми значи...
Мечеви не гледам.
Ништо посебно. Само симпатии..
Но кај клубот што го сакаш... мора да се приврзеш барем за 1 играч највеќе.. а другите при заслуга..

ОНТОПИК :
Игра по лева!
Игра по десна!
Се шмугнува во средина!
Паѓа па одма станува!
Повторно спремен за дуели!
Ах е ова ќе биде уште еден играч за кој како горенаведов.. ќе се приврзам многу доколку ја добие шансата која ја заслужува кај нас.
Искрен да сум, Росицки е мојот. :icon_lol:
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Доколку не би се приврзувал со играчите, би се осеќал како да го гледам Јувентус.
Сакам да победат, но и по пораз мене ништо не ми значи...
Мечеви не гледам.
Ништо посебно. Само симпатии..
Но кај клубот што го сакаш... мора да се приврзеш барем за 1 играч највеќе.. а другите при заслуга..

ОНТОПИК :
Игра по лева!
Игра по десна!
Се шмугнува во средина!
Паѓа па одма станува!
Повторно спремен за дуели!
Ах е ова ќе биде уште еден играч за кој како горенаведов.. ќе се приврзам многу доколку ја добие шансата која ја заслужува кај нас.
Заборави да кажеш дека има страва центаршут, изведува корнери и слободни удари.. мислам дека детево ќе гази кај нас!
Иначе на интернет читам дека Росицки потпишал двегодишен договор, ако е вистина одлична вест!
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не би можел да се одлучам за еден. РВП, Вермален, Ѕидот...Кош, Сања.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Не го заборавајте најголемиот фан на Арсенал од играчите, ВИЛШЕР!
Детево највише го поштувам зошто нема утакмица а да не изгине на терен :) Да се врати ќе им објасни некој работи :D
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ајмо дечки вечер мора да се тепа да се намали разликава со коковчињава на 1 поен....Ако можеле кокошките пред две кола да им шибнат 5 гола, ние 6 да им шибнеме ;). Да гледаме добар фудбал вечер и да продолжиме со победничката серија.
Поздрав ганери
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Jan Vertonghen certain to quit #Ajax this summer, and he's talking up #AFC move: 'My agent knows I'm willing to join Arsenal'.
Ми беше желба минатото лето кога го купивме Лорен..
Одличен играч е,ама дали ке сака да биде 3/4 избор...
--- надополнето: 12 март 2012 во 12:04 ---
Jan Vertonghen certain to quit #Ajax this summer, and he's talking up #AFC move: 'My agent knows I'm willing to join Arsenal'.
Ми беше желба летото кога го купивме Лорен..
Одличен играч е,ама дали ке сака да биде 3/4 избор...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Jan Vertonghen certain to quit #Ajax this summer, and he's talking up #AFC move: 'My agent knows I'm willing to join Arsenal'.
Ми беше желба минатото лето кога го купивме Лорен..
Одличен играч е,ама дали ке сака да биде 3/4 избор...
Секогаш има место во Арсенал. Играме на четири фронта секоја сезона, се трупаат повреди. Вертонген може да игра и како дефанзивен среден и лев бек од тоа што имам прочитано, покрај централен одбранбен. Со нашиве повреди мислам дека тоа не би било проблем. Проблем е што на Џуру му го продолжија договорот, а јас би го земал Вертонген на место на Џуру. Англичаниве го фалат Кајл Бартли кој исто така е одбранбен ама треба он да јаде леб, исто како Мигел. Кога сега изнапишав видов дека уствари имаме доста централни дефанзивци, само што јас би рачунал на Вермален, Кошиелни и Мертесакер. Другите нека чекаат шанса во некој куп или при повреда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom