Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.843
Поени од реакции
10.215

ЅВЕР
И на крај му го бара дресот на Тери!!!
каков чоек, на срце ми лежи многу е фер играч и пожртвуван ДО КОСКА!!!
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ај некој кратка анализа за натпреварот ?
Фак ит,неможев да ги гледам,ама убеден бев дека ке тепаме :))
И торент за цел натпревар ? :)
--- надополнето: Nov 5, 2011 7:43 PM ---
:cool:
У кратки црти, доминиравме на цел натпревар, одбраната топ, Ремзи дава добри,(иако не му се пиша асистенција за првиот гол, најзаслужен за првиот погодок) али и по некој лош,опасен пас, што подобар тим би можел да го казни.
Најинтересно беше што по кузнае колку време убави шанси имавме од корнер, за една сум сигурен Вермален 100 % за малце ќе ја жбрцаше.....
Со други зборови, штета што не си можел да го гледаш натпреваров.....;) гуд лак со барање торентче.....
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.843
Поени од реакции
10.215
аууууууууууууууууууууу малку среќни моменти и за мене - НАС, колку само не ми се верува што се случува.................

"Robin van Persie isn't just a prolific forward, he's a legend in the making.
The Dutchman has scored 10 in 10 Premier League matches. Here's some crazy statistics: seven of those goals have come in the last three matches, and he's hit the net 28 times in 27 league appearances.
Van Persie could easily end up scoring 30 goals this season, and to be honest, the best player in the Premier League is either the Flying Dutchman or David Silva.
The Premier League Player of the Season is completely in the air at the moment with only 10 matches played so far, but if anyone's in the lead right now, it's Robin van Persie."
http://bleacherreport.com/articles/923113-english-premier-league-10-possible-contenders-for-player-of-the-season-so-far/page/11
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ај некој кратка анализа за натпреварот ?
Фак ит,неможев да ги гледам,ама убеден бев дека ке тепаме :))
И торент за цел натпревар ? :)
--- надополнето: Nov 5, 2011 7:43 PM ---
:cool:
И јас не го гледав па сеа испробувам некои линкови и кога ќе се симне утакмицава ако е се во ред ќе ти пратам ако сакаш.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.843
Поени од реакции
10.215
и уште......

"When Mikel Arteta scored to put Arsenal ahead of West Brom by three goals, something immediately felt different.
For perhaps the first time all season, Arsenal felt like a safe bet. And they looked comfortable.
They earned all three points with a solid performance, and what's more, they killed off a match.
It's been a while, huh? As in, it feels like three shades of Arsene Wenger's hair ago.
The question now, of course, is this whether that experience will be just like riding a bike for the first time in years.
Will the ability to win—and win convincingly—quickly return to the realm of second nature?
Or will this prove to be an aberration?
Call us crazy, but we're thinking more of the same is on the way."
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Честито победа и да ви се множат..не знам зошто но многу ми е мило кога победувате и се надевам дека ќе завршите во топ 4 во мај!
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Да бидеме реални,а и треба да бидеме.Гетце(Готце или како и да е) не треба да го земеме од проста причина што доста ни беа тие млади.Доста е ! Крајно време е да се опаметиме.Не викам дека не е јак,но ни треба искуство,ни треба некој кој нема да му се тресат нозете во дерби утакмиците и нема да си дава автоголови и ни треба некој кој од невозможна ситуација ќе брца голови(нека ни е здрав и жив Робин)но покрај Робин треба уште еден ваков ѕвер и да газиме.Да ГАЗИМЕ !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Да бидеме реални,а и треба да бидеме.Гетце(Готце или како и да е) не треба да го земеме од проста причина што доста ни беа тие млади.Доста е ! Крајно време е да се опаметиме.Не викам дека не е јак,но ни треба искуство,ни треба некој кој нема да му се тресат нозете во дерби утакмиците и нема да си дава автоголови и ни треба некој кој од невозможна ситуација ќе брца голови(нека ни е здрав и жив Робин)но покрај Робин треба уште еден ваков ѕвер и да газиме.Да ГАЗИМЕ !
Абе да бидеме реални, ама знаеш ли ти за каков играч станува збор чим Венгер би бил решен да даде 40 милиони за него? :D Плус не може да имаме во тим уште еден ѕвер како Робин од проста причина што едниот би морал да седи на клупа поради формацијата, а тоа тешко дека некој би го сакал.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Според мене Вермаелен и Косчиелни треба да биде двојката назад. Не можам да го гледам Мертесакер како го поминува секој напаѓач кога е во ситуација 1 на 1. Би губеле во висина во задниот ред и од корнери полесно ќе ствара противникот шанси, но да бидеме реални и до сеа од прекини ни ебаа матер без разлика дали е Мертесакер или Косчиелни. Кос може да игра десен бек, но го глеав Џенкинсон добри центаршутеви имаше вчера и е прилично брз, киксови не паметам од негова страна направени. Венгер ќе има да му ја мисли.
Како и да е, сакам да ги видам Кос и Верма во одбрана откако ќе се врати Сања.
 

derrain

артилерец
Член од
4 февруари 2009
Мислења
364
Поени од реакции
205
Помина доста време откако последен пат сум ги гледал нашиве момци толку сигурно да изиграат еден натпревар. Ова е стариот Арсенал и вчерашната изведба разбуди пријатни спомени...
Добро, ВБА и не беа некој предизвик а ниту закана, но и ние не им дозволивме многу да играат. Добро е што по 2та постигнати голови во првото полувреме, за промена, во второто не правевме глупости типични за нас. Тука имаат удел и измените што ги направи Венгер, според мене беа одлично темпирани, го променија пристапот но не и динамиката, а Росицки имаше удел во 3от гол.
Дефанзивно немаше многу работа, не сум сигурен и дали имаше потреба Кош и Верминаторот да се тушираат после натпреварот, Шчежни сигурно не. Сонг и Артета одлично го стопираа секој обид на ВБА. Ремзи со секој натпревар е се подобар, исто така пријатно сум изненаден и од Џенкинсон, сите зборуваат дека Кошеилни брзо се адаптира, но Џенкинсон тоа го прави со брзина на светлината, од неколку натпревари во Лига „У пичке си материне“ Англија, до Премиер и ЛШ. Со секој натпревар се помалку грешки прави а какви нафрлувања имаше, топки кои плачеа за Шамак или некој друг „главуч“, засега солидно го покрива Сања. Волкот дефинитивно не знае да дава голови, тие што досега ги постигна се резултат на „виша сила“, незнам како планира да игра како централен напаѓач кога промашува вакви 100% шанси, а Венгер навести дека во Јануари може да го испроба како напаѓач, „сачувај Боже“ ама ајде ќе видиме. Жервињо можеби треба да одмори малце, не толку спектакуларна изведба вчера, но сепак ја изремети одбраната на ВБА.
Ван Перси, што да се каже, уште малку и противничките одбрани сами ќе почнат да си даваат голови кога ќе го видат. Мора да кажам дека има некој заговор меѓу смрдливите старци од УЕФА и Ла Лига да „посраната копачка на Европа“ си ја менуваат Меси и Кристијано, немам ништо против но како можеа да го занемарат, изгледа сепак не е толку добар како што кутрите ние „ганери“ мислиме, што се 28 гола на 27 натпревари, гола вода. На таа листа смеат само играчишта како Абидал, Нани, Нилмар (можеби е хот проспект но има уште доста леб да јаде), Пике и Алвеш.
Малку избегав од темата со лајнава од УЕФА... Така сега пак интернационална пауза, доза фудбалска агонија наречена Македонска фудбалска репрезентација, не благодарам, периодот кој следи ќе хибернирам, не сакам повторно да ја загубам со пеколни маки тукушто повратената и сеуште на стаклени нозе, ако може да дополнам, верба во фудбалот.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Според мене Вермаелен и Косчиелни треба да биде двојката назад. Не можам да го гледам Мертесакер како го поминува секој напаѓач кога е во ситуација 1 на 1. Би губеле во висина во задниот ред и од корнери полесно ќе ствара противникот шанси, но да бидеме реални и до сеа од прекини ни ебаа матер без разлика дали е Мертесакер или Косчиелни. Кос може да игра десен бек, но го глеав Џенкинсон добри центаршутеви имаше вчера и е прилично брз, киксови не паметам од негова страна направени. Венгер ќе има да му ја мисли.
Како и да е, сакам да ги видам Кос и Верма во одбрана откако ќе се врати Сања.
Еее го направи ти Мертезакер полош од Скилачи и Џуру ебате. :D Реално, само на утакмицата со Челзи изигра лошо, а останатите му беа просечни до одлични партии. Не може секој шпиц да го помине еден на еден затоа што феноменално ја чита играта и е доста интелегентен. Не е се во брзината. На последната утакмица со Марсеј имаше чиста 10ка.
Гледав реприза од вчерашната утакмица и иако немаше некоја посебна закана по таа страна, бев прилично задоволен од Џенкинсон. Имаше супер центар-шутеви и мора да се согласам со Арсен дека напредува со огромна брзина.
За прв пат после долго време да има Венгер главоболки во позитивна смисла за кој да игра позади. :)
--- надополнето: Nov 6, 2011 12:19 PM ---
Добро е што по 2та постигнати голови во првото полувреме, за промена, во второто не правевме глупости типични за нас.
И Венгер тоа го кажа. После долго време на солидно водство на полувреме, нашите да не изгубат мотивација во соблекувалните. Претходно тоа не се случувало. Најверојатно поради самонаречените звезди што играа во овој тим. Сега има вистинска хармонија во тимот. Плус кога ќе се додадат Вилшер и Сања..:)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Еее го направи ти Мертезакер полош од Скилачи и Џуру ебате. :D Реално, само на утакмицата со Челзи изигра лошо, а останатите му беа просечни до одлични партии. Не може секој шпиц да го помине еден на еден затоа што феноменално ја чита играта и е доста интелегентен. Не е се во брзината. На последната утакмица со Марсеј имаше чиста 10ка.
Гледав реприза од вчерашната утакмица и иако немаше некоја посебна закана по таа страна, бев прилично задоволен од Џенкинсон. Имаше супер центар-шутеви и мора да се согласам со Арсен дека напредува со огромна брзина.
За прв пат после долго време да има Венгер главоболки во позитивна смисла за кој да игра позади. :)
--- надополнето: Nov 6, 2011 12:19 PM ---
Да е било само еден натпревар немаше тоа највише да го забележам :D
На утакмицата против Блекбурн исто така беше лош, нивниот напаѓач го претрчуваше како 2 и 2. Ти викам ега се навикне на темпото на игра во Англија оти иначе го ставам Кос пред него. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom