Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Само тоа сакам...Цана и НАЛДО да дојдат...друго ништо не ни треба за наредната сезона...ке имаме сили за најмалку една титула...а може и нешто замена за аде...на пример пандев...сега ногу лесно можеме да го украдеме за мали пари
Сосема се согласувам со овие 2ца но незнам дали Пандев може да е замена за Аде кога тој не е баш Шпиц ... игра повеќе ко повлечен напаѓач како и РвП а и Арша така да не ни треба тој баш....:toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Бордот ќе соопшти следната недела дали ќе ја прифати понудата на Усманов од 100 милиони фунти за отплатување на долговите за Ешбартон.

Зошто да се задолжува Арсенал кај Усманов кога веќе е задолжен 440 милиони кај банките? Не, не му е потребен тој заем на Арсенал, само би ја зацврстил положбата на Усманов во клубот, а тоа е нешто што поголемиот дел од Ганерите не го посакуваат.

Инаку, Венгер верува дека Адебајор ќе биде фудбалер на Арсенал и следната сезона, но се зависело од посветеноста на Аде кон клубот.
skysports.com напиша:
"If he does not want to stay, he will leave but I think that he will be still at Arsenal this season,"
Ако Аде си замине, Чамах би требало да биде неговата замена.
skysports.com напиша:
"Yes, but only in the event of a departure."
Венгер потврди дека го следел Бензема, но не понудил пари бидејќи мислел дека тој нема да си замине од Лион.
skysports.com напиша:
"There is one who interested me but he (Karim Benzema) left for Madrid. "I did not make of approach because I would never have thought that Lyon would sell this year."
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Бордот ќе соопшти следната недела дали ќе ја прифати понудата на Усманов од 100 милиони фунти за отплатување на долговите за Ешбартон.

Зошто да се задолжува Арсенал кај Усманов кога веќе е задолжен 440 милиони кај банките? Не, не му е потребен тој заем на Арсенал, само би ја зацврстил положбата на Усманов во клубот, а тоа е нешто што поголемиот дел од Ганерите не го посакуваат.

Инаку, Венгер верува дека Адебајор ќе биде фудбалер на Арсенал и следната сезона, но се зависело од посветеноста на Аде кон клубот.


Ако Аде си замине, Чамах би требало да биде неговата замена.


Венгер потврди дека го следел Бензема, но не понудил пари бидејќи мислел дека тој нема да си замине од Лион.
Јас мислам дека чамак ќе биде подобра опција од аде...бидејки аде се прави сега ногу ѕвезда ... а чамак нема да биде популарен и милам дека подобро ќе изигра
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Јас за тоа дека Усманов има долгови....не верувам...секој си има долгови....али неговото богатство е неизмерно....и сакам да дојде еден доминантен сопственик....да застанеме на нозе...Еве ти пример: Џексон пред да умри викаја дека бил во долгови, а по неговата смрт остави еден куп пари...и за наредните 10 поколенија...
Така да...не верувам дека ако не купи Усманов ке биде полошо...Подобро е да одлучува само еден човек, кој ке сака титули и се друго...Од колку овие сега што се 20 луге и сите имаат кар од продажбата на фудбалерите кои Венгер ги калеми со години....

Јас сум за некој кој ке биде доминнатен сопственик...да се знае...

Мило ми е за Дуду...а Росицки дали ке биде фит за почетокот на наредната сезона...?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Јас за тоа дека Усманов има долгови....не верувам...секој си има долгови....али неговото богатство е неизмерно....и сакам да дојде еден доминантен сопственик....да застанеме на нозе...Еве ти пример: Џексон пред да умри викаја дека бил во долгови, а по неговата смрт остави еден куп пари...и за наредните 10 поколенија...
Така да...не верувам дека ако не купи Усманов ке биде полошо...Подобро е да одлучува само еден човек, кој ке сака титули и се друго...Од колку овие сега што се 20 луге и сите имаат кар од продажбата на фудбалерите кои Венгер ги калеми со години....

Јас сум за некој кој ке биде доминнатен сопственик...да се знае...

Мило ми е за Дуду...а Росицки дали ке биде фит за почетокот на наредната сезона...?
Другарче,Усманов не е во долгови,Арсенал е...и сега,Усманов ни дава пари,Арсенал да ги исплати долговите во банките,но ке биде должен на Усманов..
Бтњ,love Arsenal,hate Usmanov.:helou:
Инаку,да и Росицки е фит...сега колку ке може да игра без да се повреди....
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Другарче,Усманов не е во долгови,Арсенал е...и сега,Усманов ни дава пари,Арсенал да ги исплати долговите во банките,но ке биде должен на Усманов..
Бтњ,love Arsenal,hate Usmanov.:helou:
Инаку,да и Росицки е фит...сега колку ке може да игра без да се повреди....

Знам дека е така...Знам....
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ја лично поише сакам да дојде Усманов и да ни даде пари да се платат долговите него тоа Лав Арсенал Хејт Усманов....незнам зашто да го мрзам кога сам си има кажано дека го сака и навива за Арсенал и затоа ете и како позајмница дуру ако не му даваат да купи поголем дел од акциите ги дава парите :toe:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Ја лично поише сакам да дојде Усманов и да ни даде пари да се платат долговите него тоа Лав Арсенал Хејт Усманов....незнам зашто да го мрзам кога сам си има кажано дека го сака и навива за Арсенал и затоа ете и како позајмница дуру ако не му даваат да купи поголем дел од акциите ги дава парите :toe:
Се сложувам дека треба...да дојде Усманов....или пак некој ама да е само ДОМИНАНТЕН СОПСТВЕНИК....

btw....Logix, честито 3,000
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Истото тоа го викам и јас , значи ако не дојде Усманов барем некој друг ако треба и Арап некој ко на Портсмут и Манчестер Сити шо им доаѓаат таквите.... значи да има доволно пари да не извлече од сите Долгови после ќе бидеме еден од нај добро финансираните клубови :toe:
Зашто кога имаме шанса таква да не ја искориситме а веќе еднаш пропуштивме таква шанса :nesum:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Добредојде Мино , супер штом си ... :smir:
Ни требаат нови фанови на фан клубов ...
и Одлично од Гибз што потпиша нов договор , браво , ѕвер :pipi:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Истото тоа го викам и јас , значи ако не дојде Усманов барем некој друг ако треба и Арап некој ко на Портсмут и Манчестер Сити шо им доаѓаат таквите.... значи да има доволно пари да не извлече од сите Долгови после ќе бидеме еден од нај добро финансираните клубови :toe:
Зашто кога имаме шанса таква да не ја искориситме а веќе еднаш пропуштивме таква шанса :nesum:
Ќе дојде, и што после? Ќе донесе преплатени “ѕвезди“ од типот на Роналдо, Кака, Робињо... кои ќе се лигават по теренот. Еве погледни го Реал Мадрид. Перез кога дојде пред 9 години во тимот ги донесе Зидан, Роберто Карлос, Фиго, Роналдо, Бекам уште многу други. И што направи? 4 години не можеше да освои голем трофеј. Со спуштена глава си замина во 2006-та после неуспешниот негов проект. Сега после три години се враќа и ги купува Роналдо, Кака, Бензема, Албиол... сите знаеме до што води тоа.

Арсенал нема купено фудбалер за повеќе од 15 милони фунти (Аршавин), а предтоа и Вилторд за 13 милиони фунти и успеја да освои многу трофеи и да одигра 49 последователни натпревари без пораз. Прашање е кога ќе му успее тоа на Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити...

Не е потребен доминантен сопственик. Арсенал ги има потребните пари за засилувања. Финтата е во тоа да се задржи истиот состав подолго време, да нема заминувања од тимот и во менаџерот. До 2006-та во тимот имаше голем број на искусни фудбалери, фудбалери кои поминале многу години во Арсенал и освоиле многу. Потоа се пристапи кон реновирање и подмладувње на тимот и префрлање на новиот стадион (прекрасна градба, нешто што никогаш ќе го немаат Ливерпул, Челзи...). Оттогаш поминаа три години, голем дел од фудбалерите поминаа низ секакви сценарија и сега конечно се спремни и гладни за нови успеси.

Политиката на Венгер е да се задржи моменталниот тим, а откако заврши сезоната нови долгорочни договори потпишаа Волкот, Фабијански, Ремзи, Вилшер, Гибс, Ван Перси. Фабрегас, Алмунија, Сања, Клиши, Аршавин, Насри, Сонг, Џуру, Вермален имаат постоечки договори кои се валидни уште 3/4 години. Тоа значи дека овој млад состав може многу години да опстане заедно и да се круниса со награда каква што заслужува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom