Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
гледам ногу сте разочарани нешто :) абе дечки, нели не улеземе со овакви амбиции оваа сезона?!?!??! лани се надевавме дека ќе бидеме доволно добри да можеме да одеме у ЛШ, а сега гледам дека алчноста ви преовладува, не дека ја не сум сакал да земеме титула оваа година ама да гледаме малку објективно :) мислам дека за некое време другите ќе ни завидуват за тоа каква екипа имаме. они и сега ни завидуват! и да не забраам да ви кажам, WE'RE ON OUR WAY!
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
гледам ногу сте разочарани нешто :) абе дечки, нели не улеземе со овакви амбиции оваа сезона?!?!??! лани се надевавме дека ќе бидеме доволно добри да можеме да одеме у ЛШ, а сега гледам дека алчноста ви преовладува, не дека ја не сум сакал да земеме титула оваа година ама да гледаме малку објективно :) мислам дека за некое време другите ќе ни завидуват за тоа каква екипа имаме. они и сега ни завидуват! и да не забраам да ви кажам, WE'RE ON OUR WAY!
Znaeme deka ni zaviduvaat i ja bi zaaviduval na vakva igra..ama ova "alcnosta preovladuva " ne bi rekol deka e alcnost, samo si go baravme toa sto go zasluzivme.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
abe luge daj stajte linkovi da simneme nekoj navijacki pesni od Arsenal!!!
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
abe arsenal igra najubav fudbal na planetava ama jebiga za toa nema titula samo tenok im e sostavot treba dogodina 1-2 zasiluvanja
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
abe e jas navivam za arsenal 25 godini.super se imat dobra ekipa ama ne biva be ti so rooney i so ronaldo da igras so song bilong.trebat im uste 4-5 dobri igraci i super ke se.keita od lyon adriano od inter balotelli od inter richards od man sity i super se.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Хмм...Овие денови...ви ги читав постовите некој разочарани,некој изнервирани,некој зборува за следната сезона.Прво треба да расчистите тоа,дали навивате за Арсенал заради играта,заради некој поединец или заради тоа што порано освојуваа трофеи...дали го сакате само кога победува или и во најтешките моменти,во порази.....Ок на почеток на сезона,дали некој се надеваше на играта што ја покажа Арсенал оваа година??НЕ.....Бидете задоволни од тоа што е...зашто и кога бевме поразени,противникот признаваше дека сме подобар тим,тоа го направи Жерард,па и до некаде Фергусон....Играме најубав фудбал,не најпродуктивен....секој фан сака да својот тим да освојува трофеи...но ако го сакате заради тоа...можете слободно да си навивате за Реал,Ман Утд,Челзи,Интер....кој дават по 100 милиони годишно за засилувања...а ние со 15 милиони им парираме....И јас сакам да Арсенал да освои трофеј....немојте погрешно да ме сФатите...но оваа сезона на почетокот се надевавме на 4 место...одлично игравме скоро цела сезона,но потоа,повреди,немавме среќа во некој моменти,судиските одлуки кој беа на штета на нашиот тим.......
Следната сезона подобро...
Поздрав Ганерс каде и да сте....
I`m proud to be a Gunner because we play the best football in the world...
Always Outnumbered
Never Outgunned
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Taka see tipceto e u pravo.Ama Arsenal e Arsenal ne e Roda i zatava moze da si priusti uste 20-30 milioni za zasiluvanja.sakat da se vratat na sampionskite pateki ovaa godina bea blisku da ama nemat iskustvo koga se krsese sezonata vlegoa vo kriza.mora da se donesat 3-4 igraci i se ke bide ok.
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
luge... kako i da e.... imame mladi igraci sto nemaat mnogu iskustvo.. a bez ogled na toa stignaa mnogu podaleku od ocekuvanjata... toa sto ne izdrzavme do kraj mozebi e zardi nivnoto ne golemo iskustvo ama sepak treba da bideme srekni bidejki dobija mnogu novi iskustva koi ke im koristat drugata sezona... gorda sum na niv i voopsto ne mi e zal sto sme tuka kade sto sme iako zasluzivme poveke
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.759
Поени од реакции
44.113
With other words ве очекува одлична иднина , финансиски многу зајакнаа Арсенал откако се преселија на новиот стадион ( минатата година имаа најголем финанскиски профит од сите клубови во светот), имаат феноменален тим но млад и сеуште неискусен , мислам дека не треба да бидете разочарани од " неуспехот '' зашто овој тим на Арсенал допрва ке стапи на сцена , Тео се надевам од наредна сезона ке има стандарден првотимски статус , ке се врати Росицки , се надевам и он и Ван Перси нема да имаат проблеми со повредите , плус уште едно засилување до две засилувања ( голман , централен бек ) и тимот ке биде комплетен а верувајте во тоа голем удел ке има насобраното искуство во оваа и она од претходната сезона со кое се здоби овој млад тим .
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Хмм...Овие денови...ви ги читав постовите некој разочарани,некој изнервирани,некој зборува за следната сезона.Прво треба да расчистите тоа,дали навивате за Арсенал заради играта,заради некој поединец или заради тоа што порано освојуваа трофеи...дали го сакате само кога победува или и во најтешките моменти,во порази.....Ок на почеток на сезона,дали некој се надеваше на играта што ја покажа Арсенал оваа година??НЕ.....Бидете задоволни од тоа што е...зашто и кога бевме поразени,противникот признаваше дека сме подобар тим,тоа го направи Жерард,па и до некаде Фергусон....Играме најубав фудбал,не најпродуктивен....секој фан сака да својот тим да освојува трофеи...но ако го сакате заради тоа...можете слободно да си навивате за Реал,Ман Утд,Челзи,Интер....кој дават по 100 милиони годишно за засилувања...а ние со 15 милиони им парираме....И јас сакам да Арсенал да освои трофеј....немојте погрешно да ме сФатите...но оваа сезона на почетокот се надевавме на 4 место...одлично игравме скоро цела сезона,но потоа,повреди,немавме среќа во некој моменти,судиските одлуки кој беа на штета на нашиот тим.......
Следната сезона подобро...
Поздрав Ганерс каде и да сте....
I`m proud to be a Gunner because we play the best football in the world...
Always Outnumbered
Never Outgunned
Da be logix i nie slicno kao tebe mislime.Go sakame Arsenal zaradi sto go sakame arsenal,pred se zaradi igrata, iako ne sum pocnal da go sakam zaradi igrata pred 9 godini zatoa sto neznaev sto e igra togas :)
A inace vakov tim od rangot na Arsenal,SEKOJA ama SEKOJA sezona treba da se nadeva na titula a ne da se nadeva na 5to i 4to mesto! I ne mi e mene filmot da navivam za manchester i so toa da zemam tituli tuku so Arsenal da gi zememe tie tituli pritoa igrajki vakva igra kako sto igrame sega, a i samiot Adebayor(nasiot najdobar strelec ,LOL) kaza deka so vakva igra mozeme da osvoime tituli,samo treba da bideme poubistveni vo akciite. Znaci da davame poveke golovi, a on e "specijalista" za toa.
I se sto ni treba za titula se 1 ili 2 DOBRI zasiluvanja, i mislam deka se ke bide u red.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Логикс, еве и од мене - честитки за натпреварот верувај се држевте и бевте противник како никој друг годинава.
Сега за засилувањата кои сме ги земале... зедовме засилувања кои вредат само годинава, и вие имате земено јаки засилувања и млади играчи.... и имате потенцијал, очи би дал да го видам ваш Цеск во среден ред на Манчестер.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Од секогаш Арсенал ми биле омилен тим од островото, начинот на игра и полетните млади таленти без конкуренција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom