Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Луѓе јас барем тоа што го видов од Ларсон онаа сезона сватив дека е ѕверка
А Бентли како сте го отпуштиле ако може да кажете поопширно:)
тогаш лрви крила имаше 200 во арсенал - пирес , љумберг , рејес , дојде и хлеб ... го измислија и цесц - овој беше позајмен во блекбурн ( мислам ) му дадоа договор , си го одкупија од арсенал - исто ко пенант ! па педерчето замина кај евреите - не за друго оти мисли којзнае колку го бидува - мисле дека он ке ги спаси или ќе ги пласира погоре :pos2::tapp: тиквар ! и ова иде ко народната рани куче да те лае - ама само лае !

ларсон мислам дека изигра еден или два натпревари - тогаш бирмингам побара играчи од арсенал - мавуба , бентнер , ларсон ... и овие двајца останаа - само бентнер се врати !

позЗ
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
МУАМБА И ЛАРСОН се многу добри играчи кога отидоа во бирмингем немаа искуство но сега го имаат и да можеше да ги врати венгер ќе беше добро зашто бз засилување на срединава ни треба поиќе зашто вака сме слаби
Не викам играчите се слаби ама резултатот најЛОШО покажа :(
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Првпат слушам за овие двајцава.Да биле добри Арсенал ќе ги задржел.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Мора човек да му ја почитува идеата на Бентли.... Закон сум, заеби го Арсенал, идам ја у Блекбурн.... ХАХАХАХАХАХА каков идиот... Па сеа се чуди зашто не го викаат во репрезентација (можеби треба да покаже нешто, кој знае)...Каков тип хахаха

Sonne? ИМАЛО БОГ!!! Сендерос отишол на заем у Милан :vozbud: и дај боже да остане таму кретенот :pos2::pos2::pos2:

Полека полека, Професорот почна да го фрла ѓубрето :wink:...

Инаку Насри стварно потсеќа на Пирес... :vozbud:
 
Член од
19 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Инаку Ларсон ви текнува лани колку се изнајаде чудни работи? Ви текнува дека го правдаше Мартин Тејлор кога му ја откорна ногата на Едуардо? Очи да не му видам на гадот... Добар бил my ass...:nenene:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Мора човек да му ја почитува идеата на Бентли.... Закон сум, заеби го Арсенал, идам ја у Блекбурн.... ХАХАХАХАХАХА каков идиот... Па сеа се чуди зашто не го викаат во репрезентација (можеби треба да покаже нешто, кој знае)...Каков тип хахаха

Sonne? ИМАЛО БОГ!!! Сендерос отишол на заем у Милан :vozbud: и дај боже да остане таму кретенот :pos2::pos2::pos2:

Полека полека, Професорот почна да го фрла ѓубрето :wink:...

Инаку Насри стварно потсеќа на Пирес... :vozbud:
Да бе ѓубре е исто како и Хлеб,Фламини.....кои ви беа едни од најдобрите онаа сезона:uvo::uvo::uvo: и после почнавте да пљукате по Милан и Барса:toe:
 
Член од
19 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
3
Да бе ѓубре е исто како и Хлеб,Фламини.....кои ви беа едни од најдобрите онаа сезона:uvo::uvo::uvo: и после почнавте да пљукате по Милан и Барса:toe:

Аха, Хлеб беше зинат по пари, за Flamoney да не збориме... А Сендерос??? Тој е штета со која може да се каже дека ви се одмаздуваме за Фламини :helou:

Enjoy ... Muhuhuhahahahaaaaaa...:baeh:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Сендерос ако си иде ќе сум среќен беее хах
а за овие двајцава не сум зашто такви свињи само за пари дасе гледало па не е фер бе арсен ги напраи тоа што се и сеа отидоа
НАЈГОЛЕМИ ПРЕДАВНИЦИ
КОЛ -1
ФЛАМИНИ-2
ХЛЕБ-3
БЕНТЛИ-4
топ 4 предавници
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Аха, Хлеб беше зинат по пари, за Flamoney да не збориме... А Сендерос??? Тој е штета со која може да се каже дека ви се одмаздуваме за Фламини :helou:

Enjoy ... Muhuhuhahahahaaaaaa...:baeh:
Оф леее најјаките играчи си одат,у долгови се до гуша а он уште нашол да тресе зелени по интернет
Не го сметајте ова како провокација:toe:
Позз:helou:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Мора човек да му ја почитува идеата на Бентли.... Закон сум, заеби го Арсенал, идам ја у Блекбурн.... ХАХАХАХАХАХА каков идиот... Па сеа се чуди зашто не го викаат во репрезентација (можеби треба да покаже нешто, кој знае)...Каков тип хахаха

Sonne? ИМАЛО БОГ!!! Сендерос отишол на заем у Милан :vozbud: и дај боже да остане таму кретенот :pos2::pos2::pos2:

Полека полека, Професорот почна да го фрла ѓубрето :wink:...

Инаку Насри стварно потсеќа на Пирес... :vozbud:
прво топло добредојде војводо Лерински :vozbud::vozbud:
- филип - ми беше симпатичен - добар беше - ама ајде таму ке биде првотимец со оглед дека милан очајно трагаше по одбранбен -
- педерчето - бентли : сите кога го правеа новиот бекам , самиот си направи сопка - челор назад во неговата кариера - блекбурн - сега евреите - кој го работи него ? :pos2::tapp: - глупак!!!


Сендерос ако си иде ќе сум среќен беее хах
а за овие двајцава не сум зашто такви свињи само за пари дасе гледало па не е фер бе арсен ги напраи тоа што се и сеа отидоа
НАЈГОЛЕМИ ПРЕДАВНИЦИ
КОЛ -1
ФЛАМИНИ-2
ХЛЕБ-3
БЕНТЛИ-4
топ 4 предавници
сега вака
кол - 19 милиони + галас - честито предавство :pos2:
фламини - криво ми е таман се разигра - ама прав му пат нека се тепа по италија секако од фудбал послабо - кик бокс - права ствар за копукот

хлеб - земен 12 милиони фунти - шитнат - 15 + 3 сезони маста си ја изваде

бентли - се води од сколата - евреите за неговиот трансфер инкасираа 7 милиони фунти - мераци

филип навистина срекно таму - се гледаше од авион дека не е за во арсенал -

војводо - добредојде уште еднаш !

позЗ
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Значи сите кои сакале да играат на друго место,а не во Арсенал,и кои си отишле од Арсенал во потрага по нешто ново...се предавници,а?
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Оф леее најјаките играчи си одат,у долгови се до гуша а он уште нашол да тресе зелени по интернет
Не го сметајте ова како провокација:toe:
Позз:helou:
ти си се шекнал брату :vozbud:
- кави црни долгови - политиката не професорот е такава - да нема скапи играчи , кој најјаки -
не те знам колку години следиш премиер лига ?
ама - јан рајт , овермарс , тити ,љумберг ,пирес , макар и хлеб - се потрошени и веќе не можат да му дадат максимум на арсенал !

тука нема икони има тим - АРСЕНАЛ - никој фудбалер или тренер не е поголем од тимот

тоа е тоа - не се зависни од играчите - ќе ископаат ново дете - што ќе биде нова апдејтната верзија напредходниот !

Значи сите кои сакале да играат на друго место,а не во Арсенал,и кои си отишле од Арсенал во потрага по нешто ново...се предавници,а?
не бре - оти сите -

парлоур - НЕ
кион - НЕ
кембал -НЕ
тиери - нЕ
виера - НЕ
рајт - никогаш
лоран - НЕЕЕ

други ???

кажи па ќе си земам за право да те удостојам со одговор !

позЗ
 
В

Вори

Гостин
прво топло добредојде војводо Лерински :vozbud::vozbud:
- филип - ми беше симпатичен - добар беше - ама ајде таму ке биде првотимец со оглед дека милан очајно трагаше по одбранбен -
- педерчето - бентли : сите кога го правеа новиот бекам , самиот си направи сопка - челор назад во неговата кариера - блекбурн - сега евреите - кој го работи него ? :pos2::tapp: - глупак!!!




сега вака
кол - 19 милиони + галас - честито предавство :pos2:
фламини - криво ми е таман се разигра - ама прав му пат нека се тепа по италија секако од фудбал послабо - кик бокс - права ствар за копукот

хлеб - земен 12 милиони фунти - шитнат - 15 + 3 сезони маста си ја изваде

бентли - се води од сколата - евреите за неговиот трансфер инкасираа 7 милиони фунти - мераци

филип навистина срекно таму - се гледаше од авион дека не е за во арсенал -

војводо - добредојде уште еднаш !

позЗ
Сите кои заминуваат од Арсенал,се копилиња,предавници,алчни за пари.Не ми е јасно како можете да зборувате така за играчи кои до вчера душа даваа за Арсенал.Али ваша работа!!!
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Сите кои заминуваат од Арсенал,се копилиња,предавници,алчни за пари.Не ми е јасно како можете да зборувате така за играчи кои до вчера душа даваа за Арсенал.Али ваша работа!!!
не бре - кој рече копилиња или предавници - види погоре ќе увидеш што сугерирав - дека тимот е прад се , а играчите се миновни - останаа само легендите и тимот !

а ако некој е алчен - негов проблем , овде дискутираме , за се и сешто во врска со арсенал - просто налета на таква дискусија :smir:

позЗ
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сендерос ако си иде ќе сум среќен беее хах
а за овие двајцава не сум зашто такви свињи само за пари дасе гледало па не е фер бе арсен ги напраи тоа што се и сеа отидоа
НАЈГОЛЕМИ ПРЕДАВНИЦИ
КОЛ -1
ФЛАМИНИ-2
ХЛЕБ-3
БЕНТЛИ-4
топ 4 предавници
Чекај сега, според тебе Роналдо не треба никогаш да си отиде од Манчестер зошто таму се прослави, Роналдињо никогаш не требаше да си отиде од Барселона пошто таму освои 2 пати најдобар играч на светот, Шева никогаш не требаше да замине од Милан... не ти текнало дека можеби тие играчи бараат нови предизвици ? Нешто што го немале во клубот од којшто си заминале ? Те сваќам дека си лут на играчите, коишто си заминале, но убаво ти беше додека играа за Арсенал, убаво ти беше кога Фламини го стави Кака во џебот во ЛШ... мислам дека не е праведно али тоа е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom