Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Колку и да ми се свиѓа стилот на Вилиан, стар е и ќе бара пари, факт. Смит-Роу гази во чемпионшип за Хадерсфилд, пре би Мики да остане под Артета да го видиме отколку Вилиан да се земе, стварно е стар, не знаев дека е 31 година :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Вилианче, Кутињо, Курзава, Луиз, Мари, Седрик тие се тие дечки на Киа, со среќа нека ни е бракот.
Може у сета несреќа малце среќа ќе ни се погоди со падот на клубот на она американското теле ќе му текне да не откачи...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Де бе па ти остави го Мари на раат, како може да се суди за играч што никога не сме чуле за него ни па сме го гледале, дај му шанса нека се покаже. Ептен песимисти сме арсенал фановиве...
Автоматски споено мислење:

А има ли некој проблем за Кутињо ако се земе?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Де бе па ти остави го Мари на раат, како може да се суди за играч што никога не сме чуле за него ни па сме го гледале, дај му шанса нека се покаже. Ептен песимисти сме арсенал фановиве...
Автоматски споено мислење:

А има ли некој проблем за Кутињо ако се земе?
Koga se pisuvase letoto iskreno sakav da go zemime, ama posle ovie 6-7 meseci vo baern mislam deka ke e golem promasaj, ne deka igraci ne se preporodile posle promena na sredina, ama vakov Kutinjo na koj karierata mu e vo nadolna linija vekje 2 godini ke e pregolem rizik... povekje ke se izraduvam ako nekako uspeeme da doneseme igraci od tipot na Jota, Ruben Neves, Doucoure i Grealish nego Kutinjovci i Bejlovci...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Koga se pisuvase letoto iskreno sakav da go zemime, ama posle ovie 6-7 meseci vo baern mislam deka ke e golem promasaj, ne deka igraci ne se preporodile posle promena na sredina, ama vakov Kutinjo na koj karierata mu e vo nadolna linija vekje 2 godini ke e pregolem rizik... povekje ke se izraduvam ako nekako uspeeme da doneseme igraci od tipot na Jota, Ruben Neves, Doucoure i Grealish nego Kutinjovci i Bejlovci...
Искрено, да не се лажеме Кутињо е играчиште! А за надолна линија, па не би рекол баш, 27 години е, во прајмот е.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Не ја правете грешката на Јунајтед со купување на имиња кои што се 27-28+. Живнавме колку толку како клуб откако се смени трансфер политиката, и откако купивме играчи од 20-25 години, од помали клубови, кои се пред се професионалци, желни за докажување. Се дур теравме со докажани имиња, не мрднавме од мртва точка. Ке дојдеа во Јунајтед, на луда пара, и едноставно, дали ке изгубат или не, не им беше некој фактор.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Епа да бидеме ко јунајтед, да зимаме Игаловци
Автоматски споено мислење:

А и нема некоја наука ако лупнеш 80 милиони за 27 годишен дефанзивец и 60 милиони за Бисака и 60 за Фернандеш. Арсенал го бараат најефтиното, затоа се циганчиме со фри трансфери.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Епа да бидеме ко јунајтед, да зимаме Игаловци
Автоматски споено мислење:

А и нема некоја наука ако лупнеш 80 милиони за 27 годишен дефанзивец и 60 милиони за Бисака и 60 за Фернандеш. Арсенал го бараат најефтиното, затоа се циганчиме со фри трансфери.
Игало е земен со многу мал ризик, и да не го биде, ке го вратат назад. Зборам за перманентни трансфери. И се слагам, кешот игра огромна улога.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ептен лабав дечкото, концентрација тнко, не знам дали беше лани или полани доби шанса во средина, ја изгуби топката ептен безвеза, примавме гол, 3/4години е во прв тим, не успеа да избори место.

Прочитав дека каснел на тренинзи, мина тоа време кога се толерираа вакви недисциплинирани испади.
Не ми стои дека има иднина во Арсенал, може ќе излажеме некој за 30/40м продажба, сепак "хоумгроун" е.

Средината никад поумрена не била, приоритетна позиција за нов играч на лето.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Фактички само уште утре им важи изолацијата? Во прав момент се откажува натпреварот.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Koja crna izolacija ja imale igracive,od togas 2 utakmici izigraa.Od koga se objavi deka e pozitiven pretsedatelov na Olimpiakos,a toa e deneska mozda gi stavile vo izolacija.Da pomine den dva i ke gi testiraat site sumljivi.Mada cim do sea posle 13 dena ne pokazal nikoj nekakvi simptomi bez izolacija,imame jaki igraci i nemora da se plasat Westhemovci i od Portsmut :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom