Фан Клуб: Англија

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И јас сум си за Англија, иако како помал бев за Италија :) сепак е смешно тоа што селектор е Фабио Капело, Италијанец...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ако си кажуваш за тебе, ок си е... можеш да ми кажеш нешто за Мак баскетот ама за фудбал, а посебно за Англиски фудбал, репрезентација, првенство, немој... :smir:
Да де, да...јас не пратам Англиски фудбал, само ти пратиш.:nesvest:

Исто така и не знам зошто се игнорира голман како Роберт Грин.
А и Робинсон е добар голман, на последните утакмици на Блекбурн растураше на голот, едноставно непобедлив беше....ама малер е, јбг :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
Да де, да...јас не пратам Англиски фудбал, само ти пратиш.:nesvest:

Исто така и не знам зошто се игнорира голман како Роберт Грин.
А и Робинсон е добар голман, на последните утакмици на Блекбурн растураше на голот, едноставно непобедлив беше....ама малер е, јбг :)
да да роберт грин е маестрален голман.може да влезе во конкуренција :toe:
 
Член од
5 јуни 2009
Мислења
185
Поени од реакции
2
доколку Фостер биди по стандарден за Манчестер тој би требало да биде прв избор за Светско
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Грин за голман,каков Фостер...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Англија-Словенија 2:1

Стрелци Лампард од пенал и Дефо..Иначе ова беше пријателска утакмица..А у среда е најважната со Хрватска:vozbud:..

Ajде да ги тепаме педерите и да не идат на светско,пизда им матер!!

Потоа остануваат со Украина на гости и со Белорусија на Вембли..

Сепак сеуште не сме пласирани на СП,но со 3 бода веќе првото место ќе биде загарантирано..А како и да е,Белорусија на Вембли без 3 комада нема да си оде..

Еве ја табелата:
Group 6-Pld-Pts
England-7-21
Croatia
-8-17
Ukraine-7-14
Belarus
-7-9
Kazakhstan-
7-3
Andorra-8-0


И да, женската репрезентација на Англија денеска во 18:00 игра полуфинале на Европското Првенство во Финска,против женската селекција на Холандија...Со среќа нека им е!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Англија-Словенија 2:1

Стрелци Лампард од пенал и Дефо..Иначе ова беше пријателска утакмица..А у среда е најважната со Хрватска:vozbud:..

Ajде да ги тепаме педерите и да не идат на светско,пизда им матер!!

Потоа остануваат со Украина на гости и со Белорусија на Вембли..

Сепак сеуште не сме пласирани на СП,но со 3 бода веќе првото место ќе биде загарантирано..А како и да е,Белорусија на Вембли без 3 комада нема да си оде..

Еве ја табелата:
Group 6PldPtsEngland721Croatia817Ukraine714Belarus79Kazakhstan73Andorra80
Така е тоа лесно,тие педери на Вембли пак мамата ќе ви ја е***.Ги читам англиските новини и изјавите од англичаните,толку арогантни и толку плукаат по Хрватска и по хрватските играчи,што уште толку повеќе не мотивира за утакмицата.Колку ќе ми биде мило тоа погано племе од островот пак на Вембли да изгуби.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Така е тоа лесно,тие педери на Вембли пак мамата ќе ви ја е***.Ги читам англиските новини и изјавите од англичаните,толку арогантни и толку плукаат по Хрватска и по хрватските играчи,што уште толку повеќе не мотивира за утакмицата.Колку ќе ми биде мило тоа погано племе од островот пак на Вембли да изгуби.
Знам дека имаш Хрватско потекло и дека се навреди во постов,ама јас во ватерполо,ракомет,па дури и во фудбал одсекогаш сум навивал за Хрватска,но одкога ја победија Англија на Вембли,во фудбал неможам да ги смислам...Ем исфрлија добар конкурент за освојување на ЕП,бидејќи Англија е силна репрезентација и нормално на нив им одговара да не играат на ЕП,ем си земаа добри пари од Руските бизнисмени...Ајт здравје да ви вратат мило за драго,па после можда пак ќе навивам за вас...

П.С. Се молев на господ да се паднат Англија и Хрватска во иста група за квалификациите за СП и ми се оствари желбата,сеа се надевам дека ќе ми се оствари и другата желба..т.е. Англичаните да им вратат на Хрватите за она од пред 2 години
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.793
Поени од реакции
10.044
Знам дека имаш Хрватско потекло и дека се навреди во постов,ама јас во ватерполо,ракомет,па дури и во фудбал одсекогаш сум навивал за Хрватска,но одкога ја победија Англија на Вембли,во фудбал неможам да ги смислам...Ем исфрлија добар конкурент за освојување на ЕП,бидејќи Англија е силна репрезентација и нормално на нив им одговара да не играат на ЕП,ем си земаа добри пари од Руските бизнисмени...Ајт здравје да ви вратат мило за драго,па после можда пак ќе навивам за вас...
Wait wait...озбилен си? Хрватите се криви што ги растурија Англичаните на Вембли? Што требаше, да ги пуштат? Ако не можеа да ја победат Хрватска тогаш каков сериозен конкурент се? На име можеби се вадат но репрезентацијата им е ТАПА. И вчера едвај ја победија Словенија, и пак Руни одглуми пенал. Ама за Едуардо дигнаа прашина до Токио нели, за Руни не смее иако 2 натпревари по ред истото го прави. Многу ми се одвратни, се занесуваат како да се богови, арогантни до бескрај, а за резултати немаат ништо. Не навивам ни за Хрватска ни за никого освен Македонија, но задоволство би ми било да ги научат нова лекција на Вембли.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Wait wait...озбилен си? Хрватите се криви што ги растурија Англичаните на Вембли? Што требаше, да ги пуштат? Ако не можеа да ја победат Хрватска тогаш каков сериозен конкурент се? На име можеби се вадат но репрезентацијата им е ТАПА. И вчера едвај ја победија Словенија, и пак Руни одглуми пенал. Ама за Едуардо дигнаа прашина до Токио нели, за Руни не смее иако 2 натпревари по ред истото го прави. Многу ми се одвратни, се занесуваат како да се богови, арогантни до бескрај, а за резултати немаат ништо. Не навивам ни за Хрватска ни за никого освен Македонија, но задоволство би ми било да ги научат нова лекција на Вембли.
Да,точно Англија беа очајни,со тој бот од селектор на клупа..Но сепак имам право да посакувам одмазда од страна на Англија нели??
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.793
Поени од реакции
10.044
Да,точно Англија беа очајни,со тој бот од селектор на клупа..Но сепак имам право да ги мразам Хрватите нели?
Да бев навивач на Англија јас би бил разочаран од репрезентативците на Англија што не успеаа да изборат пласман. Хрватите не се криви што играа фудбал на Вембли, тоа им е работа. Вчера се разочарав од нашите Македонци што не победија, таман работа да им се лутам на Шкотиве што ни ги уништија сите шанси за бараж. Исто Аргентинците да им се лутат на Бразилците што ги тепаа сабајлево, а нивната одбрана тапа (вина на Марадона во секој случај). Поентата ми е, гледај ја вината во своите редови пред да ги обвинуваш противниците што само играа фудбал, она за што се платени.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Да бев навивач на Англија јас би бил разочаран од репрезентативците на Англија што не успеаа да изборат пласман. Хрватите не се криви што играа фудбал на Вембли, тоа им е работа. Вчера се разочарав од нашите Македонци што не победија, таман работа да им се лутам на Шкотиве што ни ги уништија сите шанси за бараж. Исто Аргентинците да им се лутат на Бразилците што ги тепаа сабајлево, а нивната одбрана тапа (вина на Марадона во секој случај). Поентата ми е, гледај ја вината во своите редови пред да ги обвинуваш противниците што само играа фудбал, она за што се платени.
Абе ме разочараа,точно...Toj Mекларен ботот најмногу ме изнервира...Му требаше поен со Русија и Хрватска,ги загубија 2-те..:tapp::kesa:

Сепак јас сакам голема победа у среда и тоа е тоа....:):)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Глеј,не сме ви ние криви што изгубивте,ние бевме подобрата екипа и тоа е тоа.Реално не заслужи Англија да оди на ЕП,со Андора се мачеше дури,а губеше и од Русија и од Хрватска(2 пати).Репрезентација што има такви резултати,без разлика која и да е и какви играчи да има не заслужува да оди на ЕП.

А ќе има навивање, 7000 хрватски навивачи купија карти за на Вембли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom