Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
До сега се покажа дека е скоро невозможно да се вклопат Лака и Оба во прв тим, ќе видиме Артета дали ќе успее, али тешко ќе биде.
Мислам дека Артета ќе сака шпиц кој ќе биде активен во играта, а тоа е Лаказет во случајов.Арсенал најдобриот фудбал го играл кога шпицот бил активен во прогресијата на играта(РВП,Жиру) и ако ги разгледате моментално топ екипите скоро сите играат со таков играч.
Мое мислење е да се продадат и двајцата за максимална сума и да се реконструира тимот ко што треба, не може нападот да ни вреди 190м( и да не нуди воздушна опасност и холд ап плеј), а средниот ред и одбраната да бидат склопени за кило семки.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не ми одговори, кој ќе игра прва постава, Обамејанг или Лаказет ? Ако не сака да продолжи што ќе правеме, ќе го држеме уште една година па без пари ќе го пуштеме следната, нема да е попаметно да извадеме колку можеме и да ги вложеме во одбраната ?

За се е Венгер крив, му дал нов договор на Озил мртвиот, 350к неделно, сигурно е негова одлука... Исто како што Венгер лани го пушти Ремзи да си оди, може по препорака на стариов лани сакале да му продолжат договорот на Емери, по завршниот колапсот на сезоната...

Да не се лажеме дека Кронке ќе инвестира пари...
Не, ја сум крив што Ремзи и куп други пред него останаа со година дена од договор, уствари Емери го избрка, педер намерно за да не ослаби да јаде отказ, го сетив ама а?

Што ме боли мене к ако еден од нив седи на клупа, каде пишува дека двајцата мора да играат од старт секогаш, која ви е таа логика бе? Па нели има ротација, има утакмици каде што едниот повеќе одговара на играта на другиот, тактички моменти за влез од клупа или страв ви е да не се налути.
Ај двајцата ќе ги шитниме кој курац 5-5-0 ќе играме, ако ен примиш гол не можеш да изгубиш мн јасно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
До сега се покажа дека е скоро невозможно да се вклопат Лака и Оба во прв тим, ќе видиме Артета дали ќе успее, али тешко ќе биде.
Мислам дека Артета ќе сака шпиц кој ќе биде активен во играта, а тоа е Лаказет во случајов.Арсенал најдобриот фудбал го играл кога шпицот бил активен во прогресијата на играта(РВП,Жиру) и ако ги разгледате моментално топ екипите скоро сите играат со таков играч.
Мое мислење е да се продадат и двајцата за максимална сума и да се реконструира тимот ко што треба, не може нападот да ни вреди 190м( и да не нуди воздушна опасност и холд ап плеј), а средниот ред и одбраната да бидат склопени за кило семки.
Лака 130м а?
Весела математика, од двајцата не може да се земат толку пари, а и да се земат ајде дајте да видиме што ќе се купи. Пет дамбетер тетреби по 25м?
Ајде кој е планот кажете


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Не, ја сум крив што Ремзи и куп други пред него останаа со година дена од договор, уствари Емери го избрка, педер намерно за да не ослаби да јаде отказ, го сетив ама а?

Што ме боли мене к ако еден од нив седи на клупа, каде пишува дека двајцата мора да играат од старт секогаш, која ви е таа логика бе? Па нели има ротација, има утакмици каде што едниот повеќе одговара на играта на другиот, тактички моменти за влез од клупа или страв ви е да не се налути.
Ај двајцата ќе ги шитниме кој курац 5-5-0 ќе играме, ако ен примиш гол не можеш да изгубиш мн јасно

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Никој нема да биде против да останат, ама немаме финансии да држеме еден од нив на клупа, со парите од Обамејанг може да го купеме Упамекано, исто мислам дека Лаказет кај Артета ќе биде прва постава, да видеме утре каков избор ќе направи.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Уште ли бе за Венгер зборувате аман веќе, фала му што си замина од клубов и на виделина излегоаа сите дупки и пукнатини што ги покриваше, на крајот веќе ни он не можеше ништо да направи, тимови од среден ред на табела имаа подобра организацијаи структура од нас.
И те како ни требаше да видиме што не чини и да почнеме од ново.
Ете експериментот со Емери не успеа, не може одма да го најдеме вистинскиот, да се надеваме дека тој е Артета.:D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Лака 130м а?
Весела математика, од двајцата не може да се земат толку пари, а и да се земат ајде дајте да видиме што ќе се купи. Пет дамбетер тетреби по 25м?
Ајде кој е планот кажете


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
и Пепе го рачунав во сумата
Пепе е купен за 80м евра, Оба за 60м и Лака за 50м евра, вкупно 190м потрошени за напад.

Не ги гледај така парите демек ако ги продадеме Оба и Лака за 130м ќе треба да купиме 5 играчи по 25м, напротив ќе земе 5 играчи од по 100м со 4/5 годишен договр чија првата рата ќе им биде 25м.Пепе така го купивме, тој кошта 80м али тие пари ќе се исплаќаат на 5 години по 16м евра.
Со парите од Оба и Лака може чуда на направиме во летниот трансфер рок, најнормално паметно ако изиграме.;)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Артета за Џака:

“I told him how much I like him and what I expect from him. How important he is for the team. I am here to help him, I want him to feel that we are right behind him. Not just myself but the whole club. If we can get the people in the right way as well, the fans with him, I think it will be helpful for the team, which is where it matters.

When I was going from Arsenal to City to start coaching and we were looking in that position, he was one of the players on my list, this is how much I liked him. I was happy when Arsenal signed him because I thought he was going to be a terrific player.

He has done some really good things and now he has got stuck in a very difficult situation that, I think, was growing and growing and growing and one day it exploded. But I have been amazed as well by how this relationship is starting to come back a little bit and I think the fans have been very, very positive about him.

Obviously it is difficult to change completely the scenario from where he was to a magnificent one. But I think we are in the right direction with him.”


Инаку, јас попрво би го трампал Обамејанг со некој квалитетен играч од екипата што го сака. Како што прочитав, Реал покажувале интерес за него, па не би било лошо да ни го дадат Себаљос за стално + нивна доплата.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
#ArtetaOut

шала на страна, може ќе направи човек од Џака, ко шо читав во Сити им помогнал на доста играчи со индивидуална работа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
#ArtetaOut

шала на страна, може ќе направи човек од Џака, ко шо читав во Сити им помогнал на доста играчи со индивидуална работа.
Може unpopular али мислам дека Џака со некој робусен до него што ќе ора, ќе биде добар.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Може unpopular али мислам дека Џака со некој робусен до него што ќе ора, ќе биде добар.
А зар не е Џака тој што треба да ора и е навидум робусен? Затоа што ако не е тоа тогаш јас не гледам што е он.... ниту е техничар за да отвори игра, ниту има некоја визија за игра и добар пас, ниту па се уклучува нешто многу во напад. За мене он е класичен робусен што ора, односно уништува игра на противникот, ма да и тоа не го прави како што треба. Е да, не нешто многу робусен, ама па не е ни мал :) што знам, ич не ја капирам улогата на Џака во тимот, поправете ме може толку разбирам фудбал, али па јас стварно не знам што да кажам за него ....
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
А зар не е Џака тој што треба да ора и е навидум робусен? Затоа што ако не е тоа тогаш јас не гледам што е он.... ниту е техничар за да отвори игра, ниту има некоја визија за игра и добар пас, ниту па се уклучува нешто многу во напад. За мене он е класичен робусен што ора, односно уништува игра на противникот, ма да и тоа не го прави како што треба. Е да, не нешто многу робусен, ама па не е ни мал :) што знам, ич не ја капирам улогата на Џака во тимот, поправете ме може толку разбирам фудбал, али па јас стварно не знам што да кажам за него ....
Види го тимот на Швајцарија и кој стој до него, Закарија, и ко за изненадување Џака не е толку лош.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Не знам за вас, но јас сум возбуден како денеска да почнува сезонава. Не ми се чекаат уште 3,5 часа за да почниме :D
Одамна сум немал ваква еуфорија. И да бидам искрен, не бев толку возбуден за првите мечеви на Емери колку што сум за Артета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom