Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
Тоа е тоа. Бруки сме, од пиче до пиче у тим. Не пројде топка крос Тери, Иванович и Карваљо, Ешли не реши со две асистенции :)

Уште кога го извадија Сонг, ондак умреа и последни надежи :) Једини што можеше некако да се гура со кркодилите на средина.

Нападот катастрофа, Едуардо и Вела дрва невидени, баш ме интересира сега што ќе каже Венгер за нападот ... баш сега кога го немаме Ван Перси а у тимот нема ниеден друг напаѓач да биде приближно ко него.

Денилсон катастрофа, једино Насри знаеше да напраи некој потег, и Сонг неколку контри што ги пресече.

Одбраната не среќа, ај шо се заеба Вермален ама и Алмуниа не му требаше така да излезе.

И немој некој да спомнал после ова дека можеме да бидеме шампиони :):) не го имитирајте Венгер со неговото „математички иаме шанси“.... океј, и Тотенхем сеуште има математички шанси.

Ме изнервира малце Микел што излезе педерче па чуваше време у 65 минута покрај корнер, али кој го ебе... циган.

Ајдe без карање, ние веруеме у децата на Венгер :icon_lol:

Еве ви доказ после мечот :):):)



Поздрав до Љупче. :helou:

:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::bravo::bravo:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Екипо сега видов ќе даваат Арсенал-Манчестер Сити на МТВ у среда од 21:00. карлинг куп е тоа или нешто друго???
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Цццццц мене ме бараш бе Миле ??????? Ван Перси да беше ке тепавме а???? Ццццц со денилсон,едуардо и такви дрва нема шанси !!!! Коа ке го донесе Џеко,Ричардс може да размислиме а не 73 посто посед на топка да неможеш да дадеш гол !!!! Како посрани играа !!! Дома со 3 гола го јадеме !!! Ешли Кол не реши што 50 000 луѓе му свиреа !!!Росицки дрвце подобро да не влезеше !!! нема играчи бе треба да се појача !!! Пак јас у право искочив дека Челзи ке биде шампион и дека ке го јадеме од фаворитите !!! Чим еден Сити не тепаше што нема тепано 8 утакмици се иксови игра сеа со челзи ке го пуши може на бесилка да идат !!!! Зоки тој црниот е фанот на Дуду така???? поззз Од сите појаки го изедовме !!! Ај у сабота ке може да го дркате на Стоук дека можеме шампиони!!! позз
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Цццццц мене ме бараш бе Миле ??????? Ван Перси да беше ке тепавме а???? Ццццц со денилсон,едуардо и такви дрва нема шанси !!!! Коа ке го донесе Џеко,Ричардс може да размислиме а не 73 посто посед на топка да неможеш да дадеш гол !!!! Како посрани играа !!! Дома со 3 гола го јадеме !!! Ешли Кол не реши што 50 000 луѓе му свиреа !!!Росицки дрвце подобро да не влезеше !!! нема играчи бе треба да се појача !!! Пак јас у право искочив дека Челзи ке биде шампион и дека ке го јадеме од фаворитите !!! Чим еден Сити не тепаше што нема тепано 8 утакмици се иксови игра сеа со челзи ке го пуши може на бесилка да идат !!!! Зоки тој црниот е фанот на Дуду така???? поззз Од сите појаки го изедовме !!! Ај у сабота ке може да го дркате на Стоук дека можеме шампиони!!! позз
Па може ќе тепавме зашто уште на 0-0 имаше една мн слична акција како што се уиграни Фабрегас и Ван Перси по лева страна каде што му избега на Едуардо од што е спор, а досега Ван Перси има дадено 3-4 гола такви али нвм тоа е тоа.

А ти после утакмицава можеш да дркаш дека Челзи ќе биде шампион. Може конечно се откри за кого вистински навиваш, против Арсенал само да јадеш гомна. Може навиваше за Челзи само за да јадеш гомна дека си знаел како Челзи ќе освои.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ne seri be !!! Za arsenal sum samo sum mn realen deka Celzi ima najveke sansi da osvoi !!!
Thierry Henry back to Arsenal on loan

By Myles Palmer


Henry wants out of Barcelona.
Guardiola wants him out.
Robin van Persie is injured for 5 months.
Robinho wants to join Barcelona.
Henry misses his daughter, as any father would.
So Henry is coming home on loan from January.
P.S.
Did you see him last night against Real Madrid? He was garbage.
Re-signing TH14 is the worst idea I've heard of since the invasion of Iraq.
An Arsenal team crying out for more physical presence wants to hire a timid, injury-prone old poser?
Wenger wouldn't dare, would he? Is he that desperate?
Eve interesno nesto
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Ne seri be !!! Za arsenal sum samo sum mn realen deka Celzi ima najveke sansi da osvoi !!!
Thierry Henry back to Arsenal on loan

By Myles Palmer


Henry wants out of Barcelona.
Guardiola wants him out.
Robin van Persie is injured for 5 months.
Robinho wants to join Barcelona.
Henry misses his daughter, as any father would.
So Henry is coming home on loan from January.
P.S.
Did you see him last night against Real Madrid? He was garbage.
Re-signing TH14 is the worst idea I've heard of since the invasion of Iraq.
An Arsenal team crying out for more physical presence wants to hire a timid, injury-prone old poser?
Wenger wouldn't dare, would he? Is he that desperate?
Eve interesno nesto
Добра информација, од каде ти е ова. Ќе ни треба секако искусен како него посебно сега.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Колку ни само фали РвП... А пак кога само ќе си помислам дека имаше некои „навивачи“ што плукаа по него...

Не оди вака со Дуду сам во напад и со подршка од Аршавин и Насри. Дуду ја загуби брзината што ја имаше пред да се повреди, а и он не е класичен шпиц, не е човек кој ќе го привлекува вниманието на противничката одбрана и со тоа да се отвори простор за некој трет да шутира. Многу е подобар кога игра позади некој друг шпиц или пак како крило. Вела исто, башка што овој нема големо искуство, само го вади брзината и техниката на моменти.

Тео за шпиц е лоша идеја - нема појма што се случува околу него кога ќе се најде во шеснаесетникот а и кога ќе прифати некоја топка ќе испаничи и ќе шутира во голманот или ќе го промаши голот. Тоа го прави во најголемиот дел од случаите.

Бендтнер, крупен, висок, добро игра со глава, голема мана му е тоа што има ужасен прв контакт со топката, а и кога ќе ја прими се случува тоа што му се случува и на Тео. Сепак според мене во моментов неговиот профил најмногу одговара на тоа што недостига во нападот. Неодамна се жалеше човекот што Венгер го играл како крило а не како шпиц. Нека се опорави, па ако видиме иста слика како овие двајца (Дуду и Вела) тогаш ќе мора да се фрли некоја фунта по некој искусен напаѓач. Ми се допаѓа идејата со Тити, дај боже да дојде макар и на позајмица.

Сега е најважно да го елиминираме Шити, а младинците знаат како да го направат тоа. Спарки ќе иде со цел прв состав, нема тепано од поодамна, само нерешени реди. Сепак во сабота ќе треба да играат со Челски, можеби ќе одмори некој, но јас лично посакувам во составот да ги стави Дрвојор и Туре.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Цццццц мене ме бараш бе Миле ??????? Ван Перси да беше ке тепавме а???? Ццццц со денилсон,едуардо и такви дрва нема шанси !!!! Коа ке го донесе Џеко,Ричардс може да размислиме а не 73 посто посед на топка да неможеш да дадеш гол !!!! Како посрани играа !!! Дома со 3 гола го јадеме !!! Ешли Кол не реши што 50 000 луѓе му свиреа !!!Росицки дрвце подобро да не влезеше !!! нема играчи бе треба да се појача !!! Пак јас у право искочив дека Челзи ке биде шампион и дека ке го јадеме од фаворитите !!! Чим еден Сити не тепаше што нема тепано 8 утакмици се иксови игра сеа со челзи ке го пуши може на бесилка да идат !!!! Зоки тој црниот е фанот на Дуду така???? поззз Од сите појаки го изедовме !!! Ај у сабота ке може да го дркате на Стоук дека можеме шампиони!!! позз
Епа затоа ти викам да играше ванперси ке тепавме.... немавме кој да дава голови ...стигнеме до шеснаесетник и чуф нема дека да се оди
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Само Анри е спасот... само така ќе може да ми се врати надежта ... колку-толку.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
Wenger - We'll be active in transfer window



еве ви бе не е глуп ке донесе некого ајде што ве снема?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom