Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Dobra techna igra, mnogu pasovi vo prvite 30min. Nema strav vo igrata pozadi, nema kachenje i gubenje na topki, bezpotrebno. Na kratko, imam verba vo ovaj proekt na Mikel i mislam deka kje uspee kaj nas.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Јас не можам да се сетам да имало ВАР провера за нас... Не можам!!!
Автоматски споено мислење:

Чист црвен... Јбг :)
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не сум незадоволен, нерешеното е склоп на многу несреќни ситуации (глупиот гол што го примивме, нееднаквот критериум на судење, стативата на Пепе), дури и не игравме толку лошо, после црвениот на Ауба дури и подобро почнавме да играме.

Наредните утакмици ќе покажат дали Лаказет вреди да се задржи во клубот или рокот на траење му истекува на лето.

Топ4 е одамна фантазија, така да овие бодови на гости, по некоја победа дома и да одржат кондиција е се што треба во лигата, целиот фокус до крај треба да биде на ЛЕ, и таму да се даде приоритет, и ФА купот колку што се може.

Освоен трофеј во ЛЕ и пласман во ЛШ може многу да значат за наредната сезона.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Иста песна, ихраме едно полувреме

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Realno, vakvi mechevi gi gubevme periodot prethodno. Zadovolen so 1-1 so igrata i so rezultatot. I da, cist crven karton za Auba, nema zbor.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Realno, vakvi mechevi gi gubevme periodot prethodno. Zadovolen so 1-1 so igrata i so rezultatot. I da, cist crven karton za Auba, nema zbor.
Едвај чекам да видам за неколку години дали овие постови ќе се претворат во "задоволен сум што сме на средина на табела, можевме да бидеме во долниот дел"...
Не дека ова ми е упатено конкретно кон македонец, туку поентата ми е што во катастрофални мечеви пробуваме да најдеме макар и нешто ситно за да се тешиме "добро е, можеше и полошо да биде".

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.444
Aко е нешто позитивно, тоа што Арсенал, со играч помалку делуваше поблиску до победа, отколку Палас. Да беше Емери, глава ке ставев дека ке примите уште еден гол. Мартинели е вистинско откритие сезонава. Сите шанси дојдоа од тој негов пресинг и енергија.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Озил не постоеше на терен, проблемот во тимов е што нема кој да креира шанси затоа и толку малку имавме креирано шанси цел натпевар, до полувреме мислам и еден шут само упативме. Најблиску до плејмејкер во тимот ако се занемари Озил е токму Лаказет, кој има одличен осет за асистенција, за пас во празно и да проигра играч во подобра позиција.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Едвај чекам да видам за неколку години дали овие постови ќе се претворат во "задоволен сум што сме на средина на табела, можевме да бидеме во долниот дел"...
Не дека ова ми е упатено конкретно кон македонец, туку поентата ми е што во катастрофални мечеви пробуваме да најдеме макар и нешто ситно за да се тешиме "добро е, можеше и полошо да биде".

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
А треба коси да корнеме од мака оти нели се бориме за нешто во лигата?

Сезоната е пропадната уште во 5-то коло за нас, нека добие Артета време и средства па ќе видиме до крајот на годината до каде сме и што сме.

Ќе се нервирам во утакмици ако отпаднеме од некој куп, каде стварно ќе биде важно.

Не дека не ги испцув сите играчи и сега со глупиот примен гол, не дека судијата ми е омилена личност на светот денес :cool:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
И зошто не беше проверен за офсајд голот на Палас? Може и не било, ама крајно сомнителна ситуација беше која водеше до гол, ако не се прегледува за ова, за што тогаш би се прегледувало, зошто служи ВАР уствари? Еве ни видео не можам да најдам асално од тој агол. Давид Луиз кој е единствениот играч заради кој може да не е офсајд, беше два чекори поназад коа беше упатен пасот, сликава е коа ја прима играчот на Палас топката.

1578754244914.png
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А треба коси да корнеме од мака оти нели се бориме за нешто во лигата?

Сезоната е пропадната уште во 5-то коло за нас, нека добие Артета време и средства па ќе видиме до крајот на годината до каде сме и што сме.

Ќе се нервирам во утакмици ако отпаднеме од некој куп, каде стварно ќе биде важно.

Не дека не ги испцув сите играчи и сега со глупиот примен гол, не дека судијата ми е омилена личност на светот денес :cool:
Не, треба сите колективно да се собереме и да самоубиеме...

Никој не рече некој дома да седи со топче коса у рака зошто 1-1 завршила утакмицата, ама многу ми се интересни тие тешења што ги читам. Во секоја лоша утакмица бараме нешто за оправдување, као ова сња "вакви утакмици порано ги губевме"....
Поентата ми е дека се помируваме/сами себе се убедуваме дека лошите утакмици ни се добри. Затоа и пишав сакам да видам во иднина какви ќе бидат тешењава.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Не сум незадоволен, нерешеното е склоп на многу несреќни ситуации (глупиот гол што го примивме, нееднаквот критериум на судење, стативата на Пепе), дури и не игравме толку лошо, после црвениот на Ауба дури и подобро почнавме да играме.

Наредните утакмици ќе покажат дали Лаказет вреди да се задржи во клубот или рокот на траење му истекува на лето.

Топ4 е одамна фантазија, така да овие бодови на гости, по некоја победа дома и да одржат кондиција е се што треба во лигата, целиот фокус до крај треба да биде на ЛЕ, и таму да се даде приоритет, и ФА купот колку што се може.

Освоен трофеј во ЛЕ и пласман во ЛШ може многу да значат за наредната сезона.
Ova najmnogu me iznervira, Ayew trebase posle vtoriot grub start da dobie zolt i posle nemase da prodolzit so negovite sopkanja.
Автоматски споено мислење:

За директен црвен три
Ke odmorit januarov :(
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ако може ова да се проба следна утакмица, Оба го нема, па може експериментов да се проба, и така нема што да изгубиме више. Мартинели да е шпиц бидејќи знае да улета во празно и да влезе во гол шанса и нема поента на крило да се става а Лаказет е паднат во завршница многу така да Мартинели ни е единствена надеж за гол, Лаказет да е плејмејкер како амф, Озил на клупа дека најверојатно пак го стрефува дамла, Нелсон и Пепе на крила. На другите позиции немаме многу карти за експериментирање, Тореира мора да игра, најбесно копиле е на теренот откога дојде Артета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom