Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Arsène was invited by famous TV show Canal Football Club. French Journalists tried to extract the maximum of infos form him about the current Arsenal Team. Here is what he accepted to say :
  • he still say us while speaking about AFC
  • he said the club lost its unity after his departure. He said : "from the outside, when you don't know who makes the decision, you go directly into the wall". But now it feels like unity is back and the hardest part comes : make the right calls on the technical side.
  • Arteta called him once. He wished him luck for his new adventure.
  • He acknowledges the club now spends a lot of money and also underline the club has bought many defenders and seems like we have now too many CB.
  • He feels like the team is unbalanced as Arteta work the defensive side first. Our attacking issues are coming from that lack of balance to ease our defending and he added "Arteta will have to accept to let go a part from that defensive mind to find the balance".
Автоматски споено мислење:

Книгата на Венгер може бесплатно да се слуша на Audible, 30 дена гратис има, само не заборавајте одма да го исклучите членството да не ви наплатат за еден месец.
Еве подиректна опција :)
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
И викате добро сме одиграле, ок изгледа стварно некој од вас гледал друга утакмица


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ми се гади од Озил фан бојс... на исто рамниште со k-pop се, гниди. Па и ми се гади од ПР-ов на Озил им ебам гнасите, не може раат сезона да имаме без драми, намерно го прави воа, дибек.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Јас повеќе за Гвендузи жалам, отколку за Озил. Озил 10 пати имаше повторна шанса и секогаш се враќаше на истата мрзливост и незаинтересираност, своите шанси си ги потроши во клубов и тоа е тоа. Тоа е една од работите што најмногу ми се допаѓа кај Артета, ти ако сакаш и Меси биди, ако не го заслужиш местото во тимот, нема ни да играш.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Стварно се нејасни тие што го бараат назад, истото сценарио како со Емери, го баравме назад, се врати, покажа дека не заслужува да биде дел од Арсенал, и сеа циклусот пак се повторува...

Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.
Апсолутно сум на страна на клубот, патем испраќа јасна порака до играчите, без разлика, кој си, што си, не си поголем од Арсенал.
Најголема мана на Венгер беше тоа што ги толерираше примадоните до бескрај.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Фановите негови се понашаат како у затвор да е ставен. 350.000 за неработење, јасно му е ставено на знаење дека нема да игра, и ако толку му се играло фудбал ќе си заминеше летово.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Толку е досадно полувремево, што ги уклучив сите стримови да видам кој е најнапред, да гледам на него за побрзо да дојде паузата. :(
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Очајно ни треба креативец, тие имаат технички подобри фудбалери од нас

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Види го умрениов што шанси упропастуват

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom