Фан Клуб: Англија

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
АНГЛИЈА отсекогаш “по имиња“ и “на хартија“ имала најсилен состав, и во моментов го имаат најдобиот играчки фонд на светот..
Во изминатите неколку години им недостигаше асолен селектор, сега во името на Капело го добија и тоа...
Така да, сите “звезди “ се склопија...па тие се меѓу главните фаворити во секој случај...надополнети со најдобрите навивачи во светот !
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Според мене Англија моментално има еден од најсилните состави во светот , секоја чест за Капело кој ја склопи оваа екипа добро ја воигра и така да очекуван многу од нив :helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Не викај двапати,се виде дали челзи ке биде 6 место,некаде на 12 август го приметив тоа...:toe:

Па баш тоа ти велам бе, мисли малку... ти велиш дека Шпанија ќе ја победи Англија... јас ти велам ќе ја победи кога Челзи ќе биде 6 место... значи нема шанси, бар во овој момент кога Англија игра најдобар фудбал моментов заедно со Бразил, за на Свестко ќе видиме, има време... :smir:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.028
АНГЛИЈА отсекогаш “по имиња“ и “на хартија“ имала најсилен состав, и во моментов го имаат најдобиот играчки фонд на светот..
Во изминатите неколку години им недостигаше асолен селектор, сега во името на Капело го добија и тоа...
Така да, сите “звезди “ се склопија...па тие се меѓу главните фаворити во секој случај...надополнети со најдобрите навивачи во светот !

Спореди , еве само со Шпанија и да видиш колку само не си во право.
Бразил? Холандија? Аргентина?
 
F

fantomX

Гостин
Спореди , еве само со Шпанија и да видиш колку само не си во право.
Бразил? Холандија? Аргентина?
Со Бразил, квалитетна споредба, исто и со Шпанија. Се прифаќа до некаде Аргентина, иако одбраната им е просек кон подпросек. Холандија? Е то е за смеење. Барем ако зборуваме за светска титула.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Добро Нострадамус...
Грешка си сфатил:

Па баш тоа ти велам бе, мисли малку... ти велиш дека Шпанија ќе ја победи Англија... јас ти велам ќе ја победи кога Челзи ќе биде 6 место... значи нема шанси, бар во овој момент кога Англија игра најдобар фудбал моментов заедно со Бразил, за на Свестко ќе видиме, има време... :smir:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Спореди , еве само со Шпанија и да видиш колку само не си во право.
Бразил? Холандија? Аргентина?
Аргентина, колку што знам јас.. мака мачи заедно со Марадона. Имиња, имиња и само тоа.. никаква игра. За мене Аргентина отпаѓа одма, за било каков фаворит..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Аргентина, колку што знам јас.. мака мачи заедно со Марадона. Имиња, имиња и само тоа.. никаква игра. За мене Аргентина отпаѓа одма, за било каков фаворит..
Аргентина отпаѓа на играчки план, со тоа што не прикажуваат добар фудбал. Муабетот беше дека и Аргентина располага со голем играчки фонд, но сепак Марадона го има последниот збор за тоа кој ќе игра во репрезентацијата.
 
Т

Топџија

Гостин
За било какви предвидувања за пласман на СП мислам дека треба да почекаме Англија да ги одмери силите со некоја топ-класа репрезентација. Вака не може да се види (не)квалитетот на репрезентацијата. Пред година дена изгубија од Шпанија на пријателска. Али ај пријателска беше па нема да ја земаме здраво за готово.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
За било какви предвидувања за пласман на СП мислам дека треба да почекаме Англија да ги одмери силите со некоја топ-класа репрезентација. Вака не може да се види (не)квалитетот на репрезентацијата. Пред година дена изгубија од Шпанија на пријателска. Али ај пријателска беше па нема да ја земаме здраво за готово.
Така е..Пријателска беше,а ем не ииграа со првиот тим..:toe:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.028
Со Бразил, квалитетна споредба, исто и со Шпанија. Се прифаќа до некаде Аргентина, иако одбраната им е просек кон подпросек. Холандија? Е то е за смеење. Барем ако зборуваме за светска титула.

Не е за смеење. Прво , чиста споредба беше на играчки план Англија-Холандија , второ и за светска титула да е , за тебе смешно една ваква Холандија да е претендент? Супер.

А за Аргентина не зборете. Тоа што Марадона ги носи на работ на елиминација за пласман на СП 2010 со своето неискуство и незнање (додади тука и КАТАСТРОФАЛЕН избор на играчи) , не значи дека моментално Аргентина нема поквалитетни поединци од Англија.

Така е..Пријателска беше,а ем не ииграа со првиот тим..:toe:

Па и за Шпанија беше пријателска.
Сепак, требаше англичаните бар да пробаат да земат повеќе од 40% посед на тој натпревар.
Много инфериорни беа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom