Фан Клуб: Амак СП Охрид

Статус
Затворена за нови мислења.

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
ejj moze li nekoj da mi kaze kako e situacijata so gambiroza i toj dr go zaboraviv so imaa soobrakajna nesreka ke igrat li vo sabota so ovce pole pozzz
Гамби ќе игра и утре :) против МЗТ малце зошто се уште не е здрав 100%, а за Чуки сеуште не се знае кога ќе се врати на терен
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
Гамби ќе игра и утре :) против МЗТ малце зошто се уште не е здрав 100%, а за Чуки сеуште не се знае кога ќе се врати на терен
falaaa na informacija a ke igra li vojdan stojanovski???
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Тепавме многу полесно од очекуваното :)
АМАК 66-55 МЗТ
И Војдан ни се врати :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.904
Поени од реакции
8.770
дечки ве смрзнавме на -7 ако не беше Стојановски(со неговите две тројки по ред немаше да биде интересна утакмицата)
90-83:smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Дечки од Овче Поле изгубивме бе. :uvo:
( Без навреда за навивачите на Овче Поле )
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Дечки од Овче Поле изгубивме бе. :uvo:
( Без навреда за навивачите на Овче Поле )

Ај утре гледај на Сител 3,сега незнам ама ќе ви пишам од колку саат ќе ја даваат...па да ја гледаш и да видеш дека на овој натпревар Овче Поле беше надмоќен,во ниеден момент не водеше АМАК...:smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Ај утре гледај на Сител 3,сега незнам ама ќе ви пишам од колку саат ќе ја даваат...па да ја гледаш и да видеш дека на овој натпревар Овче Поле беше надмоќен,во ниеден момент не водеше АМАК...:smir:
Зборвам од предходни искуства, мислам без навреда,ама не бевте нешто нај нај. А освојувач на Купот не би требало да паднит толку ниско и да изгубит од екипа која е на дното на табелата. :smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.904
Поени од реакции
8.770
Зборвам од предходни искуства, мислам без навреда,ама не бевте нешто нај нај. А освојувач на Купот не би требало да паднит толку ниско и да изгубит од екипа која е на дното на табелата. :smir:
на која табела?
нормално сега сме 6-ти но тоа не е дното, се знае кои се на дното тие што не влегоа во првите шест, а ние си го фативме последното место сосема заслужено сега имаме шанси и за 5-то кога веќе сврзавме две победи:smir:
значи сакав да ти кажам дека не изгубивте од екипа која е на дното на табелата, туку изгубивте од дебтитанти кои наредната сезона можеби ќе бидат уште повеќе конкурентни:smir:
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
на која табела?
нормално сега сме 6-ти но тоа не е дното, се знае кои се на дното тие што не влегоа во првите шест, а ние си го фативме последното место сосема заслужено сега имаме шанси и за 5-то кога веќе сврзавме две победи:smir:
значи сакав да ти кажам дека не изгубивте од екипа која е на дното на табелата, туку изгубивте од дебтитанти кои наредната сезона можеби ќе бидат уште повеќе конкурентни:smir:
odlicno kazano od pupone izgubivte od ekipa koja e prva sezona vo 1liga a i debitantska ekipa koja nemase mnogu vreme za da donese adekvatni zasiluvanja na site pozicii pa taka da sostavot se pravese edna nedela pred zapocnuvanjeto na prvoit del od sezonata a za natprevarot samo cestitki za nasite igraci koj dadoa se od sebe za pobeda koja na krajot ja i dobija kaj nasite najprecizni bea ristic kako i voobicaeno i o'galaher so po 23poeni karadzov 19poeni i taka natamuuuuu:smir::smir::smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Еве и официјално

4.Џихан Умер 0 поени
5.Фреј Џарид 11
6.Зоран Стојанов 3
7.Александар Совкоски 5
8.Младен Гамбироџа 14
9.Иван Саздов 2
10.Никола Кузески 0
11.Дамјан Стојановски 0
12.Војдан Стојановски 17
13.Ефтим Богоев 19
14.Слободан Агоч 12
15.Дејан Вегов 0

:smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Го нема Стојовски и трудно а?
Иначе денеска успат во Кавадарци едно половина саат вашите кошаркари шетаа низ градот.Го користеа убавото време па тргнаа накај Свети Николе...

Ај утре гледај на Сител 3,сега незнам ама ќе ви пишам од колку саат ќе ја даваат...па да ја гледаш и да видеш дека на овој натпревар Овче Поле беше надмоќен,во ниеден момент не водеше АМАК...:smir:
Зошто сител 3 нели МТВ е задолжена за македонската лига?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.276
Поени од реакции
6.954
leeeeeeeeee od ovce pole izgubija :pos2::pos2::pos2::pos2:. cestita pobedata na ofcarite
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Го нема Стојовски и трудно а?
Иначе денеска успат во Кавадарци едно половина саат вашите кошаркари шетаа низ градот.Го користеа убавото време па тргнаа накај Свети Николе...


Зошто сител 3 нели МТВ е задолжена за македонската лига?

Да,ама вчера во Свети Николе беа Бошко и Игор Трпески и рекоа дека ќе ја има на Сител 3...само незнам во колку саат...ви кажувам тоа што разбрав,да вртите што почесто денеска па можеби и стварно ќе ја има...и после утакмицата останаа кај нас да јадат пастрамајлии :smir:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
MTV bese zadolzena za kupot, a za prvenstveni natprevari izgleda sitel e zadolzen
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom