Фан Клуб: Англија

Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Кој и да дојде за тренер на ''гордиот албион'' (само незнам на што се горди) нема многу да смени, до играчите е (без разлика што имаат звучни имиња). Играа многу лошо на светското под водство на Ериксон, а за квалификацииве да не правиме муабет.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Кој и да дојде за тренер на ''гордиот албион'' (само незнам на што се горди) нема многу да смени, до играчите е (без разлика што имаат звучни имиња). Играа многу лошо на светското под водство на Ериксон, а за квалификацииве да не правиме муабет.
Баш мислам дека е до селекторот ...

Ешли Кол, Фердинанд, Тери, Џерард, Лампард, Бекам, Руни, Овен, Џо Кол ...
Имаат многу добар состав, само сите селектори им се шупци :toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Кој и да дојде за тренер на ''гордиот албион'' (само незнам на што се горди) нема многу да смени, до играчите е (без разлика што имаат звучни имиња). Играа многу лошо на светското под водство на Ериксон, а за квалификацииве да не правиме муабет.
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Леле, како можеш така да кажеш? Кои играчи има Англија ни самите не се свесни! За мене имаат НАЈСИЛЕН состав у светот, ама не умеат да го искористат. :)
Пример ја да бидам селектор да видите дали Англија нема да биде светски шампион..а не тука МекЛарен сељак не го сфаќа фудбалот..
 

DeViL-BoY

GlorY GlorY United
Член од
27 септември 2007
Мислења
282
Поени од реакции
0
Abe kako ne e do selektorot... so erikson i na svetsko i na evropsko otpadnaa od e.. penali ima i tim i se dojde abdalot go smeni Beckham od kapiten i go otrgna od timot....iskreno navivam za Anglija i sum poslebno iznenaden... peza ziva peza se...neznam sto uste da kazam... da se sramis sto navivas za vakva selekcija.. iako pred se e MKD ali.... neznam nemam zborovi pa cel zivot da sttradat od golmani i selektori.... bese James dupka... sega vo portsumt brani kako lud.... dobro ovoj robinson i vo totenhem e peza... a ovoj Karson zosto e ziv... topkata od raci mu izbega... abe.. neznam neznam
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Баш мислам дека е до селекторот ...

Ешли Кол, Фердинанд, Тери, Џерард, Лампард, Бекам, Руни, Овен, Џо Кол ...
Имаат многу добар состав, само сите селектори им се шупци :toe:

Не ме сфаќајте погрешно, не викам дека Англија има слаби играчи, туку дека има премногу ѕвезди кои што имаат слобода да прават што сакаат во своите тимови, и кога ке се спојат такви играчи во еден состав не се постигнуваат очекуваните резултати. Ова се има покажано поевеке пати во спортот.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Не ме сфаќајте погрешно, не викам дека Англија има слаби играчи, туку дека има премногу ѕвезди кои што имаат слобода да прават што сакаат во своите тимови, и кога ке се спојат такви играчи во еден состав не се постигнуваат очекуваните резултати. Ова се има покажано поевеке пати во спортот.
Епа добар и искусен селектор ќе го среди ваквиот проблем :smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Леее одма измислиле игра ...
ПОГОДИ ГО МЕКЛАРЕН СО КРОФНА-линк
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мурињо изјави дека сака да биде селектор на Англија, што побрзо :)
 
F

fantomX

Гостин
Ако не најде ангажман во клуб, Мурињо ќе биди селектор. Инаку, не знам, ама не ми се верува. А плус, веста за неговата изјава е од гоал.ком, па пак не ми се верува. Ама кај Мурињо ништо не се знае...

Дури го плукаа од цела Англија ко беше во Челзи, сега за селектор го бараат. Еееее...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Мурињо изјави дека сака да биде селектор на Англија, што побрзо :)
Абе види нека биде ако биде ама сепак да водиш репрезентација и да водиш клуб не е исто. Зошо си лимитиран со играчи, а особено Англија шо нема јак голман а другото се растура па како Мурињо ќе го реши тоа ја не знам
 
F

fantomX

Гостин
Мурињо со план за Англија и чека ФА да го повика
Поранешниот тренер на Челзи веќе започна да прави планови за англискиот фудбал. Хозе Мурињо сака Фудбалската асоцијација на Англија да направи чекор понапред за да ги осигура неговите услуги.Хозе Мурињо подготви нацрт-план за успех на англискиот фудбал со цел ФА да му предлоши формален договор оваа недела околу позицијата на национален селектор на Англија.
Досега имаше неколку индиректни пристапи преку менаџери и фудбалери предводени од капитенот на англичаните, Џон Тери, кои го поддржуваат Португалецот.
Мурињо верува дека тие обраќање ги направиле во името на ФА, откако Тери и другите прашаа дали ќе може неговите лични податоци даим бидат предадени на официјалните во ФА.
Планот на Мурињо го вклучува повторното функционирање на Националниот фудбалски центар во Бартон, организација која се базира на структурата на клубот и целосен 24часовен лекарски центар за секој тим во Премиер лигата.
"Според мене, доколку навистина го сакаат и верувам дека е така, бидејќи имаат многу притисок од играчите и воопшто љубителите на фудбалот, доколку ги прифатат неговите планови тој ќе биде следниот селектор на Англија"- изјави вчера пријател на Мурињо.



Цар е чоеков. Скроил планови веќе а уште не е поставен за селектор:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom