Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Т

Топџија

Гостин
Еј дајте бе не вреди и не заслужува да се споменува тоа име на овој фан клуб. Даде гол, не победија и ајт со здравје.

Штета што не ги здрвивме кога не знаеја каде се. Стигна казната од Белами, а потоа се на една карта и ете 4-1.
Ќе биде подобро, само под услов ако имаме барем 1 крило на располагање во идните натпревари, пошо вака не иде.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Најбитна ствар : Ѕверот постигна погодок после огромната пауза :vozbud::vozbud:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Браво за Росицки убав кам бек. Ццц Ван Перси што среќа ке имаше:pos2:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ви го тури Адебајор. Но како и да е не требаше така педерски да се однесува. :jaj:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Браво за нашиве/срекјата не е наша страна веќе 4 години. А за Адебајор да го потсетам дека на 24 април ке дојде во лондон тој па пак нека се приправа:pusk:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
А само кога ќе помислам дека ми беше еден од најомилените играчи Адебајор :uvo:
Мене па мерак голем ми се направи кога ја видов играта на Арсенал со кратки додавања по влегувањето на Росицки. Сега кога и Аршавин и Волкот ќе се вратат, ќе биде невидено подобрена играта.
Браво за Росицки се врати во стил и одма ја наметна препознатливата игра на Арсенал.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Гол од офсајт на Ричардс, недосуден пенал за нас, статива на РвП....судии + несреќа = неуспех

АдебајорУ-кретену недоталкан, ќе ти се врати мило за драго и тебе, ќе те скини некој за ова-педерче едно глупо
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
wow каков меч

аман бре до кога судии ... ццц цц за стамота ова енглескиве судии лол невиде пенал ?? хм .. после тоа контра и 4-тиот гол лол

браво на момците , браво за супер том одличен камбек ... ми текнува на еден меч со боро .. кога нешто слично даде гол ама недоволен за славење ...

ај оној ќупакот лол кое педерче бил хм .. мен оф д меч , даде , спаси гол од гол линија , го отепа РвП навистина и целиот меч само тешпаше - за ова со РвП може некоја казна ??

тоа е тоа ..

пзЗ ганери без разлика на : вера , пол , расна припадност ...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ок дечки, денеска едноставно немавте среќа. На оваа утакмица навивав за Арсенал исто како што навивам за Интер, голема штета што Арсенал загуби, а уште по болно е тоа што го прими вториот гол во моментите кога прикажуваа подобра игра.
Не верував дека ова може да го направи Адебајор, срам за него. Останува наредната утакмица да им вратите за поразов и да го замолчите неблагодарното копиле.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Арсенал е единствениот тим од ПЛ што не ми е одвратен и ги почитувам, но од кога дојде Адебајор кај вас ми беше еден од најодвратните играчи во светот. Ова што го напраи денес воопшто не ме зачуди, игра буквално само за пари црњата смрдена.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Незнам воопшто што се нервирам.Наместо адебајор нека го суспендираат ван Перси пошто се жалеше на повреда и затоа што му течеше крв.А дали приметивте како почнаа да паднуваат кога ја имавме иницијативата при 1-1.Прво шеј гивен па белами итнт
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
резултатот не е рефлексија на прикажаната игра но тоа е среката беше на нивна страна .
имавне игра имавне шанси но немавне едноставно срека да ги претвориме сансите во гол.
еден недосуден пенал кој можеше значајно да го смени текот на целиот натпревар но пак ке речам тоа е нема назад.
за првиот гол оди на душа на алмунија
за бентнер кажав и порано два меча да ги гледа од трибините,еден од најслабите на мечов
мило ли е за росицки што се врати па и уште со гол

а за она црноно копиле некам името да му го спомнам можам да речам само еден збор ГОВЕДО
ај шо прославуваше за голот на тој начин и не ми е толку гајле ама што сакаше да ни ги повреди двајцата најдобри играчи Фабрегас во првото полувреме (и не беше толку очигледно) и ван Перси во второто (кое и тоа како беше очигледно дека го удри намерно) е тоа не можам да му го простам. се надевам дека после прегледување на снимките и ке добие некоја казна за тој потег
се на се задоволен сум од играта иако не победивне.
мора да признаеме на крај дека сепак беше тешко гостување
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Смирете се : Аде не добива казна сите го знаеме тоа
Бендтнер: Се подобро и кај нас игра... имаше и 3 многу јаки шанси али гивен све спаси...
незнам што бараме лошо во тимов... едноставно втора постава од средниот ред имавме па и не играше ни Ебуе од почетокот...ама тоа е што е... Среќа !!!!
Немавме денеска доволен процент на среќа и изгубивме.
Следен меч е наш...ама не смееме веќе ни 1 пораз повеќе ако сакаме титула зашто 2 пораза се ПРЕМНОГУ за пола сезона а не пак за 4 меча ( Ок сите знаеме со Ман Утд не беше тоа пораз туку Судија потплатен ...ама што е тоа е нас не казнуваат а другите “Играат“) :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom