Фан Клуб: Англија

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако го земат, и светско ќе освојат. „Ако“ е клучен збор во реченицата. :)
 

JohnWayne

Master
Член од
10 мај 2007
Мислења
194
Поени од реакции
16
se gleda be... lele ama ve po**aa hrvative kako fantasticno... ja ustvari mislam deka tie ili germania ke go zemat... ako ne reshi Tiery Henry poinaku:)

murinho ke vi ja sredi... samo ke gi gledate 1v sostav John, Frenk, Joe I Shawn.. so ne bi izgledalo prekrasno za mo4******* so navivaat za manchester:)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
se gleda be... lele ama ve po**aa hrvative kako fantasticno... ja ustvari mislam deka tie ili germania ke go zemat... ako ne reshi Tiery Henry poinaku:)

premnogu "kvazi - Svezdi" toa e toa - sli4en problem imaa i spancite pred 3/4 ciklusi - koga cela reprezentacija se sostoese od igraci od 3/4 tima i rezultat - "ko anglicanite" ....
zatoa sega "dom4e" !!!!
a imaat dosta igraci koi ne se vo sostavot a bi trebalo da se tamu ( cisto neutralno ) - ( ne navivam za niv )
igraci kako : jenas ( odlicen kreator - mozebi podobra zamena za frank ili steve ) dauning ( super levo krilo ) bently,teo,anbolahorn,cameron ... mladi ?? :) :pos2: ta tie im se podobr i od "starite" bitie ( mnogu go sakav igracov ) kojznae kade e vo everton - ni na klupa ni nikade -
drug problem - mozebi ke se slozite na nekoi im se "dava pregolema "sansa" , duri i poveke od kolku ja zasluzile " ..
i potoa zgora na se prof.Wenger e vinoven oti ovie ne bile na evropsko - nemalo angli4ani vo arsenal - nema ne gi biva :)
...
im treba trenr sto ke gi natera da "SORABOTUVAAT" i posle ke zboruvame za necii uspesi .
 
F

fantomX

Гостин
BushaF напиша:
murinho ke vi ja sredi... samo ke gi gledate 1v sostav John, Frenk, Joe I Shawn.. so ne bi izgledalo prekrasno za mo4******* so navivaat za manchester:)
За англичаните, ако имаат успеси со Мурињо, нема да му е гајле кој играле а кој не. А, кога со Мурињо би освоиле ЕП или СП, Мурињо и играчите ќе бидат народни херои, со највисоки држани признанија.

А инаку, еве John Terry, без него и без Фердинанд одбраната беше мизерија (Лескот и Сол Кембел), сигурно со нив двајцата одбраната би била подобра па колку и да се ѕвезди. Во средниот ред Frank Lampard, одличен организатор на игра само не знам шо му беше во овој циклус, дали до селекторот, дали не му се игтраше не знам, а Joe Cole, мислам на крилните позиции поарен не можат да најдат англичаните, и Shaun Wright-Phillips, можда можи и друг место него, ама добар е и тој.
Значи, на кого и да му пречи тоа, овие четворица и заслужаваат да играат за Англија.:toe:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Изгледа Алмунија ќе биде нов голман на Англија :pos:


- извор: goal.com
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Све посигурно и посигурно е дека Капело ќе биде новиот селектор на Англија. Све треба да се официјализира викендов.
 
F

fantomX

Гостин
Капело и официјално селектор!
Мурињо му откажа и втор избор е Капело...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
se gleda be... lele ama ve po**aa hrvative kako fantasticno... ja ustvari mislam deka tie ili germania ke go zemat... ako ne reshi Tiery Henry poinaku:)

murinho ke vi ja sredi... samo ke gi gledate 1v sostav John, Frenk, Joe I Shawn.. so ne bi izgledalo prekrasno za mo4******* so navivaat za manchester:)
Токму поради тоа што на последниот натпревар против Хрватска немаше ниту еден играч од Манчестер,видовме што се случи. Па нека бери ум сега Капело.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.460
Поени од реакции
428
Да бе да... на утакмицата со хрватска првпат после 1998 година за Англија не играше фудбалер од Манчестер...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе имаат голмани англичаните. Грин од Вест Хем ѕвер е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom